Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyzwalanie Eos przez wykrycie ruchu
Witam,
Szukam jakiegoś programu który wyzwoli mi aparat po wykryciu ruchu.
Istnieje w ogóle coś takiego ??
Posiadam Canon 60d , mam dostęp do IOS Windowsa i Androida .
Chodzi mi tu głownie o fotografie ptaków które odwiedzają mój karmnik Uśmiech
A na czekanie nie mam zbytnio czasu przy dzieciach i wymyśliłem że gdy wyjdę z domu, to zostawię aparat podpięty do czegoś i gdy wykryje on ruch to zrobi np serie 10 zdjęć.
Z góry dzięki za odp
Odpowiedz
Zobacz urządzenie pod nazwą "CamRangers" zasięg 50 metrów, obsługiwany z tabletu iPad lub iPhone.
Aplikacja darmowa w Aps-ie urządzenie ok.260 £.
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
Są też takie aparaty juz gotowe, kosztuja od 100$ wzwyż. Montuje sie to to na drzewie, czy gdzieś i aparat sam robi zdjęcia po wykryciu ruchu. Można to zostawić i na tydzień - będzie strzelać do końca karty/ baterii/jak mu się ustawi. Jednakże te urządzenia nadają się raczej do podglądania zwierząt, niż do robienia pięknych fot, bo optyka koło elek nie leżała nawet Oczko Są z fleszami i bez.
Czasem długo siedzę w nocy.
Czasem noc długo siedzi we mnie.
Odpowiedz
Magic Lantern
Odpowiedz
(12-01-2014, 19:45:03)lukasz.8 napisał(a): Magic Lantern
Magic Lantern w jaki sposob ???
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
Shoot>Motion detect i tam juz ustawiasz jak ci wygodnie, tak, żeby zadziałało Oczko

Przynajmniej w 550d tak mam, tylko ze akurat z tego nie korzystam, raz się bawiłem żeby sprawdzić czy działa.
Odpowiedz
Potwierdzam, magic lantern to potrafi ja go stosuje lecz dziala to tylko na liveview jesli sie nie myle
Odpowiedz
masz aplikacje na ios i androida ktore pozwalaja obslugiwac aparat przez komorke ale do tego potrzeba jeszcze kabla, magic lantern tez dziala na ruch tyle ze jedynie na live view
Odpowiedz
Zostawienie aparatu w trybie lifeView na pół dnia nie jest dobrym pomysłem. Tu już lepiej zainwestować w jakiś kompakt którego matryca jest zaprojektowana do ciągłej pracy.
Tego typu zdjęcia (co prawda nie karmnika i nie w wygodnych domowych warunkach) wykonuje się przy pomocy zewnętrznych detektorów ruchu z wyzwalaczem

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu