Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem ze współpracą oprogramowania z aparatem na komputerze.
Jeśli komputer składa się z części, a nie kupuje gotowców w marketach za 1/3 większą cenę, raczej nie ma czytnika kart. Ani CF ani SD. Oczywiście mówię tu o komputerze stacjonarnym, a nie laptopie.
Jesli masz Windows 7, wystarczy pobrać i zainstalować dodatek który widzi i nawet wyświetla RAWy. Teraz niestety nie pamiętam jak sie ten dodatek nazywa.
Odpowiedz
(14-04-2013, 14:52:10)tsergairl link napisał(a): Jojo a nie jest to tak ze jak sie podlaczy czy bezposrednio karte lub aparat , ktory jest widoczny w pececie jako nowy twardy dysk , ze widac poprosru pliki komputerowe, moga byc nierozpoznawalne przez system ale plik to plik Uśmiech ??
W moim przypadku nie widział nawet plików, fakt że było to na XP, no ale nie widział. Dlatego interweniowałem w serwisie, gdzie uświadomili mi że nie mam oprogramowania. Nie muszę dodawać że łyso mi było. Czy w tym przypadku jest podobnie nie wiem. Skoro u mnie taki problem wystąpił, dlatego o tym wspominam.
Odpowiedz
Az mi sie cisnie na usta: Microsyf , yyyyyy, Microsoft Oczko Oczko

Tomkins ja dokupilem czytnik podlaczany do usb z 2.5 euro z przesylką, 2 lata temu, nie mam zadnych problemow, moze zainwestuj
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
Tak, nie mam innego wyjścia. Ale chyba w naszych sklepach też dostanę? I już pytanie następne : czy istnieje jakaś instrukcja z której można się nauczyć obsługi Digital Photo Prof.? Zakładając, że uda mi się zgrać zdjęcia Uśmiech

(14-04-2013, 15:00:38)JacJac link napisał(a): Jeśli komputer składa się z części, a nie kupuje gotowców w marketach za 1/3 większą cenę, raczej nie ma czytnika kart. Ani CF ani SD. Oczywiście mówię tu o komputerze stacjonarnym, a nie laptopie.
Jesli masz Windows 7, wystarczy pobrać i zainstalować dodatek który widzi i nawet wyświetla RAWy. Teraz niestety nie pamiętam jak sie ten dodatek nazywa.

Niestety chodzi o laptop. A problem z widzeniem to jedno, tak jak pisałem wcześniej, program do rawów mam, Digital Photo Prof., który jest niby do rawów. Problem mam chyba ze zgraniem zdjęć z aparatu. W/g instrukcji powinny być w moich obrazach, tak jak jpegi, ale ich tam nie ma. I nie wiem gdzie szukać. A może właśnie nie potrafię zgrać.
Tomasz.
Odpowiedz
DPP - wklep
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
(14-04-2013, 16:35:43)Tomkins link napisał(a): ...Niestety chodzi o laptop.

Dlatego gdy kupiłem laptopa, pierwsze co zrobiłem to sformatowałem dysk, utworzyłem partycje, zainstalowałem od nowa Windowsa, nie tego z laptopa, tylko oryginalnego z płyty,
Odpowiedz
Tsergairl wielkie dzięki, zrobiłem tak jak powiedziałeś

(14-04-2013, 16:51:10)tsergairl link napisał(a): A jak podlaczysz aparat do peceta , to go nie widzisz jako osobny dysk?, bo moze warto otworzyc jak dysk i poprostuskopiowac wszystko z katalgu DCIM ?

i mam już zdjęcia na pulpicie. Ale co z tego jak ich nie mogę otworzyć w DPP.
Przepraszam za marudzenie, ale co dalej?
Odpowiedz
a weź spróbuj sobie zrobić update DPP
Odpowiedz
Przepraszam. Już robię postępy. Po skopiowaniu miałem pliki CR2 (tylko kwiatki), otworzyłem je za pomocą DPP Viewer Module i przeniosłem do moich obrazów, i teraz DPP widzi te zdjęcia. Pozostaje mi teraz nauka programu.
Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc. Może w przyszłości taka "łopatologia" się jeszcze komuś przyda. Cóż komputer nie jest moją mocną stroną. Ale wszystko do nadrobienia.
Jeśli jeszcze ktoś miałby dla mnie jakieś sugestie, może odnośnie programu, to będę wdzięczny.
Pozdrawiam.
Tomasz.
Odpowiedz
Ale to i tak troszkę dziwne bo ja na win7 i 8 zrzucam po prostu pliki na kompa, odpalam DPP i widzę je bez zbędnego ekspotrowania do moich obrazów(a mogę je zrzucić w każde miejsce na dysku).
poza tym jest wtyczka do windy ażeby widzieć RAWy w przeglądarce windowsa.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu