Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka drukarka tania w eksploatacji
Czuwaj!

Po ostatniej walce z moim hp photosmart c5280 stwierdziłem, że mam dość. Nie wykorzystuje całego tuszu z katridży, krzyczy, że już niema, choć tak naprawdę jest. Zamienników nie lubi. Za oryginalne płacę więcej niż jest warta drukarka. Jak niema jednego koloru to cały katridż jest do wywalenia. Brak tuszu uniemożliwia skanowanie o_O
Mam dość.

Chcę kupić coś co:
-lubi zamienniki
-nie jest drogie
-umożliwia xero bez włączania komputera
-posiada przyzwoity skaner
-można na szybko wydrukować fotkę "na pamiątkę dla cioci z imieninowego obiadu"

Do 400zł chyba nie kupie nic z 6 kolorami, ale na pewno można znaleźć jakieś przyzwoite urządzenie z osobnymi czterema kolorami.
Wiem, że jeśli chodzi o zamienniki to najlepiej nadają się brother i epson, przy czym również rozważam zakup cissa.

Znalazłem:
Epson Expression Home xp-205
Brother DCP-J315W

Co polecacie?
Odpowiedz
Polecamy osobno drukarkę osobno skaner ;-)
Niestety jak coś jest do wszystkiego to jest do d... ;-(
Odpowiedz
Takiej odpowiedzi się obawiałem.

Zatem, skaner ma być w zasadzie tylko do dokumentów i kserówek, drukarka sama w sobie z resztą, też. A fotki jak to fotki, na 12 kolorową mnie nie stać, a pozatym takiej nie potrzebuje. Zdjęć nie drukuję, a jeśli już to w labie, niemniej taka opcja się czasem przydaje jeśli chcę komuś na szybko sprawić miły upominek.

To tak jak ze szkłem, jednemu wystarczy 18-270 a drugi musi mieć 20, 24, 28, 35, 50, 85, 100, 135, 180, 200, 300

Ten hp którego teraz mam jest dla mnie w zupełności wystarczający, ale koszty eksploatacji i różne związane z nią problemy zmuszają mnie do zmiany.
Może rzeczywiście pytanie nie na to forum, bo większość pewnie ma w domu plotery albo pełne laby, w końcu tutaj prawie sami fotograficy ;P
Odpowiedz
Łukasz.8 ty potrzebujesz taniej drukarki. Tylko tak to bywa że tania drukarka to bardzo wysoki koszt exploatacji i odwrotnie. Niestety zmowa producentów, taka taktyka.
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
Taki na przykład Brother J315W kosztuje +-400zł a komplet zamienników (4 kolory) można kupić za 8zł...
A zamienników najwyższej jakości, nie odbiegającej od tuszy oryginalnych za ok 35zł.

Miał ktoś styczność z tym Brotherem?
Odpowiedz
Miałem używała moja pani
                                          Światło
Odpowiedz
Moja przygoda z Brotherem skoczyla sie podobnie. Wywalilem ten szmelc do smieci, bo wstydzilbym sie dac go komukolwiek za darmo. Drukarka nie byla w stanie wydrukowac czarno-bialego dokumentu, jesli nie miala pelnych zbiornikow z tustami kolorowymi (nawet jesli sie zaznaczylo "black only"). Drukarka nie byla w stanie rozpoznac prawidlowo poziomu tuszu w zbiornikach i zglaszala bledy nawet jesli byly pelne. Zamienniki byly relatywnie tanie, ale zapychaly sie nich latwo kanaly zasilajace dysze w atrament. Efekt byl taki, ze trzeba bylo caly czas paprac sie przy ich czyszczeniu. No i wystarczylo nie drukowac przez tydzien, zeby tusz przysechl w kanale zasilajacym. Jeden wielki dramat. Ale poza tym super :-)
Odpowiedz
do brothera to ty się nie przymierzaj... dwa razy zaufałem tej firmie i o ile za pierwszym byłem tylko poddenerwowany zachowaniem mojej drukareczki to za drugi mialem ochotę wejść na dach domu i 3 razy ją zrzucić, żeby napewno wszystko się rowno połamało...
Canon 40D, Canon 700D, C17-85, C75-300, C18-55 IS Stm Kit, lampka i masa drobiazgów.
Odpowiedz
Hmmm, jestem zaskoczony, bo raczej słyszałem pozytywne opinie o tej firmie.

Co w takim razie polecacie?
Ma drukować, TANIO. Najlepiej by było gdyby brak jakiegokolwiek tuszu nie unieruchamiał drukarki tak jak to ma miejsce w hp.
Odpowiedz
A oto obliczenia
                                          Światło
Odpowiedz