Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Balans Bieli w kościele.
natomiast te były robione wieczorem w innym Kościele i już wyszła lipa (bez lampy zewn.) To jedno jakos poprawiłam w Camera Raw, ale nie podoba mi sie, jak jeszcze mozna to poprawić?

nataszka_wroc
Rzeszów
Odpowiedz
Jeśli masz RAW i wiesz jak się posługiwać wywoływarką (camera RAW) to jest bułka z masłem. Przy Jpg-u troszkę więcej zabawy. W przyszłości gdy będziesz strzelać jpg-i to szary arkusik 18% i custom balans lub drożej Expodisk. Zaoszczędzi ci to dużo czasu przy obróbce. Mała podpowiedź co do twoich w ciemnym kościele sprubój w RAW-ie uzyskać kolor skóry.
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
miało byc ochrzanianie za foty a tu nic się nie dzieje. Czy ktos jeszcze się wypowie co do zdjęć?Uśmiech Oczko
nataszka_wroc
Rzeszów
Odpowiedz
Proszę bardzo -
Kadr przed obróbka i po obróbce --
                                          Światło
Odpowiedz
Coś mi się zdaje, że zdjęcia niedoświetlone będą właśnie żółte. Tak sobie coś przypominam z własnego focenia. Problem żółtości zniknie, gdy zdjęcia będą poprawnie naświetlone.
Odpowiedz
A tu są elementy pomocnicze do focenia w kościele
                                          Światło
Odpowiedz
dziękuje za rady, będę ćwiczyć, zakupiłam szarą kartę kodaka, pewnie pieniądze źle wydane (różne są opinie) ale zobaczymy...
nataszka_wroc
Rzeszów
Odpowiedz
te pierwsze są ok. te z drugiego kościoła są niedoświetlone po prostu, ale balans bieli jak na kościół całkiem ok. spokojnie do poprawienia w LR albo innej wołarce raw.
Odpowiedz