Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyfuzor
Tak mnie jakoś tchnęło gdyż na zewnętrzną lampę chyba długo mnie nie będzie stać. Koszt może 2 zł a efekt chyba bezdyskusyjny. Co prawda wygląda to co najmniej dziwnie ale może ktoś podłapie pomysł. Próbne prosto z puchy bez obróbki.

[Obrazek: IMG_2186.jpg]

[Obrazek: IMG_2187.jpg]

[Obrazek: IMG_2201.jpg]

[Obrazek: IMG_2202.jpg]

[Obrazek: SDC14798.jpg]

[Obrazek: SDC14799.jpg]

[Obrazek: SDC14800.jpg]
Odpowiedz
Pomysł dobry lecz trudno z taką paletką się poruszać ;D. Sprubój wsadzić na kulułkę opakowanie po zjedzonym jogurcie zobaczysz że efekt będzie... sprubój Uśmiech
Ucz swoje dzieci fotografi. Bedziesz pewny ze one nigdy nie beda miec dosc pieniedzy by kupic narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
Tylko do użytku domowego bo wkurzają mnie cienie za obiektem (czytaj dziećmi)
(29-09-2013, 18:09:22)elviskajot link napisał(a): opakowanie po zjedzonym jogurcie
No nie podejrzewasz mnie chyba że pełny bym nałożył
Odpowiedz
Możesz kupić już gotowy: http://www.fotoplus.pl/lampy-blyskowe/ak...SoftScreen
Odpowiedz
Wywal ten link i to już - PROWOKATORZE
Odpowiedz
Widziałem gdzieś tańsze, tylko nie pamiętam gdzie. Trzeba by poszukać.
Odpowiedz
Tu masz
Światło i cień

Odpowiedz
Już się tym interesowałem na szczęście nie kupiłem - lipa (opieram się na opiniach innych)
Odpowiedz
Jak działa tzn jak mierzy lampa wewnętrzna siłę błysku. Zapewne błysk zależy od odległości ale co , jak ją mierzy. Pytam bo próbuje zmusić lampę do max. błysku z tym dyfuzorem ale nie wychodzi mi to. Wiem że cudów tą lampeczką nie zdziałam ale kombinuję, poprawiam co się da i trochę brakuje mi światła. Gdy przestawiam korektę błysku na max nie bardzo widzę różnicy, zresztą zobaczcie sami. Zdjęcia surowe z puszki

Błysk bez niczego
[Obrazek: IMG_2238.jpg]
Błysk z dyfuzorem zrobionym po pojemniku po lodach
[Obrazek: IMG_2239.jpg]
Ten sam dyfuzor ale korekta błysku na max
[Obrazek: IMG_2240.jpg]
Dyfuzor "paletka" skierowany na odbicie z sufitu
[Obrazek: IMG_2241.jpg]
Ten sam dyfuzor z korektą błysku na max
[Obrazek: IMG_2242.jpg]
Odpowiedz
Chyba mam coś z oczami bo po korekcie na
Cytat:Ten sam dyfuzor z korektą błysku na max
jednak różnicę widzę, scena jest jaśniejsza. Jak sam zauważyłeś z kukułki cudów nie będzie.

A próbował ktoś zrobić dyfuzor z kubeczka po kawie mrożonej z biedronki? Kolega poleca właśnie ten materiał do używania przy sterowaniu lampką wbudowaną lamp zewnętrznych, co prawda w żółtym systemie. Podobno nie zmienia barwy światła błyskowego. Ja zawsze zapomnę tą kawę kupić, aby sobie potestować.
___

Eos 5; 5Dmk2; 100D; 400D+; 10-18stm; 35/2; 50/1.8; 85/1.8; 135L; 24-70L; 70-200/2.8L; 580EX2
pozdrawiam Szymon
Odpowiedz