Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tsergalowe muzeum :-)
Otwieram nowy temat związany z moja kolekcją, gdyż podczas "przenoszenia" z wątku "Złomowisko" pouciekało kilka postów. Ten będzie troszeczkę inny, bo będą w nim tylko egzemplarze Canona :-)

Zatem jedziemy.

Dziś przedstawiam pełną rodzinę serii "A"

1) Aparat AT-1
Aparat z roku 1976, aparat posiada już swój CPU, przez co zgranie "kółka" ze wskazówką w wizjerze powoduje dokładniejszy pomiar reszty parametrów. Mój okaz udało mi się nabyć wraz z dodatkiem, przedstawionym na zdjęciu za cenę 23 euro :-)

Oto aparat:
[Obrazek: AT-1.jpg]

a tu trzy przykładowe strzały z ów puszki:

[Obrazek: AT-1p1.jpg]

[Obrazek: AT-1p2.jpg]

[Obrazek: AT-1p3.jpg]

2) Aparat AV-1
Aparat z roku 1979. To chyba najprostrzy model serii "A" , został tak skonstruowany, że albo możemy sobie korzystać preselscji czasu, albo w jako full automat :-), To taka puszka na popis, bo jednak przy obiektywie trzeba pokręć za ostrościa itp, reszty jednak dokonuje automatycznie sam aparat>

Oto aparat:
[Obrazek: AV-1-1.jpg]

i trzy przykładowe zdjęcia:

[Obrazek: AV-1p1-1.jpg]

[Obrazek: AV-1p2-1.jpg]

[Obrazek: AV-1p3-1.jpg]

3) Aparat AL-1
Aparat z roku 1982. AL-1 to pierwsze próby automatyki ustawiania ostrości. Mianowicie, we wizjerze można zobaczyć trzy diody: zielone kółko, oznaczające złapanie ostrości, a także dwa czerwone trójkąty - strzałki, pokazujące w którą stronę należy kręcić pierścieniem obiektywy aby uzyskać ostrość. Do tego modelu można ponoć (nie mogę narazie tego sprawdzić) obiektywy posiadające silniczki i wówczas aparat ustawia ostrość w pełni automatycznie.

Oto aparat:
[Obrazek: AL-1-1.jpg]

i przykłady

[Obrazek: AL-1p1-1.jpg]

[Obrazek: AL-1p2-1.jpg]

[Obrazek: AL-1p3-1.jpg]

4) Aparat AE-1
Aparat z roku 1976. Literka "E" w oznaczeniu wzięła się chyba od Elektroniki, bo to chyba pierwsza pucha , która jest napakowana układami scalonymi aż po zęby :-), Chyba też pierwsza puszka mająca możliwość wyzwalania pilotem na podczerwień (oczywiście mowa cały czas o serii "A"). Robieni zdjęć tym aparatem jest proste, łatwe i przyjemne i to zarówno w trybie auto , jak i trybie manualnym :-)

Oto aparat:
[Obrazek: AE-1-2.jpg]

i oczywiście kilka strzałów:
[Obrazek: AE-1p1-2.jpg]

[Obrazek: AE-1p2-2.jpg]

tutaj zdjęcie wykonane z lampą YN-460
[Obrazek: AE-1p3-2.jpg]

5) Aparat AE-1 PROGRAM
Aparat z roku 1981. AE-1 PROGRAM, to jeszcze więcej elektroniki, niż jego poprzednik, wreszcie pojawia się informacja we wizjerze w sposób diodowy. AE-1 Program, to jedna z najlepiej sprzedających się puszek w historii Canona.

Oto pucha:
[Obrazek: AE-1prog.jpg]

i przykłady:
[Obrazek: AE-1progp1-2.jpg]

[Obrazek: AE-1progp2-2.jpg]

[Obrazek: AE-1progp3-2.jpg]

6) Aparat A-1

W roku 1978 firma Canon wyprodukowała jedną z najseksowniejszych ;-) o ile nie najseksowniejszą puszkę w swojej historii. Drugi raz już taki "dezajn" się nie powtórzył. Jak napisałem w złomowisku to chyba właśnie od tego aparatu została utworzona definicja onanizmu sprzętowego :-) , bo jakże by inaczej :-). Praca z A-1 jednak do najłatwiejszych nie należy. Aparat ma mnóstwo ustawień, ma preselekcje czasu i migawki oraz pełen manual, o ile pamiętam to chyba żadnej automatyki w nim nie przewidziano. Tym niemniej jeżeli pojawić się z tą puszką na jakimś zlocie, spotkaniu fotografów to nie ma siły,że wszystkim oczy zbieleją :-) (znam z autopsji :-) )

Oto aparat:
[Obrazek: A-1-2.jpg]

i znowu kilka zdjęć:
[Obrazek: A-1p1-2.jpg]

[Obrazek: A-1p2-2.jpg]

[Obrazek: A-1p3-2.jpg]

A OTO CAŁA RODZINA RAZEM w stanie spoczynkowym :-) :

[Obrazek: _A-ALL.jpg]

Mam nadzieje, że nie zanudziłem, chociaż pewnie cześć młodzieży co rodziła się w czasach kiedy w sklepach cyfrowe małpki były już ogólnie dostępne mogła nie dotrwać do końca :-)

Kiedy się pojawi kolejna część mojej kolekcji? ciężko powiedzieć, w tej chwili zdobywam serię "T" zostały dwa do zdobycia , przy czym jednego nie mogę nigdzie "namierzyć" a drugi ma swoją cenę :-) , ale obiecuję ze jak kolejna "famuła" będzie kompletna to zaraz się tu pojawi :-)

Pozdro

Dziadek
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
Wciąż je kupujesz?
Widzę serię A...1. Inne też masz czy tylko tą serię kolekcjonujesz?
Kiedy umrę, mam nadzieję że żona nie sprzeda mojego sprzętu z taką cenę jaką jej powiedziałem że go kupiłem

http://www.mkkaczy.manifo.com/
Odpowiedz
Tak Mkkaczy, wciaz kupuje, moze nie z taką zawziętościa ale zbieranie kolekcji trwa :-)

Kolekcja A skonczona i kompletna wyszla seria 6 aparatow (lustrzanek) o takim oznaczeniu

co do innych, tak mam wiele innych , ale postanowilem pokazywac kompletnymi seriami :-) , w tej chwili uzupelniam (jak juz napisalem wyzej) serię "T"
i brakuje mi 2 egzemplparzy :-)

inne aparaty jakie mam w kolekcji są pokazana czesciowo w temacie "Złomowisko" :-)

Odpowiedz
To może dziadek podzieli się wiedzą jakich mu brakuje... a może ktoś, coś wynajdzie Uśmiech
Odpowiedz
Ładnie prezentuje się ten zestaw w gablocie Brawo
Światło i cień

Odpowiedz
Tsergairl swietna kolekcja, as pingiel skacze ;D.
Ucz swoje dzieci fotografi. Bedziesz pewny ze one nigdy nie beda miec dosc pieniedzy by kupic narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
To fakt ! Kolekcja godna pozazdroszczenia. Czy wszystkie posiadane przez ciebie egzemplarze są nadal "na chodzie" ?
Odpowiedz
Jak widac na powyzszych przykladach wszystkie dzialaja 100 procentowo
Z calej kolekcji padl tylko zenit pokazany na zlomowisku , i to tylko ten jeden nie dziala, na chodzie jest nawet kodak 620 :-)

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

Odpowiedz
Fakt pięknie się prezentuje seria A.
Może faktycznie powiedz na co polujesz, a komuś się uda pomóc w zdobyciu brakujących egzemplarzy.
___

Eos 5; 5Dmk2; 100D; 400D+; 10-18stm; 35/2; 50/1.8; 85/1.8; 135L; 24-70L; 70-200/2.8L; 580EX2
pozdrawiam Szymon
Odpowiedz
z tym musze poczekac do "po 24 grudnia" :-)

bo moze sie okaze ze cos tam lezy pod choinką :-)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu