Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epson L800 problem z wydrukiem całego kadru
Witam!
Mam mały problem z moim epsonem bo nie chce wydrukować zdjęcia na całej kartce na niektórych formatach nie ma problemu ale jak zdefiniuje sam rozmiar to mogę drukować tylko z obramowaniem a muszę sam zdefiniować bo nie mam takiej propozycji rozmiaru jak 15x21
I tak trochę wiadomości co już z tym robiłem:
- ustawiłem pomniejszane powiększanie zdjęcia na 100% (czyli żeby brzegi nie zostawały białe) Ale nic nie dało dalej to samo
- W PS-sie ustawiłem spady po 4 mm mniej więcej tyle zostawało, ale dalej nic jest jak było
- ustawiłem większy forman z 15 x 21 na 15,5 x 21,5 to jedynie prawy i dolny brzeg jest ok a reszta dalej biała ( czy tam lewy i dolny, zależy jak patrzeć Uśmiech )

W innych formatach nie zauważyłem tego problemu co jedynie z 9x13 jes lekko mikroskopijna biała linia widoczna ale to prawie nie widać, w 10x15 jest ok A4 też bez problemu 13x18 ok tylko te piepszone A5 jakoś się nie chce drukować
A i najważniejsze na oryginalnych papierach epsona też jest ten problem tak że wykluczam opcje innego docięcia papieru

Prosił bym o możliwie szybką pomoc z góry dziękuję
Odpowiedz
a co sie dzieje jezeli ustawisz format fotografii do 297 na 210 mm
wez jakiekolwiek zdjecie i wlasnie tak przekadruj , wtedy ustaw wydruk na pelne zdjecie
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
ale mam tak przekadrować i wydrukować na takim formacie czy na 15x21 ?
Odpowiedz
no ustaw kadrowanie w szopie na

21.0 na 29.7 cm
i sru jakies obojetne zdjecie tak wykadruj

chodzi o to ze wtedy bedziesz
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
nie no nie namieszałeś bo wiem o co ci chodzi Duży uśmiech ale ja zawsze robie dopasowanie do papieru ( tzn nie zawsze ale przeważnie ) i jak mi ładnie wpasuje to nie ma problemu ale dobra ja bede miał ps-a wolnego to zrobie bo narazie jedna akcja leci
EDIT
I żeby nie było nieporozumień te 15x21 też zrobiłem na wpasowanie do rozmiaru papieru
Odpowiedz
Te tanie drukarki nie drukują A5 bez marginesów:-) Wstaw dwie A5 na jedna A4 wydrukuj bez marginesów i tnij w pół ;-)
Odpowiedz
(05-05-2013, 17:09:37)kain link napisał(a): Te tanie drukarki nie drukują A5 bez marginesów:-) Wstaw dwie A5 na jedna A4 wydrukuj bez marginesów i tnij w pół ;-)

Czyli nie mam nawet co kombinować?
Odpowiedz
Mozesz spróbować przygotować A5 na A4 i puścić w drukarkę jako A4 wkładając A5. Ale nie sadze abyś otrzymał ładne krawędzie. Drukowanie dwóch
Odpowiedz
A nie ma żadnych szans na przestawienie tego w opcjach ? (czyli jak ustawić żeby wychodziło?)
Odpowiedz
Nie ma ... co zresztą czarno na białym stoi w instrukcji drukarki

[Obrazek: skitch.png]

Bo wcześniej to jeno strzelałem w oparciu o inne drukarki epsona ;-) Nie mam L800 tylko p50 przerobioną na L800 ;-)
P.S. To ograniczenie czysto software-owe ;-) Nie produkują papierów foto A5 więc nie udostępniają takiej opcji ;-)
Odpowiedz