Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fotografia ślub + wesele pomocy
Ja tez sie nie spotaklem na wyspach z czyms takim. Raz zostalem poproszony o nie blyskanie ze wzgledu na 1000 letnie malunki. I ksiadz sie jeszcze po imprezie zapytal czy chce powtorzyc jakies ujecia to mi moga zapozowac
Odpowiedz
Dwa tygodnie temu byłem na ślubie. Pani fotograf błyskała lampa skierowaną w sufit (stary ciemny kościół), i nikogo nie rozpraszała, więc nie wiem o jakim rozpraszaniu mowa. Chyba tylko o rozpraszaniu swiatła. Trzeba się było naprawdę skupić, żeby ten błysk lampy zobaczyć.

W moich 30D i 40D szumi już na ISO 800. Na ISO 1800 szum jest już potężny. Nie wierzę żeby 600D szumiał mniej. Chyba że w JPGu, z nastawionym odszumianiem, albo odszumianie w odrawiarce, ale wtedy traci się szczegóły.

Przy czasie 1/50 da się spokojnie robić zdjęcia. No chyba że ktoś jest dzień po imprezceUśmiech
Co do stabilizacji, nie wiem czy jest potrzebna czy nie, bo jej zawsze używałem Uśmiech
Odpowiedz
Cytat: Pani fotograf błyskała lampa skierowaną w sufit (stary ciemny kościół), i nikogo nie rozpraszała, więc nie wiem o jakim rozpraszaniu mowa.
Powiem tak, spróbuj wejść w dyskusję z księdzem prowadzącym ceremonię. Bo akurat o rozpraszanie gości to najmniej się rozchodzi Oczko
Generalnie to ksiądz ustala zasady a fotograf musi się dostosować.
Odpowiedz
Cytat:Dwa tygodnie temu byłem na ślubie. Pani fotograf błyskała lampa skierowaną w sufit (stary ciemny kościół), i nikogo nie rozpraszała, więc nie wiem o jakim rozpraszaniu mowa. Chyba tylko o rozpraszaniu swiatła. Trzeba się było naprawdę skupić, żeby ten błysk lampy zobaczyć.

W moich 30D i 40D szumi już na ISO 800. Na ISO 1800 szum jest już potężny. Nie wierzę żeby 600D szumiał mniej. Chyba że w JPGu, z nastawionym odszumianiem, albo odszumianie w odrawiarce, ale wtedy traci się szczegóły.

Przy czasie 1/50 da się spokojnie robić zdjęcia. No chyba że ktoś jest dzień po imprezceUśmiech
Co do stabilizacji, nie wiem czy jest potrzebna czy nie, bo jej zawsze używałem Uśmiech

ISO 1600 na 600D jest rewelacyjne jak dla mnie a 3200 zupełnie zadowalające. 30 i 40 d to stare konstrukcje. Coraz nowsze modele szumią coraz mniej na wyższych ISO i wydaje mi się to oczywiste że 30 i 40 D będzie bardziej szumieć niż 600D.
Canon 6D, Canon 600D, Canon 24-105L, Sigma 50mm 1.4, Canon 50mm 1.8, Tamron 17-50 2,8 VC. YN565EX, Mago Pixel.

Odpowiedz
Cytat:
W moich 30D i 40D szumi już na ISO 800.

Nie tragizowałbym z tym szumem na ISO 800 w 40D

Wcześniej miałem Nikona D80.
Ten to faktycznie przy ISO 800 to straszna psuja Uśmiech
Odpowiedz
Miałem 40D i mam 7D. 40D szumiał już na 800 i to bardzo. Po przesiadce na 7D i zobaczeniu ziarna na 100% powiększeniu w ACR miałem prawie łzy w oczach ze złości. Szumiał dożo bardziej. Zwykle przeglądam w 100% żeby ocenić ostrość na wstępnej selekcji. Jednak 100% z 40D i 100% z 7D to nie to samo. Jeżeli wezmę rawa z 7D i będę go oglądać w skali dopasowania do monitora to nawet ISO 3200 i lekko prześwietlone 6400 po obróbce wygląda super. Warunek jest taki żeby nie kropować za dużo a przemyśleć kadr wcześniej a ziarno będzie tak małe że niezauważalne nawet na wysokich ISO.
Kiedy umrę, mam nadzieję że żona nie sprzeda mojego sprzętu z taką cenę jaką jej powiedziałem że go kupiłem

http://www.mkkaczy.manifo.com/
Odpowiedz
O szumach powiedziano już wiele, ja tylko przypomnę to, co pisałem już tu chyba kilka razy. Odbiór szumu to kwestia gustu. Jednym nie przeszkadza drobny szum, a innym przeszkadza już jego namiastka. Ja należe do tych drugich. Nazwalibyście mnie szumofobem Uśmiech Więc może przesadzam ?
A wracając do rozpraszania uwagi przez fotografa używającego lampy błyskowej. Wydaje mi się, że nawet księdzu ta pani fotograf nie przeszkadzała, w przeciwieństwie do pana kameruna, który cały czas świecił wielkim oślepiającym swiatłem zamocowanym na kamerze.
Ale ksiądz dobrodziej twardy był, i nic nie mówił Uśmiech
Odpowiedz
Mysle ze z tymi blyskami nie chodzi o rozparaszanie uwagi ale o psucie atmosfery ceremonii w jakiej sie uczestniczy. To w koncu nie wybieg a wazny dla osob wierzacych sakrament
Odpowiedz
byłem na weselu jako gość, Uśmiech ksiądz ręka wskazał kamerzyście dokąd mu wolno podchodzić i filmować oraz fotografować o żaden papierek nie pytał Uśmiech
Blaski  i  Odblaski

Odpowiedz
Ja robiłem już wiele ślubów,wcześniej błyskałem ale podczas kursu kurii do fotografii ceremoni liturgicznych nauczyłem się i zrozumiałem dlaczego w kościołach nie powinno się błyskać.
po kursie wymieniłem wiele moich obiektywów na jaśniejsze,zrezygnowałem z zoomów i zainwestowałem w stałki.
i dopiero uzyskałem świetną jakość i "realizm" na zdjęciach.

wg,mnie 50mm1.8 to zbyt kiepski obiektyw do ślubów ,zbyt czesto zawodzi i nie trafia.natomiast 50mm f1,4 jest świetne,używam je zawsze
do tego 85mm f1,8przymykam do f2.0 i jest ok.
jako trzeci obiektyw 24mm f2,8 zeby miec szerszy kadr.
tyle że używam pełnej klatki ale nie super nowoczesnych puszek tylko 2 stare 5Dm1.

tak że jeżeli chcesz robić śluby częściej ,zainwestuj w sprzęt a lampe odstaw na przyjęcia weselne.

Odpowiedz