Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[raagoon] www.ozeszty-alle-tu-drogo.pl czyli niecodziennik u Raagoona ;-)
zawstydzacie mnie panowie Oczko hehehehe
"One exposure per motive!
ZŁO KONIECZNE ... aczkolwiek dziękuję słońcu za światło Oczko
gdybacz, użyszkodnik i maruda. czasem trzyma aparat w łapach i stara się go nie upuścić.

Odpowiedz
(29-05-2013, 18:20:45)tsergairl link napisał(a): wg mnie , zdjecie mistrzostwo swiata, prawie doskonale gdyby tylko dodac odrobinke kontrastu, wtedy spokojnie na aukcji moglo by konkurowac z \"Widokiem na Renem\"

pozdrawiam

Dziadek

Tak, jak z całym opisem się zgadzam, tak niestety mam inne zdanie na temat kontrastu omawianego dzieła.
Gdyby kontrast był nawet odrobinkę, ociupinkę większy, zaburzyło by to odbiór obrazu. Przecież życie kobiety nie jest kolorowe, czyli sprane kolory są we właściwej tonacji podkreślając przekaz "umęczenia polskiej kobiety".
Każdy detal, światło, kadr i kontrast są na swoim miejscu. Gdyby zmienić choć jeden piksel dzieło straciłoby na przekazie i artyzmie.
___

Eos 5; 5Dmk2; 100D; 400D+; 10-18stm; 35/2; 50/1.8; 85/1.8; 135L; 24-70L; 70-200/2.8L; 580EX2
pozdrawiam Szymon
Odpowiedz
raagoon, a co jest w tej foliowej siatce jajka, ziemniaki czy może cebula Oczko))
Odpowiedz
Blat szafki dzieli kadr na połowę (1/2) no i do tego ta lewa strona mogłeś inaczej wykadrować ,po prostu usunąć ten fragment kadru Duży uśmiech

ps: pisałem bez czytania poprzedzających wypowiedzi
Światło i cień

Odpowiedz
(29-05-2013, 22:50:33)goat14 link napisał(a): raagoon, a co jest w tej foliowej siatce jajka, ziemniaki czy może cebula Oczko))

cebula .. oczywiście cebula .. uwięzione łzy umęczenia polskiej kobiety Oczko
gdybacz, użyszkodnik i maruda. czasem trzyma aparat w łapach i stara się go nie upuścić.

Odpowiedz
(30-05-2013, 09:11:14)jurek link napisał(a): Blat szafki dzieli kadr na połowę (1/2) no i do tego ta lewa strona mogłeś inaczej wykadrować ,po prostu usunąć ten fragment kadru Duży uśmiech

ps: pisałem bez czytania poprzedzających wypowiedzi

jurek nie bluźnij, po prostu się nie znasz. Z Dziadkiem już wszystko na temat dzieła Raagoona napisaliśmy, nie odczytałeś przekazu.
___

Eos 5; 5Dmk2; 100D; 400D+; 10-18stm; 35/2; 50/1.8; 85/1.8; 135L; 24-70L; 70-200/2.8L; 580EX2
pozdrawiam Szymon
Odpowiedz
Poczytałem ale gdzie jest ta pewność że tą siatkę zostawiła kobieta ?
Moim zdaniem to siatka z zakupami które przyniósł mężczyzna .

Mój tok rozumowania jest taki a oto dowody !!

Mężczyzna przyszedł wcześniej i dlatego jego torba jest blisko prawej strony kadru, potem przychodzi kobieta (uporzątkowana) torba jej jest druga rozbiera się i przygotowuje obiad w trakcie czynności kuchennych stwierdza że jej ukochany nie kupił CEBULI tak potrzebnej do przygotowanego posiłku .
A więc prędko wysyła ukochanego na zakupy ten wyciąga kluczyki z jej torebki i po powrocie to on zostawia porzucone rękawiczki oraz kluczyki bo
Światło i cień

Odpowiedz
muszę się do tego przyznać .. chciałem przycwaniakować Oczko zwyczajnie zakozaczyć i być cwaniakiem. nie ma cwaniaka nad .. nad co?
tak .. chciałem dokonać przeróbki, przekadrowania, poprawienia krzywych, kontrastu itp ..
chciałem też sięgnąć po zdjęcie z wyższym numerem niż 0001 .. byłoby to jednak nieuczciwe i niekonsekwentne. niestety 0001 nie istnieje .. widocznie w toku przemyśleń zostało skasowane .. ale zostało na szczęście 0002. i to zostanie wykorzystane.

po kilku latach od pokazania światu "łez umęczonej kobiety uwięzionych w cebuli" .. nadejszła chwila zmiany puchi. stare puchi zwane potocznie pasikonikiem miało zostać zastąpione nowocześniejszym puchi pod szyldem kanonika i z możliwością wymiany takich z przodu tych różnych.

pamiętając o cebuli .. albo wręcz przeciwnie, drżącymi rękoma trzymałem nowe puchi zastanawiająć się gdzie by tu nacisnąć i w jakim kierunku.
po co komu instrukcja obsługi .. przecież wiem gdzie nacisnąć .. cebula .. nie ma cebuli ..

ale jest kwiatek .. obok wisi łańcuszek od żaluzji .. cudownie ..

odciąć się od łańcuchów .. uwolnić naturę .. lekko wynurzająca się doniczka zaczęła mi symbolizować umacniającą się stabilizację .. jeszcze nie w pełni ale już wkrótce .. zielone tło starej rolety uspokajało całość kompozycji .. Oczko

a instrukcję obsługi przeczytałem tydzień później Oczko

2.
[Obrazek: IMG_0002.jpg]

Odpowiedz
Sztuka jest sztuka kto jej nie rozumie to jego problem. Myślę że w niedalekiej przyszłości ktoś wreszcie doceni Twoją twórczość. Tak było z wielkimi tego świata i jestem pewien że nie inaczej będzie w Twoim przypadku. Ot przykład z brzegu cóż tu jest na tym obrazie dla wielu nic ale dla znawców tematu... nawet nie będę się rozpisywał. Wystarczy tylko spojrzeć że w białych rękawiczkach i wręcz z czcią odnoszą się do tego dzieła. Tak też będą obchodzić się z tym co robisz
Mistrzu, kontynuuj swoje twórcze dzieło

[Obrazek: z11522818_V.jpg]
Odpowiedz
niecodziennik czas odświeżyć i popłakać nad .. kasą, które to wiecznie mało.
wychodząc na przeciw oczekiwaniom sztuki współczesnej i mając za cel przebicie pana Andreas Gursky'ego .. ogłaszam co następuje:

w związku z kryzysem i ogólnym mułem na dnie mojego portfela postanowiłem, że tanio się nie sprzedam ale sprzedam fotkię Uśmiech
cena 25 000,99 $ (do negocjacji).

3.
[Obrazek: 20080511_1459.jpg]

negocjacje rzecz jasna prowadzimy jedynie w górę, bo jak zapowiedziałem wcześniej: tanio się nie sprzedam Oczko

teraz odrobinę mniej prześmiewczo.
pozwolę sobie bez większego cytowania prywatnej korespondencji wspomnieć o rozmowie z kolegą Pietro, która potoczyła się w kierunku filtrów nietypowego typu a mianowicie typu fader szmery bajery wielogradacyjny oh-ah neutralny niby-szary cuda wianki.
filtr kupiłem z ciekawości jakiś miesiąc temu o to oto taki:

4.
[Obrazek: 20130423_0308.jpg]
(to zdjęcie mogę sprzedać za 5000$)

a nawet dokładniej to taki: http://www.foto-net.pl/sklep/produkt4122...-77mm.html - idealnie pasował na mój telefon Oczko

obiecałem Pietro, że podzielę się co mi wyszło z pierwszego testu, który to odbył się efektownie w Rzymie z fajerwerkami. (ściema .. fajerwerków nie było ale za to jak fajnie brzmi. prawda?).

nosiłem nosiłem aż w końcu sobie przypomniałem, że mam go w plecaku. no to wyjąłem i założyłem.

o godzinie 12:30 .. czyli prawie w samo południe. mega słonecznie. oh ah patrzy słońce. przy skręconej przesłonie do f22 uzyskałem czas otwarcia migawki 1,3sekundy. ufff.
maksymalnie jak to możliwe postarałem się też o zepsucie tego zdjęcia. szczerze mówiąc to nawet nie tyle ja co okoliczni turyści pchający się do wody jak ćmy na żarówkę.
kij im w oko. albo kij im w kadr, bo włazili przed szkło jak wredni. zepsucie więc wynika samo z siebie. potem ja im właziłem w kadry Oczko ciekawe na ilu zdjęciach w necie moja koszmarna morda się znajdzie Oczko hehehe.

wnioski i spostrzeżenia: nie używać jak jest duży tłum .. bo i tak się schrzani a efekt nie będzie ciekawy. jakichś specjalnych zafarbów nie było aczkolwiek nie ukrywam, że mogłoby by być lepiej. mogłoby na przykład być mniej ludzi. fakt założenia filtra nie sprawi, że kadr będzie lepszy. i tak ktoś Ci wejdzie albo samemu się źle coś ustawi. tego typu zabawek trzeba też się na pewno douczyć. ciekawostka - można kręcić zarówno w lewo i w prawo ..

oraz .. tu zaskoczenie .. można kręcić w prawo i w lewo ..

oraz szok uwaga uwaga - można też nie kręcić Oczko ot taka ciekawostka, bo wtedy się najwygodniej robi zdjęcie Oczko małe a cieszy Oczko
sam filtr? przydatny gadżet. raz na jakiś czas na pewno zostanie użyty. szerszą opinię wydam zapewne za kilka lat jak go użyję jeszcze ze dwa razy Oczko
samo zdjęcie? no cóż .. jakby nie Ci ludzie wredni .. do konkursu bym nie wystawił, ale rodzinie nie będę się wstydził go pokazać i ich pozatruwam tym gniotem .. wam się trochę wstydzę ale obiecałem pokazać co wypluwa filtr Oczko

5.
[Obrazek: 20130626_2683.jpg]
(ooooostatecznie po namyśle to to zdjęcie mogę sprzedać za 8999$ jakby ktoś coś ten .. można negocjować)
(opcjonalnie mogę jeszcze suwakami pomerdać jakby komuś się zachciało w tonacji purpurowej (purpura kosztuje +499$) albo więcej zieleni (zielony to dobry kolor, kolor zycia bym nawet powiedział, za tonację zieloną +1299$, inne kolory losowa cena)

Odpowiedz