Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dobre zdjecia ślubne, słaby sprzęt... pomocy?
Witam,
mam pewnien problem... zostałam zaproszona na ślub mojego przyjaciela - jako gość i jako... fotograf:/ oczywiście nie wypadało mi odmòwić, no więc spakowałam bagaż i przyleciałam do niego kilka tyg wczesniej. (od razu pomyślałam sobie, że podszkole język i może coś sobie dorobie - przyjaciel mieszka w UK) Swój sprzęt fotograficzny Alfe200 plus obiektyw standardowy i do makro, plus zewnetrzna lampe błyskowa zostawiłam w Polsce, przyjaciel napisał, że aparat ma więc nie mam się o co martwić... poza tym pracowałam na canonie w szkole więc powinno być ok. Teraz czym bliżej uroczystości tym bardziej się denerwuje... macie jakieś rady, jak pomimo sprzętu jakim dysponuje, wykonać jak najlepsze zdjęcia?
ps. sprzęt canon eos 1000d plus obiektyw standardowy 18-55mm
Odpowiedz
Z tego to cudów nie wyciągniesz niestety...
Ale co do rad jak masz możliwość to doświetlaj lampą palnik do góry i wysunięty odbłyśnik
Jak nie masz lampy to niestety iso 800 to pewnie bedzie minimum.
Z czasem w kościele można zejść do 1/60-1/80 jak nikt się nie rusza to bedzie dobrze na weselu to minimum 1/100 jeśli posiadasz lampe to ustawiaj na drugą kurtynę i zejdź z czasem do 1/30 lampa ci zamrozi ruch i zostaną fajne smugi Uśmiech jeśli chcesz jakieś konkretniejsze rady to pisz co jeszcze chcesz wiedzieć możesz i na maila
Odpowiedz
Nie ma gotowej recepty. Zależy od wielu czynników.
Jaką jasność ma ten obiektyw?
Czy to będzie w kościele jasnym czy ciemnym? Czy może w jakiejś sali typu USC?
Jaką będziesz mieć lampę błyskową? Na lampę trzeba założyć jakiś dyfuzor.
Odpowiedz
w 1000D już od iso 400 zaczyna szumieć
Odpowiedz
no chyba ze calosc potem do BW zrzucic , szumy wtedy moga polepszyc fote ;-)
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
Jeśli standardowy 18-55 to ze światłem f/3.5-5.6 czyli bez lampy zewnętrznej nie wyobrażam sobie pracy tym sprzętem. Bo ta wbudowana jest zdecydowanie za słaba. Chyba, że kościół i sala będą tak jasne, jak na dworze w co wątpię. Tutaj jasne szkło najtaniej i dobrze to Canon EF 35mm f=2.

(07-04-2013, 13:58:31)Darexm1 link napisał(a): [ciach]
jeśli posiadasz lampe to ustawiaj na drugą kurtynę i zejdź z czasem do 1/30 lampa ci zamrozi ruch i zostaną fajne smugi Uśmiech
[ciach]

To można zrobić dla kilku kadrów, całość nie będzie przyjemna do oglądania.
___

Eos 5; 5Dmk2; 100D; 400D+; 10-18stm; 35/2; 50/1.8; 85/1.8; 135L; 24-70L; 70-200/2.8L; 580EX2
pozdrawiam Szymon
Odpowiedz
No fakt do wszystkiego się nie nada to jest racja.
ale z tym to jest problem coś zrobić co się nada bo f3,5-5,6 w kościele czy nawet USC to będzie duży problem a nawet jak i z lampą to też nie najlepiej bo światła zastanego prawie wcale nie ma....
Odpowiedz
Moim zdaniem nie da się takim sprzętem zrobić zdjęć w kościele, tzn. takich na których nie będzie poruszeń i rozmazań, i które będą ostre.
No i uważaj na znajomych, spiszcie umowę...często oni robią więcej problemów niż obcy ludzie.
Odpowiedz
Problemy admin2 ma rację , chyba że jesteś dodatkowym fotografem na ślubie, bo jako fotograf główny wasza przyjaźń może się skończyć i nie ryzykował bym fotografowania w takim przedsięwzięciu .
Światło i cień   /czyściciel-likwidator/

Odpowiedz