Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[TsergaIRL] Złomowisko ;-)
Witam

NIE wiem czy tak się dzieje wraz z wiekiem , czy to oznaki jakiegoś starczego onanizmu sprzętowego czy może jeszcze inny powód, ale postanowiłem założyć kolekcje aparatów. Ma się rozumieć, że kliszowców. Decyzje podjąłem w momencie kiedy to moi rodzice przysłali mi cały ten \"złom\" Dokupiłem gablotę i nastawiałem tam te puchy, wygląda to całkiem całkiem. Niestety zbieraczy takiego szajsu jest od groma, wiec nie chciałbym być kolejnym, który ma wszystko i wszędzie, dlatego swoją kolekcję chciałbym rozszerzać tylko i wyłącznie o aparaty kliszowe Canona. PO tym jak zobaczyłem ceny na serwisach internetowych nie powinno to być aż takie trudne (no pomijam w tym zdaniu puchy takie jak np F1 ;-) ) , ale z czasem może i taka się w gablocie znajdzie. poniżej chciałbym sie pochwalić tym co już mam (niestety - znowu - narazie będzie mniej Canonów , ale to tez się zmieni z czasem - obiecuje, mam nadzieje tylko ze administratorstwo wybaczy mi ten brak Canonow ;-) )

ok, każda przedstawiana pucha jest sprawna. W każdej albo mam film albo będzie założony film i wypstrykany, a jak się co ładnego uda kliszakiem pstryknąć to tez tu pokaże :-) ,

temat uważam za dość luźny, wiec zezwalam na \"lekkie\" off topy, byle nie było żadnego przesadyzmu, jeżeli byliście posiadaczami puszek tu wymienionych i znacie jakieś ciekawostki, wesołe historie , to zapraszam do podzielenia się z wszystkimi

Pierwszej puszki jaka kiedykolwiek miałem w ręce nie udało się przechować, po prostu zginęła wraz z czasem , a było to Druh Synchro, pozostało po nim wspomnienie i fota z avatarka :-)

Zapraszam

Pierwszym jaki dzisiaj pokaże jest zapewne większości znana SMENA M8 :-) , dostałem ja na I Komunię, tak tak kiedyś sie na komunię dostawało zegarki inne pierdółki , a nie jak teraz quady lub im podobne :-P

prosze Państwa oto mooja wysłużóna aczkolwiek sprawna smienka :-)

1

Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
8M - dla niewtajemniczonych to nie liczba megapikseli Język :laugh:
DOBRO KONIECZNE ...
Reputacja -∞
Odpowiedz
Cytat:8M - dla niewtajemniczonych to nie liczba megapikseli Język :laugh:

Dobre :laugh:
"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”
Odpowiedz
Cytat:a było to Druh Synchro, pozostało po nim wspomnienie i fota z avatarka :-)

Zaczynałeś od Druha? A ja od Ami i mam go do dziś. Uśmiech Smienki mam dwie jednego Zenita i Practicę i jeszcze takie coś małe \"szpiegowskie\" też Made in CCCP (Practica to oczywiście DDR) Miało się tego.Chyba gdzieś jeszcze powiększalnik w piwnicy by się znalazł, albo już nie... Zegar ciemniowy to jeszcze mam nówkę nigdy nie używany (nie zdążyłem bo weszły laby) To były czasy... Mam też zdjęcie wykonane Camerą obscura, kto wie co to takiego?
Odpowiedz
ale masz na mysli Camra obscura taka z kriw i kosci , czy popostu aparat otworkowy :-) ?
powiekszalnika nie mialem nigdy, teraz uz nie problem jak sa skanery klisz, ale za to kupielm swoj pierwszy w zyciu korex, anie kurde jak to za ucznia w szkloe wiadro i druty po ciemku :-)
Odpowiedz
Corexy też bym pewnie jeszcze znalazł, chyba się gdzieś uchowały. Tak masz rację chodzi o pudełko po butach z małym, maluśkim otworkiem. Naświetlanie trwało jakieś pół godziny, ale ta poezja i głebia płynąca z tego zdjęcia. Dzisiejsze cyfrówki nawet Canonówki mogą się schować Uśmiech
Nie mam skanera, co najwyżej mogę strzelić foto tego zdjęcia, zawsze to coś.

Tak patrzę na tę smienkę i tak se myślę czy młodzi wiedzą jeszcze do czego służył ten dzyndzelek na obiektywie (po lewej stronie, patrząc na fotkę) ???

Radziłbym nie wyrzucać smienki, gdzieś widziałem poradnik jak zrobić obiektyw makro z tego obiektywu. Chyba dlatego tak się sprzedają na Allegro.
Odpowiedz
x
Odpowiedz
Zbieraj to może jeszcze znajdziesz swojego DRUCHA Uśmiech
                                          Światło i cień   /czyściciel/
Odpowiedz
Cytat:Tak patrzę na tę smienkę i tak se myślę czy młodzi wiedzą jeszcze do czego służył ten dzyndzelek na obiektywie (po lewej stronie, patrząc na fotkę) ???

hehehe , no i jeszcze dodatkowe pytanie , po co ten zynzelek po przeciwnej stronie \"na godzinie 4 \" :-)

tymczasem dodaje drugi eksponat na chodzie, pierwsze \"lepszy aparat\" w moim życiu czyli EXA 500, cielawostka jest to ze w tej puszcze mozna zmieniac \"guzi\" do migawki dla prawo lub lewo recznych , durga ciekawostą jest to , ze nigdy o tym nie wiedziałem , mało tego do teraz nie wiem jak to przestawic :-) hahahahah

oto EXA:

2

Odpowiedz
Cytat:[quote=\\"ami\\" post=29515]

Tak patrzę na tę smienkę i tak se myślę czy młodzi wiedzą jeszcze do czego służył ten dzyndzelek na obiektywie (po lewej stronie, patrząc na fotkę) ???

hehehe , no i jeszcze dodatkowe pytanie , po co ten zynzelek po przeciwnej stronie \\"na godzinie 4 \\" :-)

Starsi wiedzá ze toustrojstwo dla kukulki. A to co Tserga przedstawil to wersja zaawansowana. U mnie tez jest dodatkowo wersja dla poczatkujacych gdzie byly chmurki, sloneczka i ludziki z drzewkami zamiast cyferek. Uśmiech
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu