Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[p100] moje nocne
Zdjęcie 
Dzień dobry wszystkim
Wybrałem kilka zdjęć zrobionych po ciemku.
pozdrawiam
p.

1.

2.

3.

Odpowiedz
Pierwsze i drugie nie zachwyca
Światło i cień

Odpowiedz
niestety dużo szumów i kadry troszkę nieciekawe ale widoczek na 3 sympatyczny.
Canon 6D, Canon 600D, Canon 24-105L, Sigma 50mm 1.4, Canon 50mm 1.8, Tamron 17-50 2,8 VC. YN565EX, Mago Pixel.

Odpowiedz
A coz to za dziwo na 3 zdjeciu ze widoczek ma lustrzan odbicie?
Odpowiedz
Następnym razem powiem piorunowi, żeby prasnął jakoś ciekawiej.
Zdjęcia zrobione po ciemku, więc trochę szumią. Dodatkowo szumi jotpeg.
Trzeci widoczek wydaje mi się najnudniejszy z tego zestawu.
To dziwo nazywa się lustro.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Zdjecia mozna odszumic, NIe wiem czego uzywasz do wywolywania zdjec ale ogolnie to nie taka trudna sprawa. 3 jest tak plaska ze trudno odniesc wrazenie ze to lustro i stad moje pytanie. 1 i 2 faktycznie nudnawe bo przede wszystkim za szerokie. Na koncercie stales za daleko i za duzo tlumu weszlo w kadr. Piorun trzeba bylo troche ciasniej kadrowac, pol wioski w kadrze jest zupelnie zbedne. Za to chmury przykuwaja uwage.
Odpowiedz
Masz rację. Fotkę z koncertu kadrowałem już do pionu i wygląda lepiej. Podchodze do tego zdjęcia dośc emocjonalnie i pewnie dlatego brak mi dystansu.
Zdjęć staram się nie kadrować, matrycę mam małą (350d), a niektóre wywołuję na papierze.
Szum nie przeszkadza mi w tego rodzaju fotkach. To nie jest glamour, gdzie wszystko ma błyszczeć.
Jeśli wołam rawy, robię to przy pomocy camera raw 6 i ewentualnie korekta w szopie. Mam tez programik do odszumiania, który nazywa sie neat image. Rzadko go używam.
A sam piorun, hmmm. Jeśli go skadruję, będzie mniej chmur, a one też są tu ważne.
Chicago z jednego z wieżowców - znalazło się tutaj wyłącznie ze względu na odbicie w lustrze.
Dziekuję za uwagi, proszę o jeszcze.
p.
Odpowiedz
Tak jak wyżej, bardzo dużo szumów, jednak z całej trójki trzecie jest najciekawsze ale wymaga obróbkiUśmiech Tak z ciekawości zapytam, jak udało Ci się uchwycić ujęcie z błyskawicą?Uśmiech
Odpowiedz
@Pietro, tu masz wyjaśnione jak fotografować błyskawice - oraz ciekawa fotka błyskawicy
"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”
Odpowiedz
(20-11-2012, 21:19:39)Pietro link napisał(a): Tak jak wyżej, bardzo dużo szumów, jednak z całej trójki trzecie jest najciekawsze ale wymaga obróbkiUśmiech Tak z ciekawości zapytam, jak udało Ci się uchwycić ujęcie z błyskawicą?Uśmiech
Jak już kolega napisał - czas 10-15s, ostrzenie na nieskończoność i co się złapie to jest.
Odpowiedz