Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[tsergaIRL] Kilka strzałów ze salonu KIA
Żadne nie jest HDR.
Co najwyżej delikatnie zwiększona sztucznie tonalność. Gdybyś zrobił minimum trzy zdjęcia z różnym naświetleniem, połączył je programem do tworzenia HDRów, wtedy wyszła by ci duża rozpietość tonalna, którą by było widać. I wtedy byłby to HDR.
A ja tu nie widzę zwiększonej rozpiętości tonalnej. Ot, zwykłe zdjęcie.
oj dlaczego mi nie wierzysz, powaznie , kazde jest zrobione w hdr ,
kazde z trzech strzalow ,
braketing byl ustwaiany od +\- 0.3 , do +\ - 1.6 ,
tak np bylo zrobione zdjecie z ewnatrz salonu -1.6 ; 0 ; +1.6
Już więcej nie postuje !!!
No dobra. Jest z trzech strzałów. Jest złożone w Photomatixie.
Ale dla mnie to dalej nie jest HDR. Nie widzę dużej rozpiętości tonalnej. Widzę zwykłe zdjęcie.
Np. na fot. 9 to co za szybą jest białe, przepalone. W HDR powinno być dobrze widoczne, naświetlone prawidłowo.
Ostatnio drukowałem katalog wycieczkowy, gdzie były zdjęcia pokoi hotelowych. Na każdym zdjęciu zarówno pokój jak i to co za szybą na zewnątrz, było widoczne. Chociaż nie wyglądało to jak HDR, ale było bardziej do HDRa zbliżone, niż twoje strzały z KIA.
ok, zatem poprawka jezykowa:

do osiagniecia efektow koncowych jakie przedstawilem na forum wykorzystalem program photomatix , wykorzystalem taka sama technike jaka wykorzystuje sie przy skladaniuu zdjec HDR .

suwak "HDR strengh" byl nie do konca przesuniety w max, gdyz celem nie bylo osiagniecie czystego hdr lecz tylko polepszenie ekspozycji obiektu bez wykorzystania lampy blyskowej.

w kazdym z przypadkow obiekt byf sfotografowany 3 x, (braketing byl ustawiany od +/- 0.3 do +/- 1.6 w zaleznosci od zdjecia) ,

przyrownuja do tematow samochodowych mozna powiedziec, tak , do przjechania sie na danym odcinku trasy uzylem bolida F-1 jednak jechalem 60 km/h , dla jendych bedzie to jazda samochodem, dla innych bedzie to sportowa jazda samochodem

ot i cala sprawa

:-)

ps
niepotrzebnie zaczynalem temat HDR, gdyz widze ze co post pojawia siecoraz wiecej z tym problemow, ale spoko wiecej juz nie musze sie niczym chwalic, ot i problem z glowy

:-) Uśmiech
Hdry, srery, filtry, szopy itd itd masz i ucz się http://www.youtube.com/watch?v=MsCZ-PAA8Ms wieczny nie będę
[quote='jojo link' pid='26461' dateline='1369232372']
Hdry, srery, filtry, szopy itd itd masz i ucz się http://www.youtube.com/watch?v=MsCZ-PAA8Ms wieczny nie będę

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu