Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[tsergairl] - pstryku pstryku - czyli HERBATKA U DZIADKA :-)
Kadr na 25 zdjęciu wygląda na nieprzemyślany, To mocno obcięte winko można było spokojnie zmieścić w kadrze na rzecz tej pustej kratki z prawej strony. Chyba na siłę próbowałeś zastosować zasadę trójpodziału.
Odpowiedz
dzieki chlopaki :-)

Kain - myslec FF to ja jeszcze (jak do tej pory) moge :-) , faktycznie jest to jeden z portrecików jakie lubie, jednak po wydrukowaniu i przedstawieniu go osobie fotografowanej, uslyszalem; \"Zeby sie ręka boska strzegla jak to zdjęcie gdzies wywiesisz\" :-) , i co ja biedny mam zrobic :-)

Tartufe - strzal w dziesiatke z tym trojpodziałem :-) , i tak to kurde ze mna, juz jest , ajk walne zdjecie bez zasad, to mi sie dostaje ze, nie przemyslane i bez sensu bo nie ma w nim zadnych zasad, jak kurde chce jakas zasade wetknąć to i sie dostaje \"na siłe\", cholera brakuje mi tego \"czegoś\" co by było po środku,

no ale narazie sie nie zniechęcam, co by nie mowć własnie tego typu wypowiedzi są mi najbardziej pomocne, typu: tu jest żle bo ...
najgorzej jak juz tylko ktos napisze \"tu jest żle i kropka :-)

dzisiaj u nas pogoda piekna, ale mam cykorie wyłazić z aparatem no bo jest nadal zerowa temperatura, i jakos sie cykam, ze po powrocie mi sie cos z tym aparatem i szklem stanie (tak wiem workach po spacerze i kondensacji wody :-) ) , ale jakas taka fobie mam :-)

T
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
Cytat:dzieki chlopaki :-)

Kain - myslec FF to ja jeszcze (jak do tej pory) moge :-) , faktycznie jest to jeden z portrecików jakie lubie, jednak po wydrukowaniu i przedstawieniu go osobie fotografowanej, uslyszalem; \\"Zeby sie ręka boska strzegla jak to zdjęcie gdzies wywiesisz\\" :-) , i co ja biedny mam zrobic :-)
To do 27 jeszcze jedna uwaga patrzaj na detale bo nawet ten jeden włos co przez prawe oko małżonki przechodzi potrafi zepsować odbiór
PS. Za grosz nie masz instynktu samozachowawczego, bo sądząc po marsowej minie małżonki to nawet ręka boska Dziadka nie uratuje jak się żona Twoja przypadkiem na to zdjęcie na forum natknie.
Cytat:dzisiaj u nas pogoda piekna, ale mam cykorie wyłazić z aparatem no bo jest nadal zerowa temperatura, i jakos sie cykam, ze po powrocie mi sie cos z tym aparatem i szklem stanie (tak wiem workach po spacerze i kondensacji wody :-) ) , ale jakas taka fobie mam :-)
Cały dzień w górach przy -25 z aparatem się szlajałem nie raz (i to nie uszczelnionym) baterie tylko wyjmowałem po powrocie bo woda z soczewek aż kapała jak się para zaczęła kondensować przy kominku :-) i nic nigdy się złego nie stało
Przesadzasz !
Odpowiedz
co do zdjecia mojej \"Cytrynki\", za wczasu ją uprzedziłem, ze to zdjęcie wyśle na forum, spoko taki osiołek nie jestem, aby ryzykować wojnę domową :-)

co do \"przykładowego\" włosa, otóż ja myślę, ze musiałbym zarzucic jakąś książke o tym JAK CZYTAĆ zdjęcia, myśle ze to by bylo pomocne w dostrzeganiu błędów, z resztą tak licznych w moim wykonaniu :-),może jakaś propozycja książki???

co tej przesady, widzisz to jest tak, wiadomo, ze nie zarabiam na pstrykaniu,na taki aparat (aparaty) i te szkla, które kupiłem w przeciągu osatniego roku wydałem kupe kasy, za którą można by było ,kupić samochód w całkiem niezłym stanie, więc porszę mi sie nie dziwić żem taki przewrażliwiony, to mniej wiecej porównywalna sytucja jak jakies 30 lat temu, gdy ktoś po wielu latach starań (pieniądze + TALON + kombinacje) kupił sobie Fiata 126p, wtedy też każde zbicie tego malutkiego klosza od \"migacza\" lub zatarcie lakieru kartonem postawionym na dachu przyspażało człowieka o zawał :-), nie wiem czy jesteście sobie w stanie takie coś wyobrazić, :-) :-)

Pozdrawiam
T
Odpowiedz
Nie no ja to rozumiem doskonale! Też swojego sprzętu nie znalazłem na ulicy a i kosztował podobnie ze tak się elegancko wykręcę od porównań motoryzacyjnych :-)
Ale po pewnym czasie \"cykania\" stwierdziłem że wtedy dopiero żal tej kasy gdy zamiast czerpać z jej wydania radość chucha się jeno i dmucha na nią
Tak że ostrożność jak najbardziej, ale bez przesadności
Czyli po mroziku baterie wyjmuję na wszelki słuczaj, przed kondensacją się bronię ale jak jest okazja to wychodzę i focę ;-)
Zakładam osłonę przeciwsłoneczną na szkło nawet w pochmurne dni (co może śmiesznie wyglądać) ale zawsze to jakaś ochrona przed zawadzeniem o coś ale nie po to wydałem przykładowo 6kpln na szkło żeby mocować przed nim plastikową UV\'kę za 100zł :-)
Odpowiedz
goscie mi sie zwalili :-), wiec nie odpisywalem :-) , hahaha zaraz ich obfototgrafowałem :-)

ale wracajac do pogaduszek, ja też mam osłone non stop na szkle, a czy to smiesznie wyglada czy nie to ma to w czterech literach, co do filtra, napewno kupie dwa filtry (namierzyłem te z pierwszej i drugiej pozycji z rankingu jaki mi poleciłeć :-) ) , , hehe troche wiecej kosztuje niz 100 zlotych , szczególnie ten PRO, ale nic to, jak bedzie zle to bede stratny pare groszy, z reszta narazie widzisz na jakim poziomie sa moje obrazki, ze nie warto se doopy zawracac super rozdzielczościami jak trza nad kompozycja pracowac i etc, wiec zanim bede mial te kompozycje w reku i brak blędów jakichkolwiek bledów technicznych to sie okaże filtr przyczynił sie do przedłużenia \"nowości i nieużywactwa\" (przez te kilknaście kolejnych lat , :-) hmmm )

T
Odpowiedz
witam w nowym tygodniu :-)

ok, jako, iz zaslynąłem z tego, że potrafie wzorcowo spieprzyć każde zdjęcie :-) , a nauka trwa, dodaje kolejne z odpowiednimi zapytaniami :-)

28) czy nie za ciemno?
[Obrazek: img2111v2.jpg]

29) czy nie za ciemno i nie zbyt osobiscie
[Obrazek: img2107ck.jpg]

30) czy nie za plastikowo i czy nie za żółto ?
[Obrazek: img2166i.jpg]

31) Robbie Williams ? :-)
[Obrazek: img2092f.jpg]

kolejne w nastepnym poscie

T
Odpowiedz
teraz 3 z proba dodania jakis tam \"ulepszen\" + kolejne pytania

32) czy oddaje efet starego zdjecia ?
[Obrazek: img2099d.jpg]

33) czy nie za cukierkowo
[Obrazek: img2112h.jpg]

34) a jak to ? :
[Obrazek: img2116xt.jpg]

z gory wielkie dzieki za \"kukniecie\" na obrazki, fajnie by bylo jak bysie mnie nie tylko zrypali, ale takze napisali kilak sow, np, to jest do doopy, cos tam i nalezalo by zmienic to w taki, a taki sposob :-)

aaa i prosze o wyrozumialsc dla dziadka :-) (heheh i cierpliwosc :-)

pozdrawiam
T
Odpowiedz
Cytat: ja myślę, ze musiałbym zarzucic jakąś książke o tym JAK CZYTAĆ zdjęcia, myśle ze to by bylo pomocne w dostrzeganiu błędów, z resztą tak licznych w moim wykonaniu :-),może jakaś propozycja książki???

Owszem, jest taka http://www.universitas.com.pl/ksiazka/Ja..._2655.html

Dziadku, z całym szacunkiem, ale myślę, że powinieneś też trochę więcej czasu poświęcić wyborowi tematów zdjęć. Bo zaczynam się zastanawiać, czy w Twoim najbliższym otoczeniu jest jeszcze coś, czego NIE sfotografowałeś Język
Np. lampa z salonu. Bardzo stylowa, przyznam, ale nie bardzo mi to zdjęcie cokolwiek opowiada. Podobnie jak Vitara Uśmiech
Odpowiedz
hahahaha, w domu t juz wszystko obfotografowane, lampy klamki etc :-), ale to dlatego za nastapil podwojny efekt
po 1 to, to że bylo to \"zachlusniecie\" sie posiadaniem cyfrowej lustrzanki, wiec pstrykane bylo wszyskto jak leci (wiecei to tak jak tatuś składajacy dziecku kolejkę elektryczną \"piko\", gdzie potem sam sie tym bawi a nie dziecko :-) )
po 2 gdzies wyczytalem, ze jak nie umiesz znaleźc niczego do sfotografowania co jest wokół sciebie to sie aparatu nie chwytaj :-), no i tak to dalo na ambicje ze patrz punkt pierwszy :-)

:-)
Odpowiedz