Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem ze współpracą oprogramowania z aparatem na komputerze.
Witam. Nie znalazłem podobnego tematu, więc stawiam pytanie.
Ambitnie postanowiłem nauczyć się robić zdjęcia w formacie RAW, ale nie mogę zgrać zdjęć z aparatu na komp.
EOS Utility nie "widzi" aparatu, ale komputer aparat rozpoznaje. W czym jest problem, co robię źle?
Tomasz.
Odpowiedz
W ogóle nie potrafisz zrzucić zdjęć (np. jpg) czy tylko Rawy?
Zrób kilka fot z zapisem jpg + Raw. Zobacz czy zrzucisz i jakie pliki ci się zapiszą
Odpowiedz
A nie prosciej wyjąć karte z puszki ? I wrzucic na kompa? No chyba ze brak slotu Smutny
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
ja osobiście też wolę podłączyć kartę z aparatu bezpośrednio do kompa. nie marnuję baterii aparatu na zgrywanie dużej ilości zdjęć.

niemniej jednak kiedyś miałem podobny problem. komp nie wykrywał urządzenia podłączonego do USB albo robił to raz na jakiś czas. kojarzę, że chyba próbowałem przeinstalować EOS Utility aby podmienić sterowniki. i chyba to nawet działało przez jakiś czas ale nie pamiętam niestety Smutny wygodniej mi było po prostu podłączać kartę a nie cały aparat.
"One exposure per motive!
ZŁO KONIECZNE ... aczkolwiek dziękuję słońcu za światło Oczko
gdybacz, użyszkodnik i maruda. czasem trzyma aparat w łapach i stara się go nie upuścić.

Odpowiedz
(14-04-2013, 10:57:13)jojo link napisał(a): W ogóle nie potrafisz zrzucić zdjęć (np. jpg) czy tylko Rawy?

Z jpg nie mam problemów, zrzucam zwykłym programem, może program to nawet duże słowo, i zapisują się w moich obrazach.
Rawy niby tak samo się ściągnęły, dostaję informacje, że nie ma nowych zdjęć, ale ich nie widzę.

(14-04-2013, 11:00:40)tsergairl link napisał(a): A nie prosciej wyjąć karte z puszki ? I wrzucic na kompa? No chyba ze brak slotu Smutny

O tym nie pomyślałem, zaraz to sprawdzę. Ale jak nauka to nauka. Co to jest slot? Uśmiech
Dziękuję za zainteresowanie
Tomasz.
Odpowiedz
To znaczy że po zgraniu nie masz plików RAW na komputerze i nie wyświetlają się
                                          Światło
Odpowiedz
(14-04-2013, 12:52:23)Tomkins link napisał(a): O tym nie pomyślałem, zaraz to sprawdzę. Ale jak nauka to nauka. Co to jest slot? Uśmiech
Dziękuję za zainteresowanie
Tomasz.

Pisząc SLOT koledze chyba chodzi o dowolny czytnik kart.
Nie napisałeś jakich używasz kart. Duża część komputerów jest wyposażona w czytnik kart SD. Z kartami CF bywa już różnie.
"One exposure per motive!
ZŁO KONIECZNE ... aczkolwiek dziękuję słońcu za światło Oczko
gdybacz, użyszkodnik i maruda. czasem trzyma aparat w łapach i stara się go nie upuścić.

Odpowiedz
Na mój głupi rozum to będzie brak odpowiedniego programu który czyta Rawy. Kiedyś tam też myślałem że aparat jest zepsuty i w serwisie uświadomili mi że nie widzę o nie mam programu który by widział. Na szybko spróbuj zainstalować sobie Fast Stone. Prosty łatwy i darmowy i na pewno widzi Rawy
Odpowiedz
Kiedys gdzies jak na porzadku dziennym byly ateki lub xteki (a moze nawet juz 286) mowilo sie chyba slot na gniazdo pod ktore podlacza sie wlasnie karty (np vga) , myslalem ze to obowiazuje, Oczko , tak chodzi o
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
Tak już wiem co to jest slot i wiem, że takowego nie mam. Jeśli chodzi o program to przecież Digital Photo Professional powinien widzieć RAWy, bo z jpg nie ma problemów.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu