Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Marzenka] Moje zdjecia - prosba o opinie.
Zdjęcie 
Witam, to mój pierwszy raz na forum Oczko Chciałabym się przywitać oraz podzielić moimi fotografiami. Dysponuję canonem 550D oraz kilkoma obiektywami, staram się sukcesywnie kompletować sprzęt. Moim ulubionym tematem jest pejzaż, przyroda oraz zwierzęta. Fotografią zajęłam się około rok temu. Chętnie usłyszę opinię na temat fotek oraz wskazówki. Głownym moim problemem jest, że nie wiem na ile je obrabiać w lightroomie. Generalnie mam tak, że jak zaczynam to są to małe poprawki, kiedy jestem przy ostatnim zdjęciu zazwyczaj orientuję się, że grubo przesadziłam. Pozdrawiam wszystkich

1
[Obrazek: image.jpg]

2

3

4

5

6

7

8

9

Witamy na forum, poprawilem temat na bardziej rzeczowy i zgodny z regulaminem, zatem przed dodaniem klejnego tematu bardzo prosze doczytac regulamin, aby takich gaf nie robic :-)
Pozdrawiam
Odpowiedz
Siemasz Duży uśmiech

Bardzo fajne foteczki. Nie ma się czego czepiać Oczko

Z 3city koleżanka?
Odpowiedz
hej, dzięki za pierwszy komentarz, jasne, ze z Trójmiasta Duży uśmiech mam nadzieje, że uda mi się uchwycic więcej pieknych widoków jakie mamy w okolicy
Odpowiedz
Też mi się podobają ale mam jedną uwagę a w zasadzie pytanie. Czemu mają służyć krzywe zdjęcia? Mimo wszystko głowę przekrzywiam.
Pytam tych którzy wyłapywali na moich krzywość sięgającą kilku mm. A może ja faktycznie na sztuce się nie znam
Odpowiedz
Chciałam w trochę inny (według mnie ciekawszy) sposób przedstawić to co było pokazywane już wiele razy
Odpowiedz
Mnie piąteczka(5)
                                          Światło
Odpowiedz
Przyjemnie się ogląda, mam jednak kilka uwag:
1. ładnie zastawiony kawałek pustej przestrzeni przed końcem mola,
na 2. trochę uwagę odciąga toto coś żółte, tak jakoś kolorystycznie mi nie pasuje do obrazka,
4. lekko w prawo leci,
5. fajna ale toto coś za bardzo centralnie wyłapane,
6. jeszcze bardziej niż 4. w prawo leci,
reszta dla mnie OK.
___

Eos 5; 5Dmk2; 100D; 400D+; 10-18stm; 35/2; 50/1.8; 85/1.8; 135L; 24-70L; 70-200/2.8L; 580EX2
pozdrawiam Szymon
Odpowiedz
zasadniczo wszystkie bardzo ładne.
4 i 6 faktycznie odrobinę tracą poziom .. ale minimalnie i dopiero w lightroomie przekonałem się, że tak faktycznie jest Oczko oko bywa zwodne Oczko

zasadniczo nie przepadam za krzywymi zdjęciami .. wiec 8 i 9 odpadają z powodów niezależnych od autora Uśmiech

jakbym miał się czepiać to może na 1 za dużo czarnego nieba i dałbym odrobinę więcej plaży. to jest molo w Orłowie czy się mylę?

więcej czepiania nie mam. zdjęcia mogą się podobać.

(21-03-2013, 18:22:10)Marzenka link napisał(a): Moim ulubionym tematem jest pejzaż, przyroda oraz zwierzęta. Fotografią zajęłam się około rok temu. Chętnie usłyszę opinię na temat fotek oraz wskazówki. Głownym moim problemem jest, że nie wiem na ile je obrabiać w lightroomie. Generalnie mam tak, że jak zaczynam to są to małe poprawki, kiedy jestem przy ostatnim zdjęciu zazwyczaj orientuję się, że grubo przesadziłam. Pozdrawiam wszystkich

Poradników w necie o lightroomie jest pełno. Są też ciekawe książki. Pytanie jest gdzie Twoim zdaniem jest przesada? Czy przesada jest takim miejscem gdy przestają nam się podobać własne prace? Czy tam gdzie wkraczają osoby nas oceniające i mówią "to jest źle". wynik obróbki zależy od nas samych a czas jest naszym sprzymierzeńcem Uśmiech
"One exposure per motive!
ZŁO KONIECZNE ... aczkolwiek dziękuję słońcu za światło Oczko
gdybacz, użyszkodnik i maruda. czasem trzyma aparat w łapach i stara się go nie upuścić.

Odpowiedz
bardzo przyjemne foty , krzywizny ie dla mnie wole "proste" no ale taki byl zamiar fotografa :-)

3 i 4 najlepsze dla mnie
9 wygladaja jak żywcem pociągniety tutorial z PhotoPlus :-) , co nie znaczy ze nie ładne, a bylo by jeszcze ładniejsze jak by na prosto bylo :-)

Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
Witam, tym razem przedstawiam wędkarzy. Fotki wykonane w Orłowie. Proszę o uwagi i opinie. Pozdrawiam wszystkich

10.
[Obrazek: IMG_4169.jpg]

11.
[Obrazek: IMG_4176.jpg]

12.
[Obrazek: IMG_4180.jpg]

13.
[Obrazek: IMG_4192_2.jpg]

14.
[Obrazek: IMG_4202.jpg]

15.
[Obrazek: IMG_4216.jpg]

16.
[Obrazek: IMG_4220.jpg]

Prosze kontynuować numeracje, a nie zaczyanc od nowa :-)
Odpowiedz