Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Balans Bieli w kościele.
dziękuję za radyUśmiech Wiem, że dobry sprzęt nie wystarczy, przekonałam się o tym nie razUśmiech Tylko cos nie chce mi sie wierzyć, że Fotografowie robiący wesela i sluby obrabiają każde zdjęcie po koleiUśmiech Może się mylę...

Polecicie jakieś video odnosnie Camera Raw bądź Lightroom 4?
nataszka_wroc
Rzeszów
Odpowiedz
Dobrzy fotografowie obrabiają każde zdjęcie z osobna. To nie jest taki szybki, łatwy i lekki kawałek chleba, że tylko pójść, popstrykać, najeść się i zgrać zdjęcia z karty na płytkę Oczko

Cytat:Inna sprawa w kościele jest mieszanka światła i w każdym miejscu może być inne, tą kartke co mówisz to musiała być no-sto focić i zmieniać ustawienia
Oczywiście, tylko sobie roboty nadasz tą kartą, a najważniejsze momenty uciekną.
Odpowiedz
kurcze, jakos mnie "boli" jak widzę te żółcie na wyświetlaczu...
nataszka_wroc
Rzeszów
Odpowiedz
(14-05-2013, 14:39:40)nataszka_wroc link napisał(a): kurcze, jakos mnie \"boli\" jak widzę te żółcie na wyświetlaczu...

No to nie patrz na wyświetlacz Język a tak poważnie każdy fotograf obrabia każde zdjęcie bardzo dokładnie sam wiem po sobie 10 godzin fotografowania i jakieś 15 obróbki Duży uśmiech niestety....
Odpowiedz
Chcialem poprotsu poczytac ten topic, ale nie bylbym soba jak bym cos nie napisal Uśmiech

(14-05-2013, 10:51:51)nataszka_wroc link napisał(a): Chciałabym za czas jakiś popróbować zdjęć w kościele, tak bardziej na poważnie.

Mozna wiedziec ile to jest : " Za jakis czas" ?

(14-05-2013, 10:51:51)nataszka_wroc link napisał(a): ale w Camera Raw żadna zmiana mnie nie satysfakcjonuje (A Shot, Auto, Daylight, Cloudy, Shade, Tungsten, Flourescent, Flash, Custom) żadna opcja nie daje ładnego jasnego światła. Nie znam za dobrze obróbki rawów, pewnie jakoś się daUśmiech

Na ile znasz ten program ? i Ile wiesz o RAWach ?

na podstawie udzielonych odpowiedzi jakie udzielilas to chyba jeszcze nie za duzo :-)

(14-05-2013, 10:51:51)nataszka_wroc link napisał(a): no właśnie mam jasny obiektyw C. 50 1.2 plus Marka III i chciałabym od razu robic jasne zdjęcia, bez obrabiania kazdego w psUśmiech Wczoraj widziałam fotografa w kościele, który miał Nikona D4, wychodziły mu piękne jasne zdjęcia (nie żółte). Może ta karta kodaka będzie pomocna?

no tak m u dobrze szlo bo mial nikona d4 ;-)
Zastanow sie , to co pokazuje wyswietlacz to jedno, chcesz miec piekne zdjecia na wyswietlaczu ustaw sobie odpowiednio parametry wyswietlacza, jasnosc itd, tez bedziesz miala ladnie , wierzysz w to ze facet - ten fotograf, z takim aparatem walil wszystko w jpg a balan mu sie sam przestawial , jakos tego nie widze i nie chce mi sie w to uwierzyc

(14-05-2013, 10:51:51)nataszka_wroc link napisał(a): Tylko cos nie chce mi sie wierzyć, że Fotografowie robiący wesela i sluby obrabiają każde zdjęcie po koleiUśmiech Może się mylę...

nie tylko z wesela, ja chcrziny robie tez w kosciele :-) , z ostatnich wynioslem okolo 300 pstrykow, trzeba bylo przejzez kazde jedno po drugim, potem czesc wywalic, resztae dziubac kroczek po kroczku, dopieszczac i w rezultacie zostalo mi okolo 50 ktore oddalem rodzicom chrzczonego

Musze powiedziec ze nalezysz do bradzo odwaznych ludzi, ze chcesz sie brac z asluby na powaznie, nie za bardzo majac wiedze, nie zrozum mnnie zle , nie chce Cie w zaden sposob obrazic (bron panie boze) , podziwiam fakt, ja pewnie bym sie nie zdobyl, i nie chodzi tu wcale o powiedzenie : Do odwaznych swiat nalezy,
Uwazam ze powinnas zaczac od chcrztow, tez idzie potrenowac, tez w kosciele, tez wazny moment dla klienotw , ale jak znam zycie slub jest i bedzie zawsze wazniejszy , jak zawalisz zdjecia na chrzcie to jakos to ujdzie, jak zawalisz zdjecia na slubie, to mozna i w Rawiczu wyladawac, niestety

jeszcze jedno, jak przymierzyc sie chcesz do takieo strzelania to organizuj wycieczke do ksiegarni albo zwiadzanko netu i niestety czytac czytac czytac, WSZYSTKO ( przeczytanie jednej ksiazki: "Profesjonalna fotografia ślubna. Od perfekcyjnego warsztatu do dochodowego biznesu" Autor: Grzegorz Płaczek , ktora notabene jest jedna z nienajlepszych pozycji ) nie wystarczy

no nic powodziska zycze,

jeszcze taka mala uwaga

wrzucaj zawsze kilka fotek tu , chyba lepiej zebysmy Ci napisali co zostalo zawalone niz mielibysmy potem do Rawicza siac paczuszki :-)

Dziadek

ps
za wszelkie lietrowki przepraszam,
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
Nie da się żeby bez obróbki zdjęcia były od razu dobre.
Gdy robiłem zdjęcia jeszcze analogowe, przy naświetlaniu zdjęć z negatywu na papier, używałem na powiększaliniku głowicę barwną.
Odpowiedz
Za zdjęcia w kościele chcę się wziąć jak już będę się czuła "na siłach" i jak będę zadowolona z efektuUśmiech) Może źle napisałam, że od razu Śluby, chodziło mi o zdjęcia różnych Okazji w kościeleUśmiech Najbardziej boli mnie właśnie ten balans bieli. Fotografią interesuję się od nie dawna i nie znam jeszcze dobrze programów do obróbki, dlatego właśnie lubię to Forum, że chętnie pomagacieUśmiech)

Czyli podsumowując rozmowę wychodzi na to, że dobre zdjęcie w kościele plus obróbka=zadowalający efektUśmiech

dzieki i pozdrawiam,

p.s jak coś zrobię to wrzuce do ocenyUśmiech
nataszka_wroc
Rzeszów
Odpowiedz
i jak najszycbiej
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
mam ustawione na jpg i Raw, coś się boję samych rawówUśmiech)
nataszka_wroc
Rzeszów
Odpowiedz
no to wrzucamUśmiech Z tych 5 pierwszych jestem zadowolona, wydaje mi się, że są poprawne (jeżeli nie to mówcieUśmiech

nataszka_wroc
Rzeszów
Odpowiedz