Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[xbrodax] Moje początki z HDR
Piąteczka wcale mi się nie podoba obróbka Smutny przesadziłeś- to moje zdanie Smutny
Blaski  i  Odblaski

Odpowiedz
Zdecydowanie widać zachłyśniecie się HDR ale nie martw się to szybko przechodzi.
Canon 6D, Canon 600D, Canon 24-105L, Sigma 50mm 1.4, Canon 50mm 1.8, Tamron 17-50 2,8 VC. YN565EX, Mago Pixel.

Odpowiedz
Fotografia numer 5 przesadzone na maksa Smutny Czwóreczka nie lepiej, a gdyby tak tylko samochód wyeksponować w HDR, a resztę fotografii pozostawić w spokoju? B)
Odpowiedz
6.[Obrazek: img0308tonemapped.jpg]
By xbrodax at 2012-09-16
Odpowiedz
Nie wszystkie zdjęcia nadają się na HDR -to znaczy wszystkie można, ale nie które paskudnie wyglądają Smutny
Nad lasem (drzewami) jasna poświata (halo)
Niebo siwe
Blaski  i  Odblaski

Odpowiedz
Również 6 przesadzone. Jurek wyczerpał temat.
Odpowiedz
Postaraj się nie przesadzać z suwakami, a jedynie wyciągnij ze zdjęcia to czego aparat nie zdołał uchwycić.
Odpowiedz
przechodzilem to samo Oczko
jednak mam dwie rady;
staraj sie nie hdrowac fotek z ludzmi w tle.
jednak staraj sie sklejać 3 fotki w jedną. -1.5ev , 0, 1,5 Ja tak robiłem i efekt był hdrowy ale naturalny Oczko
Odpowiedz
(09-12-2012, 00:38:41)rkamien79 link napisał(a): przechodzilem to samo Oczko
jednak mam dwie rady;
staraj sie nie hdrowac fotek z ludzmi w tle.

a to dlaczego ?

(09-12-2012, 00:38:41)rkamien79 link napisał(a): jednak staraj sie sklejać 3 fotki w jedną. -1.5ev , 0, 1,5 Ja tak robiłem i efekt był hdrowy ale naturalny Oczko

naturalnosc efektu hdr wcale nie zalezy od ekspozycji wywolawnia negatywu, po pierwsze jezeli wolamy z jednego "zdjecia to nie 1.5 tylko +/- 1.6 i do tego zero, niby roznica mala, ale jednak znaczaca , po drugie naturalnosc efektu zalezy od trzech ( z wielu) suwakow w sofcie obrabiajacym
od
strength
luminosity
lighting adjustment ,

reszta suwakow to bajery

Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu