Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki posiadacie aparat.
Roman1963 tylko pod warunkiem że analizujesz swoje błędy I starasz się je eliminować, lecz u Ciebie widze zwykłe pstrykanie. Ja zaczynałem druhem i zepsułem dwa filmy bo byłem zielony. Nie było internetu więc zdobyłem ksiáżke Zbigniewa Pękosławskiego "Fotografia w praktyce amatorskiej". Ta lektura spowodowała że potrzebowałem aparaciku o większych możliwościach I dopiero kupiłem Smena 8M. Klisza powodowała to że każdy kadr należało przemyśleć bo inaczej uderzało po kieszeni. Dziś Ludzie kupujác lustrzanke i myślá ze pozjadali wszystkie rozumy bo wiedzá gdzie nastawić zielonym kwadracik I nacisnáć spust. Mam do Ciebie pytanie ...po co ci FF skoro z 80 D niewiele jeszcze wyciskasz, fotki też surowe z puszki i przypuszczam 99% że strzelasz jpegami a jeszcze Nie miałeś RAWa na warsztacie. Kup z dwie , trzy mádre ksiáżki których dziś masa I łatwo dostępne, poczytaj I zapoznaj się z podstawami. Fotografia jest Jak dobry motocykl gdzie doświadczenie zbierasz zaczynajác od motorowera i przechodzisz kolejne stopnie wtajemniczenia. Jeśli kupisz od razu killera Nie majàc  umiejętności roztrzaskasz się na Pierwszy zakręcie.
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
Uśmiech 
Elviskajot ma rację tym bardziej że sprzęt jaki masz w stopce pozwala na wiele , więc czytaj ucz się i fotografuj z pomocą książek .
(ps: Właśnie- Pękosławskiego pożyczonego po 10 latach Duży uśmiech  odebrałem   Duży uśmiech )
Światło i cień   /czyściciel-likwidator/

Odpowiedz
Tak zgadzam się , macie rację,tyle że teoria już jest ,a z praktyką .......tak sobie

tylko o tym ff pisałem że może kiedyś,(może wcale)
zdjęcia od jakiegoś czasu robię tylko w Raw(od zakupu LR)
parę książek Scott Kelby przeczytałem,Bryan Peterson też.
może na jakieś warsztaty foto trzeba się wybrać? Uśmiech
Odpowiedz
(12-04-2017, 03:07:47)Roman1963 napisał(a): ........może na jakieś warsztaty foto trzeba się wybrać? Uśmiech

Ot co ! jesteś blisko ten temat na pewno by ci pomógł

Odpowiedz
(10-04-2017, 18:36:50)tsergairl napisał(a): NIe piszcie na forumach takich rzeczy , bo "starsi" stażem, czytajac to maja drgawki kącików ust :-) 
:-) :-)

a skąd Ci młodsi stażem mają wiedzieć, że Ci starsi mogą dostać drgawek?  Cwaniak

(12-04-2017, 03:07:47)Roman1963 napisał(a): Tak zgadzam się , macie rację,tyle że teoria już jest ,a z praktyką .......tak sobie

no to jeśli jest teoria to przy następnym zdjęciu odpytamy Ciebie jaka teoria została zastosowana w praktyce  Cwaniak

(12-04-2017, 14:24:37)jurek napisał(a): Ot co ! jesteś. blisko ten temat. na pewno by ci pomógł

Skoro pominąłeś kropki i przecinki to pozwoliłem sobie je za Ciebie wstawić i pojawiło się tam kilka znaków. Czy możesz mi teraz pomóc ze zrozumieniem tego co napisałeś?  Wywracanie oczami
"One exposure per motive!
ZŁO KONIECZNE ... aczkolwiek dziękuję słońcu za światło Oczko
gdybacz, użyszkodnik i maruda. czasem trzyma aparat w łapach i stara się go nie upuścić.

Odpowiedz
Raagoon  - cytujesz- bez cytatu , którego dotyczy wypowiedź.

i powinno raczej być tak  - "........może na jakieś warsztaty foto trzeba się wybrać? " "Ot co ! jesteś  blisko ,ten  temat  na pewno by ci pomógł" Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

Odpowiedz
Jurek: cytowałem Twoją wypowiedź, bo akurat o nią mi chodziło. Pogubiłeś przecinki. konkretnie na to właśnie chciałem zwrócić uwagę niezależnie od kontekstu a bez znaków przestankowych nie miała ona jakiegoś spójnego sensu.  Język

Jeśli jednak jesteś dyslektykiem to przepraszam i nie będę więcej zwracał na takie rzeczy uwagi.
"One exposure per motive!
ZŁO KONIECZNE ... aczkolwiek dziękuję słońcu za światło Oczko
gdybacz, użyszkodnik i maruda. czasem trzyma aparat w łapach i stara się go nie upuścić.

Odpowiedz
Tak wyszło , szybkość i lenistwo .

Odpowiedz