Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
drukarka
A nie lepiej dać na ploter, niż samemu się męczyć? Też jestem w tym zielony, ale tak mi się wydaje. A wydaje mi się dlatego, że na co dzień mam do czynienia z ploterami w drukarni. I jest to naprawdę b. wysoka jakość.
Odpowiedz
Ploter to w sumie nazwa potoczna ... bardziej pasuje drukarka wielkoformatowa ... choć też nie do końca ze względu na źródłosłów "drukarki" :-P
Odpowiedz
Hehe, no nie wiem czy coś co drukuje arkusz w formacie B0, nazwałbym drukarką Uśmiech Ale mniejsza o to. Ja używam tkzw. ploterów kalibrowanych. Czyli wydruk jest skalibrowany do mojej maszyny. I na jego podstawie ustawiam kolor na wydruku. Jakość zdjęcia na takim ploterze nie różni się od zdjęcia z labu. Ale jest jeden haczyk. Kolor na nim to CMYK. Może da się wydrukować więcej kolorów, nie wiem. Jakoś nie interesowałem się tym.
Sam wydrukowałbym sobie moje zdjęcia na takim ploterze, ale nie chce mi się szukać gdzie takie coś jest w Krakowie.
A w pracy nie mogę. Bo, bo, bo, bo itd.

Odpowiedz
cos mi sie wydaje ze koszty druku w tych waszych drukarkach p50 mocno zaniżacie w tescie czytalem ze A4 to 5zl77gr ale jesli uzywacie zamiennikow ta ja juz wole mojego canona na orginałach
Odpowiedz
(12-07-2013, 20:00:34)JacJac link napisał(a): Hehe, no nie wiem czy coś co drukuje arkusz w formacie B0, nazwałbym drukarką Uśmiech Ale mniejsza o to. Ja używam tkzw. ploterów kalibrowanych. Czyli wydruk jest skalibrowany do mojej maszyny. I na jego podstawie ustawiam kolor na wydruku. Jakość zdjęcia na takim ploterze nie różni się od zdjęcia z labu. Ale jest jeden haczyk. Kolor na nim to CMYK. Może da się wydrukować więcej kolorów, nie wiem. Jakoś nie interesowałem się tym.
Sam wydrukowałbym sobie moje zdjęcia na takim ploterze, ale nie chce mi się szukać gdzie takie coś jest w Krakowie.
A w pracy nie mogę. Bo, bo, bo, bo itd.

Plotery do proof'u pewnie są tylko CMYK aby wierniej oddać to co pójdzie potem na offset czy siekieś inne CtP ;-)
Nie musisz szukać :-) Uśmiechnij się do kolegi z forum ;-) Choć do B0 to mi daleko jeszcze

(12-07-2013, 20:51:52)B54 link napisał(a): cos mi sie wydaje ze koszty druku w tych waszych drukarkach p50 mocno zaniżacie w tescie czytalem ze A4 to 5zl77gr ale jesli uzywacie zamiennikow ta ja juz wole mojego canona na orginałach

Wyraźnie napisałem że przy CISS'ie i nawet podałem producenta ;-)
Ty może wolisz ... ale nawet nie ma co pokazywać wydruków na oryginałach przy robionych za pomocą atramentów zamiennych takich jak Piezography K6/K7 albo Lyson quad black archival
Odpowiedz
Oj, to się uśmiechnę Uśmiech Tylko jeszcze nie wiem kiedy, bo na razie muszę moją KIAnkę doprowadzić do stanu bezstresowej jazdy, a potem prawie zamieszkam w pracy Smutny Urlopy, zastępstwa...
B0 nie potrzebuję, najwyżej A3 Uśmiech

No i na co mi drukarka, i kłopoty z nią związane ? Uśmiech
Odpowiedz
(12-07-2013, 21:43:37)JacJac link napisał(a): Oj, to się uśmiechnę Uśmiech Tylko jeszcze nie wiem kiedy, bo na razie muszę moją KIAnkę doprowadzić do stanu bezstresowej jazdy, a potem prawie zamieszkam w pracy Smutny Urlopy, zastępstwa...
B0 nie potrzebuję, najwyżej A3 Uśmiech

No i na co mi drukarka, i kłopoty z nią związane ? Uśmiech

Niektórzy to po prostu lubią ;-)
Odpowiedz
Dziękuję wszystkim za uwagi. Zasiadam zatem teraz do internetu i zaczynam dalej szukać.
Andrzej
Odpowiedz
Witam. Podbijam temat bo trochę się zmieniło od ostatniego postu. Poszukuję drukarki do drukowania zdjęć w domu. Ma ktoś jakieś tanie w eksploatacji i sprawdzone drukarki?
Odpowiedz
skoro podbiles, to jeszcze dodaj takie informacje jakie byly w pierwszym poscie
czego oczekujesz ?
jaki max format ?
atrament , pigment czy moze termosublimacja ?
ile chcesz wpompowac kasy w drukarke I jak trwale chcez miec wyrduki
I tak dalej,
 naprawde przyda sie wiecej szczegolow ,?

bez podnia takich niby to malych szczegolow moge napisac tak:

bo widzisz np taka drukareczka
http://www.epson.pl/pl/pl/viewcon/corpor...view/11949

tez mozna ja ustawic w domu, I praktycznie wydrukujesz na niejs wszystko , malo tego przy zamiennikach tuszowych wychodzi naprawde bardzo tanio w eksploatacji

:-)
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz