Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[TsergaIRL] Złomowisko ;-)
ta smienka tez ma ikonki :-) mordka, domek, drzewko, blok etc :-) , no i oczywicie sloneczka i chmurki :-)
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
no to kolejny egzemplarz :-) , tym razem przedtsawiam pierwszy zakupiony do kolekcji , jak widac na zdjeciu przednia \"szybka\" jest troszeczke uszkodzona, jednak nie ma to najmnijeszgo wływ na pomiar swiatla, lub wykonywanie zdjec, :-)
za puszke zaplacilem 3 funty + 4 funty przesylka :-) , heheheh :-) , puszka ma tryb Auto i tryb priorytetu przeslony , smiesznie nie :-) , nie mozna samemu ustawic predkosci migawki, (albo jescze nie wiem jak to ustawic ;-) ;-) )

prosze Państwa przedstawiam

3) Canon Canonet Junior

Odpowiedz
Jeszcze trochę a zamiast dziadek będziesz kustosz :laugh: Muzeum chcesz otworzyć?
Odpowiedz
eee tam zaraz muzeum, kolekcje , z reszta napisalem w pierwszym poscie :-)
Odpowiedz
Tez mam kilka wiekowych sztuk. Na pchlich targach mozna je kupic za kilka funtow
Odpowiedz
no to jedziem dalej, :-)

numer 4 w mojej kolekcji to kodak, Kodak Duo 620, najbardziej wartościowy okaz , ale pod względem sentymentalnym , to pamiątka po dziadku, z którego konkretnie roku nie mam pojęcia , produkowano je od 1934 do 1940 , skąd sie wziął w naszej rodzinie nie mam pojecia, dziadek byl na wojnie snajperem, resztę mozna domniemywac ;-) :-)

oto Pan Kodak :-)

4)

i dwie ciekawostki , pierwsza taka , ze po otwraciu (chyba po 40 latach) w aparacie byl naświetlony i zwiniety w rolke film :-) , jestem ciekaw czy moze ze dwie trzy klatki z konca rolki się zachowaly, po odzyskaniu wprawy zabawy z korexem , sproboje wywolac ten film :-) sie zobaczy :-)

i druga ciekawostka, , mianowicie otworzylem tego kodaka, odchyliłem klape na maksa, zdjalem obiektyw z canusia 50d, zlączylem obie te puszki tak aby wlatywalo najmniej swiatla do srodka, ostrzenia na nieskonczonosc nie bylo i to wiedzialem zanim zacząłem kombinacje ale, po odpowiednim przesuwaniu obu zlaczonych puszek w kierunku obiektu ( w tym przypadku paczki pocztowej) udalo mi sie uzyskac cos takiego :-)

zatem moge sie pochwalic cyfrowym zdjeciem z aparatu z Drugiej Wojny Swiatowej :-)
Odpowiedz
Tsergairl napisał :
Cytat:zatem moge sie pochwalic cyfrowym zdjeciem z aparatu z Drugiej Wojny Swiatowej
trzeba było dodać kolorowym
a kolekcja coraz bardziej ciekawa Uśmiech
Blaski  i  Odblaski

Odpowiedz
kolekcja bardzo ładna
Kiedy umrę, mam nadzieję że żona nie sprzeda mojego sprzętu z taką cenę jaką jej powiedziałem że go kupiłem

http://www.mkkaczy.manifo.com/
Odpowiedz
no i po wywołaniu wyszło, EXA ma spieprzony mechanizm naciągu kliszy, wyszło tylko pierwsze na filmie, hehehe pierwsze jakie wogle zrobilem po \"paru\" latach , każde kolejne jedno nachodzi na drugie :-( , film dociągnęła tylko do polowy a potem zębatka przepuszczała i nici z kolejnych , tym niemniej jak obiecałem tak pokazuje oto zdjeice z EXY 500:

EXA500 - zdjecie 1

Odpowiedz
A to lipa. Ja za miesiac (!) bede wiedzial czy moj analog dziala i czy druga klisza ktora juz jest w srodku nie idzie na straty
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu