Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[goat14] Galway nocą
(25-11-2012, 21:46:44)goat14 link napisał(a): prosze o ocene tego zdjęcia.

4
[Obrazek: index.php?action=dlattach;topic=26637.0;...7145;image]

Balanski bieli trzeba zmienic, ale tak to spoko. Jak masz to foto w RAWie to ciśnij do PS.

Odpowiedz
Dość ciekawe ale balans skopany ,dobra kompozycja, czas i przemyślane wszysztko jest fajnie Uśmiech
Odpowiedz
dzisiejszy wypad na miasto proszę o ocenę, pozdrawiam

5.
[Obrazek: image.jpg]

6.

7.

8.

9.

Edit:
Hotlinkujcie zdjęcia w postach! dzięki temu są one widoczne w podglądzie wiadomości jak piszecie odpowiedź. Wystarczy zerknąć na stronę główną.
Odpowiedz
Z nowej porcji, to:

5. Ciasno i kurde jakoś kolory nie tego.

6. Wszystko cacy jak dla mnie.

7. Miodzio, nie ma się czego przyczepić.

8. Jest klimat, kolory dobre, ale trochę kadr nie ten, jeśli wiesz o co chodzi Oczko Co innego jakby motor stał na 1 planie Duży uśmiech

9. Nie! Blee, fuu, itp.

Odpowiedz
do mnie przemawia 7 i 8. opcjonalnie też 6.
czy tylko mi się wydaje, że 7 jest krzywe?
"One exposure per motive!
ZŁO KONIECZNE ... aczkolwiek dziękuję słońcu za światło Oczko
gdybacz, użyszkodnik i maruda. czasem trzyma aparat w łapach i stara się go nie upuścić.

Odpowiedz
Foto nr 5 -za mocne
                                          Światłość
Odpowiedz
"Foto nr 7 - nie widzę żeby kadr był krzywy"

prawy dolny róg, podstawa pylona. za chwile zobaczysz dom w tle .. i pylon moim zdaniem wcale nie jest punktem odniesienia pionu.
gdybacz, użyszkodnik i maruda. czasem trzyma aparat w łapach i stara się go nie upuścić.

Odpowiedz
raagon pisał :
Cytat: \"Foto nr 7 - nie widzę żeby kadr był krzywy\"

prawy dolny róg, podstawa pylona. za chwile zobaczysz dom w tle .. i pylon jest punktem odniesienia pionu.

tak
                                          Światłość
Odpowiedz
pylon mostu może być z tych zaprojektowanych przez radosnego projektanta i być krzywy z założenia coś jak ten tutaj:

http://bi.gazeta.pl/im/1/7399/z7399761X,...Liffey.jpg

ale faktycznie, tak jak mówiliśmy, autor chyba nam wyjaśni najlepiej jak wygląda sprawa poziomu w tej lokalizacji Uśmiech

Odpowiedz
5. kolory może nie tego bo w rzeczywistości wszystko dużo bardziej smutne i szare starałem się coś ożywić ale może przesadziłem.

7. nie ukrywam że starałem się wyprostować bo sam odnosiłem wrażenie że nie wszystko jest tak jak powinno. ale po kilku próbach wykadrowania i prostowania postanowiłem trzymać się mniej więcej najdłuższej i najprostszej części mostu jaką jest maszt aby był w pionie. próbowałem również wyprostować według podstawy aby był w poziomie ale wtedy cały most zawalił mi się na prawą stronę i jego dłuższa część szło pad górę a nie jest tak w rzeczywistości. na moje usprawiedliwienie jest to bardzo specyficzne miejsce bo ani domy nie są na jednym poziomie ani strony brzegu dla tego ciężko wyznaczyć punkt odniesienia.

7. ogólnie tego wieczoru postanowiłem sobie poeksperymentować z iso i jak na pierwsza próbę jestem zadowolony. do zdjęcia 7 nie pasowało żadne inny ustawienie niż 400, inne ustawienia rozmazywały mi obraz (niebo było nie do przyjęcia albo sam most tracił szczegóły). fajnie że powoli zaczyna wychodzić to co chcemy osiągać, no wiadomo może nie jest to jeszcze u mnie idealne ale widzę teraz ile możliwości daje lustrzanka tylko gdyby do zestawu dodawali cierpliwość i cieple rękawiczki na takie nocne wypady Oczko))

8. próbowałem pozostawić to co mnie interesowało czyli sam most. ale ukrywając te domu przesadziłem i faktycznie macie racje linie podtrzymujące most przestały być widoczne

9. sprawa wygląda tak że jak zobaczyłem oparcie ławki po której spływała woda wyobraziłem sobie że na pierwszym planie będę krople wody które w rzeczywistości się pięknie mieniły a do okola będzie wszystko rozmyte. i uwierzcie mi w mojej głowie pięknie to wyglądało Oczko)) zabrakło mi jedynie umiejętności by takie zdjęcie wykonać no i może obiektywu bo tego nie potrafiłem ustawić aby wyostrzył mi te krople wody.
Odpowiedz