Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obcinanie zdjęć
Witam
Mam drukarkę HP c5280 i problem z obcinaniem wydruku.
Drukując zdjęcia w formacie 15x10 300dpi z zaznaczoną opcją "drukuj obramowanie" wszystko jest OK. Natomiast odznaczając "drukuj obramowanie" zdjęcie na wydruku "wylewa" się z papieru. Jest jak gdyby zoomowane o około 2-3 mm z każdej strony, i o tyle właśnie zdjęcie jest obcięte.
Próbowałem w kilku programach graficznych i zawsze jest to samo.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Tak to działa w konsumenckich drukarkach, jeśli ma zadrukować całość arkusza to musi wylać spady na wypadek gdyby arkusz został krzywo poprowadzony. Inaczej zostałyby niezadrukowane fragmenty ... w Epsonach masz możliwość "kontrolowania" wielkości spadów. Dopiero w ploterach kontrolujących stopień odchyłu posuwu materiału można do pewnych długości drukować prawie bez spadów, ale to już profi sprzęt ... Zresztą od zawsze w drukarstwie po to właśnie pojęcie spadów istnieje aby mikroskopijne nawet niedokładności w ustawieniu materiałów nie powodowało brzydkich niedodrukowań na krawędziach.
Odpowiedz
Spróbuj przez Qimage drukować.
http://www.ddisoftware.com/qimage-u/downloads.htm
DOBRO KONIECZNE ...
Reputacja -∞
Odpowiedz
Do admin-a
Próbowałem ten sam efekt. Z obramowaniem w porządku, bez obcina.
Odpowiedz
A czy wymiary zdjęcia dopasowujesz do drukowanego formatu?
Najpierw otwórz zdjęcie w jakimś Gimpie albo PS i ustaw sobie na sztywno kadrowanie na 15cm x 10 cm.
Zazwyczaj trzeba fragment zdjęcia odciąć.
Może obrazki pomogą:

Być może w tym jest problem?
Odpowiedz
Witam
Oczywiście, że tak robiłem. Nie wiem tylko dlaczego z obramowaniem jest OK a bez - obcina. Za każdym razem kadruję do 15x10 300dpi (rozdzielczość 1772x1200). Próbowałem też drukować bezpośrednio z drukarki z karty SD (HP C5280 ma taką opcję) i rezultat jest dokładnie taki sam jak druk z programu graficznego. Przeinstalowanie oprogramowania drukarki też nic nie dało.
Pozdrawiam
Odpowiedz
(30-11-2012, 14:29:37)focus1949 link napisał(a): Witam
Mam drukarkę HP c5280 i problem z obcinaniem wydruku.
Drukując zdjęcia w formacie 15x10 300dpi z zaznaczoną opcją \"drukuj obramowanie\" wszystko jest OK. Natomiast odznaczając \"drukuj obramowanie\" zdjęcie na wydruku \"wylewa\" się z papieru. Jest jak gdyby zoomowane o około 2-3 mm z każdej strony, i o tyle właśnie zdjęcie jest obcięte.
Próbowałem w kilku programach graficznych i zawsze jest to samo.

Pozdrawiam
Ja przygotowuje pocztowke 10,2x15,2cm, natomiast do druku zmniejszam do 9,7x14,45cm I dokladam biale to do formatu 10,2x15,2. Druk jest jak zaplanowalem, czyli zadne przyciecie nog czy glowy niegrozi.
Ucz swoje dzieci fotografi. Bedziesz pewny ze one nigdy nie beda miec dosc pieniedzy by kupic narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
Ja przygotowuje pocztowke 10,2x15,2cm, natomiast do druku zmniejszam do 9,7x14,45cm I dokladam biale to do formatu 10,2x15,2. Druk jest jak zaplanowalem, czyli zadne przyciecie nog czy glowy niegrozi.

Tez tak próbowałem. Tylko co to znaczy dokładam białe do formatu.....??
Odpowiedz
Cytat: Tylko co to znaczy dokładam białe do formatu.....??
chyba tak miało być -- dokładam białe tło do formatu.....??
Światło i cień

Odpowiedz
(30-11-2012, 22:18:12)jurek link napisał(a):
Cytat: Tylko co to znaczy dokładam białe do formatu.....??
chyba tak miało być -- dokładam białe tło do formatu.....??

A mogę poprosić o małą podpowiedź jak takie tło dodać ?
Odpowiedz