Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canon pro 1 Epson L800 zasychanie tuszy
Witam!
Chciałbym się dowiedzieć jak to jest z zasychaniem tuszy w w/w modelach tzn jaki maksymalny czas jest dopuszczalny w nieużytkowaniu żeby głowice nie zaschły.
Jeśli taki temat już był to z góry przepraszam ale nie znalazłem
Odpowiedz
chyba nie bylo takiego tematu,

co do samego pytania, mam P50 z podłączonym CISSem , najdluzej jak drukarka byla w stanie spoczynku to bylo 2 tygodnie , i niestety musialem uruchomic czyszenie glowicy , po tym poszlo drukowanie jak z platka, od tamtego czasu staram sie albo wrecz zmuszam drukarke aby chociaz jedno zdkecie A4 wydrukowala w tygodniu ,
od tego czasu nigdyn ie mailem problemu z zaschnieta glowica :-)

Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
Potwierdzam ;-)
Chociaż jak CISS jest zapowietrzony albo jest za mało tuszu to trzeba czyścić nawet codziennie. Generalnie odkąd przesiadłem się na A1+ używam p50 raz na 2 - 3 tygodnie, czyszczę dysze od razu i jest OK ;-)
Odpowiedz
czyli potwierdziły się moje przypuszczenia że chociaż raz na tydzień muszę coś druknąć co by nie zasychało Dzięki i pozdrawiam jak by ktoś jeszcze wiedział co z tą pro 1 bo tam jest już pigment i czy to podobnie zasycha czy szybciej?
Odpowiedz
Zasycha podobnie, jeno ciężej się czyści ... ale o Canonie Ci wiele nie powiem bo Canonami fotografuje a drukuje tylko na Epsonach ;-)
Odpowiedz
O wlasnie teraz jest odpowiedni moment aby zapytac Kaina Uśmiech
Pisales , ze masz w tej chwili A+, jaki model ?
Uśmiech
Odpowiedz
Ja używam P50 z CISS i tuszy z L800 i nie narzekam. 70ml koloru za 45 zł. Jestem spokojna o kolory i głowicę (nie zasycha przy drukowaniu około raz na tydzień).
Odpowiedz
@Tserga Epson 7600 na Lyson Photochrome V2 przy dobrym okalibrowaniu spokojnie można robić wydruki pod ekspozycje i wystawy ;-) Fakt nowe modele mają lepsze pomarańcze i zielenie ale widać to dopiero przy dokładnym porównaniu dwóch wydruków koło siebie ;-) Upierdliwe jest tylko zamienianie czarnego atramentu z wersji na błyszczące i matowe podłoża.
Odpowiedz
wielkie dzieki za dpowiedz, kurde niestety , tej nie zmieszcze w moim pokoiku, bo lekko przydużawa jest :-)
Odpowiedz
Nie jest taka wielka ;-) Ja swojej zdemontowałem nogi i postawiłem na komodzie ;-) Idealnie się mieści i nawet zboku troszkę miejsca zostaje ;-)
Odpowiedz