Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Profesjonalne zdjęcia w studio
Mam takie pytanie.
Chciałabym sobie zrobić zdjęcia takie profesjonalne w studio, ale nie wiem jakie są ceny. Ktoś mi mówił, że jedno takie zwykłe małe zdjęcie kosztuje 40 zł, czy to prawda? Nie jest to za drogo jak za jedno zdjęcie?
...niedozowlony link usunięto...
Odpowiedz
popatrz na forum kto strzela studyjniaki i sie dogadaj , jestem pewiem ze jak dobrze namierzysz to i za darmoche ktos z forum to zrobi :-)

Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
A co do ceny...biorac pod uwage cene profesjonalnego sprzetu, lokal, rachunki to 40pln nie wydaje mi sie cena wygorowana
Odpowiedz
Jesli jestes blondyna o duzych niebieskich oczach to masz sesje za darmo tzn. w zamian za pozowanie. Jesli nie to... ciezko ;D bedzie, trza rzucic kasa.
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
40 zł to kosztuje wynajęcie studia na godzinę ;-)
Popatrz na to w ten sposób ...
Minimum 40 tyś zł inwestycji na start
Koło 2000 zł kosztów stałych w miesiącu + trzeba za coś żyć ;-) Nie mówiąc już o latach nauki
Koszt druku zdjęć ( nie znam nikogo kto biegnie ze studia do fotolabu po odbitkę za 40gr ;-)
Ewentualny wizaż make-up to też koszta
Dlatego raczej stawki są za godzinę pracy studia i zależą od tego jak ma być efekt a nie od pojedynczego strzału ;-)

Chyba że mówimy o kimś na utrzymaniu rodziców co w przydrożnych krzakach strzeli parę fot by się podszkolić i przy okazji popatrzeć na ładne dziewczyny ;-)
Odpowiedz
Kain 100% racji. Za 4 dych mozna zrobic fote do legitymacji. Sesja fotograficzna to nie tylko nacisniecie spustu migawki. Pomijajac inwestycji w sprzet to do chodzi Koszt wizazystki przygotowujacej fryz I make- up. Trzeba inwestowac wczesniej tez w rozne gadgety I bizuterie. Pozatym musisz miec miec jakies blade pojecie o pozowaniu bo wbrew pozorom to ciezki kawalek chleba dla modelki I fotografa. Z kompletnym drzewem to jak Kain powiedzial sesja z amatorem w przydroznych krzakach.
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
Jeśli modelka lub model nie ma bladego pojęcia o pozowaniu to dla fotografa sesja jest ciężka, niezależnie jak piękna by była dziewczyna. Trzeba się nieźle namęczyć, aby zrobić dobre zdjęcia (takie, z których fotograf będzie zadowolony, bo dziewczyną się prawie wszystko podoba). Wiem coś o tym, bo pracowałem z takimi, które miały już jakieś doświadczenie. Kilka dziewczyn miało pierwszą sesję u mnie i jak "modelka" była kumata to szło łatwiej. A i tak się człowiek więcej napracował niż na sesji z bardziej doświadczonymi.
___

Eos 5; 5Dmk2; 100D; 400D+; 10-18stm; 35/2; 50/1.8; 85/1.8; 135L; 24-70L; 70-200/2.8L; 580EX2
pozdrawiam Szymon
Odpowiedz
Wszystko to co napisaliście to święta racja.
Niestety w większości ludzie nie mają pojęcia, że to tak wygląda i uważają fotografów za pazernych zdzierusów, co to pstryknie kilka razy i za parę zdjęć bierze w ich mniemaniu ogromną kasę...
Że już nie wspomnę o ślubniakach, to dopiero plaga
Odpowiedz
Modelka musi się przygotować do sesji, umyć włosy, ułożyć fryzurkę, wybrać ciuszki. Przychodzi na sesję, staje przed obiektywem i po sesji ma spokój.
Fotograf musi przejrzeć sprzęt naładować akumulatory, umówić miejscówkę lub wynająć studio, na sesji robi zdjęcia ewentualnie uczy dziewczynę pozować. Po sesji siedzi jeszcze kilka godzin nad obróbką materiału.
Pomijając przygotowania do sesji, podczas robienia zdjęć pracuje modelka i fotograf, po sesji fotograf obrabia materiał i te 40 PLN za zdjęcie to jest zapłata za jego pracę.
___

Eos 5; 5Dmk2; 100D; 400D+; 10-18stm; 35/2; 50/1.8; 85/1.8; 135L; 24-70L; 70-200/2.8L; 580EX2
pozdrawiam Szymon
Odpowiedz
(21-12-2012, 13:39:08)drsemen link napisał(a):Modelka musi się przygotować do sesji, umyć włosy, ułożyć fryzurkę, wybrać ciuszki. Przychodzi na sesję, staje przed obiektywem i po sesji ma spokój.
Fotograf musi przejrzeć sprzęt naładować akumulatory, umówić miejscówkę lub wynająć studio, na sesji robi zdjęcia ewentualnie uczy dziewczynę pozować. Po sesji siedzi jeszcze kilka godzin nad obróbką materiału.
Pomijając przygotowania do sesji, podczas robienia zdjęć pracuje modelka i fotograf, po sesji fotograf obrabia materiał i te 40 PLN za zdjęcie to jest zapłata za jego pracę.
Nie kazdy fotograf retuszuje fotki. Nieraz dobra fotka wymaga profesjonalnego retuszu I te koszta fotograf tez musi wliczyc w Koszt zdiecia
Odpowiedz