Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[goat14] Katedra w Galway
Zdjęcie 
nad zdjęciem nr.5 siedziałem odrobinę w Corel Paint Shop Pro X5

edit:
Gorąca prośba o tytułowanie tematów zgodnie z instrukcją.

Odpowiedz
Mi się najbardziej podoba 2 pod względem kadrowym i zdjęcie 4 kolorystycznie..
1 Taka sobie.. 3 Krzywa.. spróbuj wyprostować będzie fajniej a 5 imo ma skopany WB ale nie wiem ;/
Odpowiedz
Troszkę za bardzo kolor żółty dominuje co psuje trochę całość. Gdyby obniżyć temperaturę albo zdjąć trochę żółty to wydaje mi się, że foty by lepiej wyglądały. Kadrowo też nr 2 mi się podoba najbardziej
Canon 6D, Canon 600D, Canon 24-105L, Sigma 50mm 1.4, Canon 50mm 1.8, Tamron 17-50 2,8 VC. YN565EX, Mago Pixel.

Odpowiedz
ogólnie lubię kolor żółty przy takich zdjęciach wygląda jak złoty przynajmniej dla mnie przy zdjęciach Katedry w miare pasuje.

prosze mnie naprowadzić jakimi ustawieniami można uzyskać inny kolor który by bardziej pasował Waszym zdaniem.

jak obniżyc temperaturę?

pozdrawiam
Odpowiedz
Balans bieli zupelnie lezy, wszystkie twoje nonce maja zlote zabarwienie. Pozatym jesli obrabiasz to postaraj sie prostowac . Robiac RAW mozesz to wszystko skorygowac bardzo szybko i prosto.
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
No wlasnie
pierwsze pytanie , pstrykasz jako jpg czy jako raw ?
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
nie uważam się za jakiegos wielkiego fotografa wiec nie sądziłem że potrzeba mi az tak bardzo zapisywać zdjęcia w RAW'ach (chyba z powodów dużych rozmiarów).

jaka jest róznica w edytowania jpg a raw'a?

wrzucam kolejne zdjęcie które juz jest wyprostowane bo wiekszośc moich zdjęć okazuje sie że było przekrzywionych a do tego zmieniłem temperaturę ale to juz przy pomocy programu. czy wygląda to lepiej?

ktoś napisał - zdjęcie 5 imo ma skopany WB - co to oznacza i jak to naprawić?

Odpowiedz
wyszło jeszcze gorzej niż było. Jeśli robisz cokolwiek więcej niż cpyki z wakacji to koniecznie musisz zapomnieć o jpg i pracować tylko na rawach. W pliku RAW masz zachowaną bardzo duży zakres tonalny i RAWy nie są kompresowane tak jak JPG. Pliki RAW są surowe bez żadnej obróbki gdzie JPGi po zgraniu z puchy są już skompresowane, przerobione i wiele w sofcie z nim nie zdziałasz. Z plikiem RAW możesz zrobić praktycznie wszystko i uratować wiele zdjęć pozornie zupełnie nieudanych. Te zdjęcia jeśli są w JPG raczej ciężko będzie korygować bez utraty na jakości więc raczej nie masz co kombinować. Na przyszłość rób w RAWach a na pewno szybko się przekonasz do plusow tego formatu.
Canon 6D, Canon 600D, Canon 24-105L, Sigma 50mm 1.4, Canon 50mm 1.8, Tamron 17-50 2,8 VC. YN565EX, Mago Pixel.

Odpowiedz
Ta fotka z lewej strony sie wali, wiec nie wyprostowales jej. Co zrobiles z kolorami??? Czy oltarz byl fioletowy??? WB to balans bieli, poczytaj troche o nim, I jak ustawic w swej puszce w zaleznosci od panujacych warunkow oswietleniowych. Tanim sposobem jest 18%szara karta, mozna tez zainwestowac w expodisc ale to juz wydatek lecz bardzo wygodny w uzyciu. Stosuje go od jakiegos czasu I jestem bardzo z niego zadowolony.
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
[color=green]Widzę te zdjęcia
Światło i cień   /czyściciel-likwidator/

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu