Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Jurek] Izrael
1 Morze martwe

[Obrazek: ou00hy.jpg]

2 Jerozolima

[Obrazek: ta6n9k.jpg]

3 Jerozolima

[Obrazek: xbfdj6.jpg]

4 Jerozolima

[Obrazek: 14jyeu0.jpg]

5 Jerozolima

[Obrazek: xpyhcg.jpg]

6 Jerozolima -ściana płaczu

[Obrazek: 33fc2mp.jpg]

7 Jerozolima -ściana płaczu

[Obrazek: 2qu6ws4.jpg]
Światło i cień

Odpowiedz
1.
ojej krzywo mi Oczko

no i ten histogram. muszę przyznać, że nawet fajny jest. podoba mi się jak dość łagodnie idzie w górę. przypomina mi to wędrówki po górach. dość łagodnie zdobywasz szczyt, w końcu trzask-prask-bach Giewont a na koniec wziuu .. idziesz szybko w dół i płaskimi Krupówkami docierasz do hotelu. w sumie fajna przygoda. widziałem podobny histogram u Matejki i chyba podobnie jak on masz tendencję do uciekania w prawo Oczko to celowy zabieg?

ps. nie zagłosowałbym zapewne na to zdjęcie. podoba mi za to przyzwoite wykonanie. przyjemnie się ogląda jako fragment wspomnień z wakacji.

ps2. oj .. przybyło zdjęć .. powyższe dotyczy numeru 1. biorę się za oglądanie kolejnych.

ps3 i teraz nie wiem czy jako całość czy pojedynczo Oczko

mam tylko jedną uwagę do nr. 2. przy takim rzucie ja nie lubię jak centralnie w kadrze przechodzi mi droga albo obiekt kultu.

patrząc na pozostałe zachęciłeś mnie do odwiedzenia tego miejsca.
przyznaję, że jest ładnie i czysto na zdjęciach. obróbka (jeśli była) nie jest agresywna. ostre gdzie trzeba. nie przesadzone.
"One exposure per motive!
ZŁO KONIECZNE ... aczkolwiek dziękuję słońcu za światło Oczko
gdybacz, użyszkodnik i maruda. czasem trzyma aparat w łapach i stara się go nie upuścić.

Odpowiedz
Czepiasz się Raagoon! To pewnie z zazdrości Oczko A ja sobie siedzę, oglądam, zachwycam się i nie marudzę że krzywo, że za jasno, że to, że tamto... Nie byłem to przynajmniej pooglądam toż to cały urok naszego hobby, a że czasami coś wyjdzie nie tak. Nie patrz na to patrz na ogół Oczko
Jurek, a pod tą ścianą płaczu to focenie bez obaw że ci nastukają czy jakoś z ukrycia?
Odpowiedz
(07-11-2013, 09:28:45)jojo napisał(a): Czepiasz się Raagoon! To pewnie z zazdrości Oczko A ja sobie siedzę, oglądam, zachwycam się i nie marudzę że krzywo, że za jasno, że to, że tamto... Nie byłem to przynajmniej pooglądam toż to cały urok naszego hobby, a że czasami coś wyjdzie nie tak. Nie patrz na to patrz na ogół Oczko
Jurek, a pod tą ścianą płaczu to focenie bez obaw że ci nastukają czy jakoś z ukrycia?

z zazdrości czego, że tak zapytam? Oczko

dobre pytanie: można tam robić zdjęcia bez obaw? tzn nie ma żadnych zakazów? w Nepalu na przykład często nie wpuszczali nas do świątyń, bo wejść mogą tylko hindusi.
"One exposure per motive!
ZŁO KONIECZNE ... aczkolwiek dziękuję słońcu za światło Oczko
gdybacz, użyszkodnik i maruda. czasem trzyma aparat w łapach i stara się go nie upuścić.

Odpowiedz
Raagoon -- miejsce jest fajne i tylko trzeba żałować że w niektórych miejscach są tłumy ludzi i nieda się sfotografować bez problemowo bo przeszkadzają idę na popołudnie do pracy jak wrócę to wstawię następne Szczęśliwy zakazy fotografowania są ale w takich miejscach naprawdę godnych skupienia
Pod ściana bez problemu tylko wchodzisz z nakryciem głowy które jest w pojemniku przed wejściem (jednorazówki) a poza tym kobiety są pod ŚCIANĄ PŁACZU osobno, i teren jest oddzielony parkanikiem
Światło i cień

Odpowiedz
Całokształt super! Dziękuję za pokazanie tych miejsc, komentarz i proszę o więcej!
Odpowiedz
8
[Obrazek: 29e6s6v.jpg]
9 to droga krzyżowa
[Obrazek: dzwbit.jpg]
10
[Obrazek: 2ntut5c.jpg]
11
[Obrazek: 724m69.jpg]
12
[Obrazek: 11t7e46.jpg]
13
[Obrazek: 29nxu7n.jpg]
Światło i cień

Odpowiedz
Dziękuję za kolejne fotografie! Bladego pojęcia nie miałem, że to tak wygląda. Najbardziej zdziwił mnie bazar widoczny na zdjęciach numer10 i 12. Myślałem że w Izraelu tego nie ma. Całość oczywiście OK!
Odpowiedz
(07-11-2013, 21:31:48)RB1001 napisał(a): Dziękuję za kolejne fotografie! Bladego pojęcia nie miałem, że to tak wygląda. Najbardziej zdziwił mnie bazar widoczny na zdjęciach numer10 i 12. Myślałem że w Izraelu tego nie ma. Całość oczywiście OK!
To nie bazar to Droga Krzyżowa - i naprawdę ktoś kto tam nie był to trudno mu w to uwierzyć
Światło i cień

Odpowiedz
OK, zrozumiałem, że to jest droga krzyżowa, jednak bardzo zaskoczył mnie ten bazar na trasie drogi krzyżowej, do tej pory myślałem, że takie bazary są tylko w krajach arabskich i Turcji.
Odpowiedz