Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wodoszczelne etui na aparat - jak i z czego?
Witam. Zastanawiam sie jak wykonać etui, które zabezpieczy aparat przed słoną wodą, jednocześnie umożliwiając robienie zdjęć. Kiedyś wykonałem coś takiego z kartonu oklejanego folią (miałem bardzo ograniczony dostęp do materiałów), ale mimo starannego, jak mi sie wydawało, wykonania musiałem szybko uciekać z aparatem. Po przeszukaniu forum, dowiedziałem się, że istnieją specjalne worki. W przyszłości na pewno sobie taki sprawię, ale na chwilę obecną ich cena przerasta moje możliwości. Zwracam się, zatem z uprzejmą prośbą o pomysły na wykonanie solidnego i szczelnego ( ze słoną wodą nie ma żartów) etui.
Odpowiedz
Do czego to etui ma być i w jakim celu chcesz zabezpieczyć aparat ? do zanurzenia aparatu pod wodę :woohoo: ?
czy tylko do rozbryzgów wody morskiej Uśmiech ?
                                          Światło
Odpowiedz
Tak długo nikt sie nie odzywał w tym temacie że już o nim zapomniałem. Etui ma ochronić aparat przed bryzgami ( czasem obfitymi ) wody morskiej. Jesli aparat mialby sie zanurzyć to wtedy ja bedę razem z nim i bede miał ważniejsze sprawy na głowie niż troska o sprzęt Oczko
Odpowiedz
jakoś nie mam przekonania, czy to wykonalne jest samodzielnie... nigdzie żadnego tutoriala nie widziałam. jedyne co mi przychodzi do głowy to te takie woreczki zasuwane, jakie mają żeglarze... może by z tego coś wymyślic?
Odpowiedz
Ja kiedyś słyszałam o czepku na głowę foliowym, nie na basen, tylko jak do kąpania bez zamaczania.
http://www.fotoania.pl C 60D, Tamron 17-50 2.8, C 50-250 4-5.6
Odpowiedz
Z lustrzanką nie warto ryzykować z byle czym bo naprawa aparatu może okazać się nieopłacalna
( są takie aparaty wodoszczelne np: olympus TG-320 lub Fujifilm XP150 albo Lumix FT20) i raczej tym fotografować pod wodą
                                          Światło
Odpowiedz