Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hybrydowy potwór , czyli buduje aparat.
Hej ho

Ano zrodził sie w mojej głowie pomysł wybudowania hybrydy czyli "średnioformatowej cyfrówki" , oczywiście nie mam na myśli wielkości matrycy , ale połączenia aparatu średnioformatowego z moja "piąteczka" :-)

Budowa potrwa, wiec nie liczcie, że w ciągu 3 dni pojawi się pełen przepis na to jak zbudować aparat , na pewno mi to zajmie "troszeczkę" chociażby ze względów finansowych, tym niemniej będę umieszczał kolejne etapy budowy.

temat jest tematem otwartym, (ja zawsze na moich tematach ) , aczkolwiek proszę się zastosować do:

1) Rozmawiamy na temat
2) Wszelkie porady , sugestie - mile widziane
3) Debilne teksty zostaną usunięte, a autor ... no wiecie :-)
4) Krytykanctwo (nie krytyka) podobnie jak punkt 3
5) Jeżeli będzie chcieli umieścić jakieś zdjęcie , to proszę podawać tylko linka do tego zdjęcia, aby nie mieszało się ze zdjęciami umieszczanymi przeze mnie
6) Dobry humor mile widziany :-)

no to zaczynamy

Pomysł oczywiście zaświecił w głowie w wyniku obecności na forum i na FB , gdyż ktoś, kiedyś zasugerował , że do landszaftów bym musiał mieć aparat wielkoformatowy, jako że jestem wielkim fanem twórczości Ansela Adamsa postanowiłem troszeczkę się zbliżyć do jego sposobu wykonywania zdjęć, tak uderzyć troszeczkę w kierunku tradycyjności.

Zamysł generalnie jest taki aby zabudować taką hybrydę, aby można było wymienić przystawkę (która będzie łącznikiem) EOS na zwykłą kliszową. Pucha bedzie budowana na bazie formatu 4x5 :-) (zatem średnioformatówki)

Pierwszym krokiem jaki zrobiłem to kupno obiektywu do aparatu, na ebayu kupiłem za 40 euro obiektyw od wielkoformatówki z 1912 roku :-) :-) ,
[Obrazek: Zrzutekranu2013-09-14o181127_zpse330ac6c.png]

Drugim krokiem było to, aby sprawdzić czy tym sie da w ogóle zrobić zdjęcie , obiektyw jak to do aparatu wielkoformatowego wiec
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
Myślę że gruba
Światło i cień

Odpowiedz
Jurku, mozesz rozszerzyc mysl,
I kurde 10mm decha to za duzo na przystawke do obiektywu, nawet by nie dalo szkla w tym zamiescic, chyba ze masz inna wizje
Czekam zatem Uśmiech
Odpowiedz

może być aluminiowa 3mm ścianka jeśli masz warunki do wykonania
Światło i cień

Odpowiedz
A nie lepiej mieć zwykły stary aparat średnioformatowy? Czegoś tu nie rozumiem, po co takie kombinacje Tserga? Nie ma takich aparatów, czy są baaaardzo drogie?
Odpowiedz
Jacjac , oczywiscie ze mozna, zaden problem kupic aparat , od 250 euro w gore , przystawka eos 150 euro w gore,
I po sprawie,
Jedno moje pytanie , a gdzie pasja i SATYSFAKCJA ?
Odpowiedz
To się wyjaśniło co to Tserga kombinuje. Rąbek tajemnicy uchylony teraz trzeba czekać na efekty. Największe wrażenie robi (jak na razie) ten obiektyw 1912. Jak Tserga ukończy swoje dzieło (bo zakładam że ukończy) to nie taktem będzie odśpiewanie mu tryumfalne
Odpowiedz
Chyba że tak. Ja trochę inaczej podchodzę do fotografii. Rajcuje mnie samo fotografowanie, sprzęt wole mieć gotowy, dlatego nie zrozumiałem o co chodzi Uśmiech

Ale że to ja cię zaraziłem dużym formatem, to mam jeszcze coś dla ciebie Uśmiech Skoro rajcuje cię samodzielne wykonywanie sprzętu, to do dużego formatu, sam wykonaj klisze foto wzorem starożytnych fotografów Uśmiech Jako chemik, powinieneś to zrobić bez problemów Uśmiech

Odpowiedz
Ale jaka przyjemność z budowania aparatu
Światło i cień

Odpowiedz
Jacjac , chemia to nie problem, nawet mozna by bylo negatywy na szybach robic, wiekszy problem z miejscem na to wszystko , nietety za maly domek Smutny , dlatego pierwsza koncepcja to podlaczyc cyfrzaka do miecha

Co do podejscia do fotografii , mnie tez rajcuje robienie zdjec, ale jak sobie czlowiek cos samemu wymysli zrobi i jeszcze tym potem zrobi zdjecie , to napewno ma szanse tez zrobic cos niepowtarzalnego Uśmiech Uśmiech
Odpowiedz