Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tsergalowe muzeum :-)
@tsergairl a jeszcze dużo miejsca w tej przeszklonej witrynie
Światło i cień

Odpowiedz
Troche miejsca jeszcze jest, a co chcesz cos dorzucic ? ;-)
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
Nie wiem czy masz czy Cię w ogóle interesuje taki wynalazek ja AC 50mm f=1.8 do T80, jeśli tak to wisi na aledrogo
___

Eos 5; 5Dmk2; 100D; 400D+; 10-18stm; 35/2; 50/1.8; 85/1.8; 135L; 24-70L; 70-200/2.8L; 580EX2
pozdrawiam Szymon
Odpowiedz
Mam i to podlaczonego do ow t80 Uśmiech
Musze sie zebrac i wreszcie wstawic tą serie T
Dzieki za info
Odpowiedz
Przeglądam właśnie sobie szkiełka i wpadło mi w oko, zastanawiałem się co to za cud techniki i znalazłem info do czego to można podpiąć. Więc cynk koledze dałem.
Jak czegoś szukasz to powiedz co Ciebie interesuje a może się uda coś podrzucić. Ewentualnie gdyby ktoś robił problemy z wysyłką do IRL to mogę pośredniczyć.
___

Eos 5; 5Dmk2; 100D; 400D+; 10-18stm; 35/2; 50/1.8; 85/1.8; 135L; 24-70L; 70-200/2.8L; 580EX2
pozdrawiam Szymon
Odpowiedz
Jak juz wiaadomo seria A pelna , seria T tak samo Uśmiech (jeszcze nie zaprezentowana u nas , ale moze w tym tygodniu)
Jestem na etapie kolekcjonowanianserii F , chyba najwieksza (piszac o systemie FD)

Juz ich kilka jest , ale musialbym podac liste czefo mi brakuje , wiem ze najwiekszym problemem bedzie kupno F-1, nie tyle z racji niedostepnosci tylkonraczej ceny Uśmiech

Odpowiedz
Tserga cudowna kolekcja, czekam z niecierpliwością na T serie. U mnie jak narazie w gablocie T50 i T70
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
Kolekcja nabiera rumieńców coraz bardziej ciekawie wygląda na serię "T" czekamy
Światło i cień

Odpowiedz
NO to słowo się rzekło …

Jedziemy dalej ,

Przedstawiam Państwo serie Plastikową :-) , czyli Canon seria T

Wszystkie aparaty są plastikowe, wielka odmiana porównując tę serie do metalowych A :-)

1) Canon T50
Aparat z roku 1983. Taki wstęp to "małpek", aparat pstryka w trybie "Program" lub "Manual" przy czym Manual polega na tym , ze należy wyłączyć automatykę obiektywu , wówczas można sobie zmieniać wielkość przesłony a resztę dobiera aparat (taki tryb AV - jak by to dzisiaj powiedziec :-) ), aparat sam przesuwa film i po skonczeniu rolki automatycznie wrzuca ja do kasety :-) , ot taki pstrykacz, od siebie jeszcze dodam, ze wydaje fajne dźwięki podczas "klapania" :-)

oto pucha:
[Obrazek: IMG_0350_zpsed6c3b6d.jpg]

i dwa przykładowe strzały ;

T50-1
[Obrazek: PIC_0711_zpsc301f254.jpg]

T50-2
[Obrazek: PIC_0655_zps11d652fb.jpg]

2) Canon T60
Aparat z roku 1990. Totalna taniocha:-), Plastik jest taki jak by miał sie w ręce rozlecieć podczas pstrykania. Swój egzemplarz sciągnałem z "hameryki" , i niestety pomimo ze puszka robi zdjecia, to jest cos pochrzanione i nie trzyma sie zaprogramowanych czasów, przez co zdjecia są albo prześwietlone albo niedoświetlone, dodatkowo , nie mozna sie pobawc lampą bo nie trzyma tez synchro :-(. Wracajać do samej puchy, mamy do wyboru kółko z czasami zatem mozemy samemu ustawiac sobie czas naswitlania, czyli jest pelen manual.

oto aparat:
[Obrazek: IMG_0352_zps22ce02a5.jpg]

i dwa strzały

T60 - 1
[Obrazek: PIC_0772_zps6a4591c0.jpg]

T60 - 2
[Obrazek: PIC_1794_zps3cb82ae4.jpg]

3) Canon T70
Aparat z roku 1984
Kolejny "małpkowaty" aparat , w ktorym mamy do wyboru , AV, TV , da sie też pstrykać manualnie, pojawiają chyba pierwszy raz funkcje programowe, jak "wide" lub "tele"
Osobiscie mi sie bardzo dobrze pstrykało tym aparatem, dzwiek tez niczego sobie :-) , chociaz z daleka słychać ze mechanizmy pracuja w plastikowej obudowie :-)

oto puszka
[Obrazek: IMG_0356_zps87087a09.jpg]
sorka za ostrośc , gdzies mi uciekła , jak bede mial lepsze to podminie :-)

i dwa strzały:

T70- 1
[Obrazek: PIC_0715_zps889bc87b.jpg]

T70 - 2
[Obrazek: PIC_1405_zps38c4c75f.jpg]

4) Canon T-80
Mamy rok 1985 i co? jest pojawia sie AutoFokus !!!, cos pięknego, coś zadziwiającego, namawiam każdego kto tylko bedzie miał okazje pstryknąć sobie tym aparatem, aby zobaczył jak działał pierwszy AF, a najbardziej namawiam wszystkich tych co twierdzą , ze 50mm1.8
Odpowiedz
Pamiętam jak ze smutkiem patrzyłem na te aparaty przez szybę komisową i podziwiałem je na półkach Pewexu w latach 80-tych.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu