Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[tsergaIRL] Donegal, Irlandia - hrabstwo pięknych widoków i … much.
Zdjęcie 
Witam i zapraszam na rzucenie okiem na kilka fotografii z Hrabstwa Donegal w Irlandii. Na Donegalu przebywaliśmy dwa dni. Dlaczego "much" ? Nigdy w życiu nie byłem tak atakowany "meszkami" jak właśnie na Donegalu. Tropikalne muchy , gzy i komary mogły by się uczyć od tych irlandzkich jak pożerać wszelkie istoty chodzące ;-).

Kilka słów wstępu. Celem wycieczki było odwiedzenie Glenveagh National Park (Parku Narodowego w Glenveagh) oraz obfotografowanie góry Errigal. Oba zadania zostały wykonane:-)

Zanim przejdziecie do oglądania, komentowania lub "hejterowania" poniższych zdjęć , pragnę tylko napisać , ze miałem ochotę wszystko wrzucić do BW, ale rozumiem, ze nie każdy takie zdjęcia lubi, zatem będzie tez kilka kolorowych ujęć :-)

No to jadziem :-)

Wycieczkę zaczynamy od wejścia na teren Parku, główna atrakcją (oprócz non stop atakujących muszek)
Witam i zapraszam na rzucenie okiem na kilka fotografii z Hrabstwa Donegal w Irlandii. Na Donegalu przebywaliśmy dwa dni. Dlaczego "much" ? Nigdy w życiu nie byłem tak atakowany "meszkami" jak właśnie na Donegalu. Tropikalne muchy , gzy i komary mogły by się uczyć od tych irlandzkich jak pożerać wszelkie istoty chodzące ;-).

Kilka słów wstępu. Celem wycieczki było odwiedzenie Glenveagh National Park (Parku Narodowego w Glenveagh) oraz obfotografowanie góry Errigal. Oba zadania zostały wykonane:-)

Zanim przejdziecie do oglądania, komentowania lub "hejterowania" poniższych zdjęć , pragnę tylko napisać , ze miałem ochotę wszystko wrzucić do BW, ale rozumiem, ze nie każdy takie zdjęcia lubi, zatem będzie tez kilka kolorowych ujęć :-)

No to jadziem :-)

Wycieczkę zaczynamy od wejścia na teren Parku, główna atrakcją (oprócz non stop atakujących muszek) jest jezioro o długości około 5 kilometrów.

1)
[Obrazek: 01_zps3bf76d2c.jpg]

2)
[Obrazek: 02_zpsaa1542f5.jpg]

3)
[Obrazek: 03_zpsc3b17cf0.jpg]

4) Tutaj jak widzicie, nie miałem możliwości pomyślenia nad kadrem, bo te cholerne muszki żarły non stop.
[Obrazek: 03a_zps079decdb.jpg]

Po króciutkim czasie stwierdziliśmy, ze nie damy rady wytrzymać w tym miejscu tak skąpo ubrani, wiec przyjedziemy następnego dnia o 5 rano, kiedy to wszelkie latające dobrodziejstwo jeszcze śpi.
Tak też się stało

5)
[Obrazek: 04_zps73839536.jpg]

6) Trudno będzie uwierzyć, ale taka była kolorystyka tego miejsca
[Obrazek: 05_zpse0d9b5d6.jpg]

7)
[Obrazek: 06_zpsc2348c62.jpg]

8 )
[Obrazek: 19_zpse694bf19.jpg]

9) Niestety pomimo, że była to 5 rano, może nawet już koło 6 muszki nie dawały za wygraną, na zdjęciu poniżej jakaś kobitka chyba arabka ;-) ;-) , nie nie, moja Cytrynka tak się zabezpieczała przed muszkami,
[Obrazek: 20_zps1454de6f.jpg]

wykonanie jakiegokolwiek zdjęcia polegało na tym, że trzeba było być non stop w ruchu, zatem wybierało się miejsce, stawiało statyw, i kółeczko do dokoła , w tym czasie uzbrajało się aparat i nastawiało ogniskową (w ruchu, chodząc). po kolejnym kółeczku podchodziło się do statywu i podpinało aparat do statywu, szybki pomiar światła , kliknięcie w przycisk migawki i ? ….
tak tak, aparat sobie pracował, a ja kółeczko, zatrzymanie się na momencik skutkowało kolejnymi ukąszeniami :-(

Pojechaliśmy na drugą stronę (drugi koniec) jeziora, który znajduje się już w górach.
Oto typowa droga donegalska

10)
[Obrazek: 09_zpsdc06ca13.jpg]

po drodze przed samym miejscem do kolejnego strzelania zobaczyliśmy coś takiego:
11)
[Obrazek: 08a_zps0bf831dd.jpg]
Figurka tym drutem była przymocowana do takiego "palika" od płotu odgradzającego czyjeś pole

12) tak czy owak znalazłem miejsce na kilka strzałów :-)
[Obrazek: 18_zps1a2c57e6.jpg]

i to co upolowałem
13)
[Obrazek: 07_zps98561274.jpg]

14)
[Obrazek: 08_zps76e13645.jpg]

Wróciliśmy do głównej części parku
W parku jak to w parku można spotkać wszelakiego rodzaju zwierzynę, miedzy innymi Czerwone Jelenie (niestety brak zdjęcia :-( ) , ale oto kilka ujęć z różnych detali ;-)

15)
[Obrazek: 10_zpsd1985edd.jpg]

16)
[Obrazek: 13_zpsc5769ba9.jpg]

17)
[Obrazek: 11_zps7be943b1.jpg]

18)
[Obrazek: 14_zps2b22f700.jpg]

19)
[Obrazek: 13_zpsc5769ba9.jpg]

20)
[Obrazek: 17_zps095aaa97.jpg]

W informacji turystycznej można sobie wykupić bilet na przewóz autobusowy , gdyż mniej więcej w połowie jeziora jest wybudowany 300 lat temu zamek:

21)
[Obrazek: 21_zpsc02c3d6d.jpg]

22)
[Obrazek: 22_zps06ba05f9.jpg]

wraz z ogrodami w przeróżnych stylach,
sam zamek był zamknięty na zwiedzanie ( wciąż mieszka tam jakaś rodzina) ale przedstawiamy kilka ujęć z samych ogrodów:

23)
[Obrazek: 23_zps1cc62318.jpg]

24)
[Obrazek: 24_zps7d8853aa.jpg]

25)
[Obrazek: 25_zps065d747e.jpg]

26)
[Obrazek: 26_zpsbb3b8374.jpg]

27) O dziwo znaleźliśmy tez taki posąg :-) ;-)
[Obrazek: 27_zps7f411e8b.jpg]

28)
[Obrazek: 28_zpsb949d1f9.jpg]

29)
[Obrazek: 29_zps6cda6b61.jpg]

30)
[Obrazek: 30_zps65fc1fa2.jpg]

31)
[Obrazek: 31_zps717b30a1.jpg]

32) Tu Cytrynka dostała nową zabawkę ;-) :-)
[Obrazek: 32_zps7b66a788.jpg]
nie nie , moja cytrynka umie to szkło obsługiwać jak mało kto :-)

33)
[Obrazek: 33_zps74e65e42.jpg]

A tu ujęcie jeszcze raz na drugi koniec jeziora tym razem z jego połowy :-)

34)
[Obrazek: 37_zps5dc9c736.jpg]

35)
[Obrazek: 38_zpsacf8317d.jpg]

Wizytę w parku kończymy odwiedzinami w muzeum przyrody, niby nic ciekawego, dużo plakatów z napisami , aczkolwiek jedno tam było bardzo fajne :-)

36)
[Obrazek: 34_zpseff11c31.jpg]

37)
[Obrazek: 35_zps41da970e.jpg]

38)
[Obrazek: 36_zps97954546.jpg]

Po wizycie w Parku pojechaliśmy zobaczyć najbardziej charakterystyczny szczyt w Donegalu, czyli górę Errigal, niestety w drodze zaczęło padać , właściwie LAĆ, zatem tylko trzy ujęcia z samej góry , aczkolwiek może się spodobają:-)

39) Góra widoczna z drogi dojazdowej
[Obrazek: 39_zps6e22507b.jpg]

40)
[Obrazek: 40_zps1571cf01.jpg]

41) Ujęcie z pod samych stóp góry
[Obrazek: 41_zps34d1c667.jpg]

i to tyle z wizyty w Hrabstwie Donegal, wygląda króciutko, aczkolwiek zajęło nam to półtora dnia

dziękujemy za obczytanie , mamy nadzieje ze się podobało

konstruktywna krytyka mile widziana, bezsensowne teksty zostaną wywalone ;-)

Pozdrawiamy
Cytrynka i Tserga
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
fajnie się czyta historyjkę Uśmiech przez chwilę sie poczułem jakbym oglądał national geographic w wersji papierowej- można się myślami przenieść- ale w sumie dobrze że tylko myslami bo nie lubię jak mnie coś konsumuje ;p

zdjęcie nr. 10 miażdży wszystko- ale to tylko moja opinia Oczko
Odpowiedz
Strasznie dużo tego wrzuciłeś ;-)
Generalnie się podoba ... natomiast IMHO delikatnie masz zubożałe czernie i biele może na monitorze to tak nie razi ... ale jak wpadniesz na pomysł aby dobrze wydrukować to już będzie widać ;-)
Odpowiedz
podpuszczacz, kurde
no i uruchamiam drukarke

kurde :-)

Odpowiedz
Takie cuś to ja rozumiem. Akcesoria
Odpowiedz
wiesz co . ilosc muszek (meszek) byla taka ze strach bylo obiektyw zmieniac, aby ci to cholerstwo do puszki nie nalecialo , POWAZNIE ~!!!

Dziecko w wózeczku, kurde , rodzice powinni byc oskarzeni o morderstwo !!!

naprawde NIESAMOWITA ilosc tego cholerstwa, najprosciej ujmując jak z kreskówek "Bolka i Lolka, Reksia" takie roje ala chmura atakujące wszystko !!!

za duzo? przeciez napisalem ze REPO , wiec full repo , musialem calosc dodac, jak sobie wyobrazasz, ze napisze ze full repo a tam 3 zdjecia ;-)

jaki gosc??
tam byla taka figurka ;-)
Odpowiedz
A to na 27 to jest nieżywe? Kurde niezły rzeźbiarz to wymajstrował, a jaka dbałość o detale
Odpowiedz
27 to gipsowe :-P, oczywiscie ze znam Artysta mial pseudo CYTRYNKA :-)
meszki nie gryzą one ŻRĄ na maksa , ich sposob dziłania jest taki, że przecinają skóre i se popijają z tego co wypłynie :-(

Odpowiedz
Zatem tym bardziej chylę czoła za wytrwałość, sam tego doświadczyłem choć na forum "pisanym" trudno ocenić kto bardziej z nas cierpiał.
Odpowiedz
a czy ja mogę się rozpisać?
pierwsze co mi się rzuciło w oczy i nie spodobało na samym początku to pstrokatość tego reportażu. raz bw raz kolor i tak na zmianę. cięzko się ogląda takie repo gdzie bw i kolor dzielą się na pół.
ale spoko .. są dwa takie same kadry jeden koloro drugi bw a to oznacza zmiane patrzenia. to nie jest dla mnie repo ale chęć dyskusji, zebrania krytyki albo kilku pochwał Oczko

a jako, że jest tego dużo to postaram sie w miarę szybko i treściwie.
1. nie wiem. mocno kontrastowe. wchodzi mi w 50% .. druga połowa karze mi nie patrzeć Oczko
2vs3 - 2, wybieram kolor. bo lubię. i kadr mi się podoba.
4. jak zwykle Cytryna ma najlepsze oko Oczko hihihi
5vs6 - żadne w takiej postaci. na tym etapie to wybacz ale te małe kamyczki na dole nic nie wnoszą i to juz mogłes je wykadrować i pozbyc sie ich . jak ich nie bedzie to biorę BW. ale i kolor niezgorszy Oczko
7 to samo. kamyczki sryczki na dole. po co one?

8 - o. to mi się widzi bardzo. lubię ciepłe wynikające z godziny robienia zdjęcia. nr 8 to bardzo mocny punkt tego niby-repo Uśmiech

9 - fajne Uśmiech
10 - prawie fajne. az tak mocne to dla mnie nie jest. górne rogi brzydkie. filterek? Oczko nie. w takim stanie to zdjęcie mi nie przejdzie.

11 - figurka. poprawne. dobre do pokazania co obejrzeć.
12 - lubię jak Cytrynka chwyta aparat Uśmiech czy możesz pokazać więcej zdjęć Cytryny?

13 i 14 - oba genialne. dwa bardzo mocne zdjęcia. nie powiem Ci dlaczego - bo tak. podobaja mi się.

15 i 17 - jak dla mnie poprawne w wykonaniu i kadrze i tez bym chcial miec takie zdjęcia z wycieczki. o detale pytaj mkaczy'ego :_

16, 18
"One exposure per motive!
ZŁO KONIECZNE ... aczkolwiek dziękuję słońcu za światło Oczko
gdybacz, użyszkodnik i maruda. czasem trzyma aparat w łapach i stara się go nie upuścić.

Odpowiedz