Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki posiadacie aparat.
raagoon napisał:
Cytat:i na koniec żartobliwie:
wiecie jak ciężko było kupić ten grip do mojego panasonica fz7 ? Oczko

Domyślamy się... Zdezorientowanyilly:
Odpowiedz
Tak się zawsze zastanawiałem czemu ma służyć wątek w którym mam wypisać cały staff który dzwigam w torbieUśmiech
Zawsze unikałem tego typu wynaturzeń żeby (odpukać) nie kusić losu.
Odpowiedz
kain napisał:
Cytat:Jak za mały zawsze można kupić grpia Uśmiech Ale AF w trzy-cyfrówkach do ślubów IMHO się wcale nie nadaje
Natomiast matryca jest taka sama więc obrazek też podobny jeno ergonomia i AF są na korzyść dwu cyfrówki..
Dlatego dla mnie osobiście jak i dla raagoon\'a trzy cyfrówka była lepsza (więcej zostaje w kieszeni na pozostałe zabawki)
Tak jeno wyjaśniam, bo strasznie tu 50d jest zachwalane :-) I słusznie ja tylko piszę, że jest też inna droga wyboru sprzętu

Obrazek jest zupełnie inny.
Kolorystyka diametralnie różna.
Widać to nawet w serii 2cyfrowej, 30D i 40D są podobne jeśli chodzi o WB, a to głownie wpływa na kolorystykę - ale różnice da się zobaczyć gołym okiem. Natomiast 30D a 50D to już krok milowy. W 30 i 40 kolorki są \"cieplejsze\"

Seria 3 cyfrowa daje bardziej wysycone kolory na tychsamych \"ustawieniach producenta\"
Odpowiedz
Gripa nie zamierzam kupować z prostej przyczyny - gripy do Canona są tragicznie brzydkie, do tego stopnia, że nie mogę na nie patrzeć...;d
Odpowiedz
fotojacek napisał:
Cytat:Tak się zawsze zastanawiałem czemu ma służyć wątek w którym mam wypisać cały staff który dzwigam w torbieUśmiech
Zawsze unikałem tego typu wynaturzeń żeby (odpukać) nie kusić losu.

o o o właśnie to, dokładnie to co mówisz. dlatego żadnych podpisów/stopek z informacją o posiadanym sprzęcie, żadnego chwalenia się, a jeśli już to maksymalne uproszczenie do formy xD, xxD lub xxxD czy xxxxD Oczko
po co kusić los Uśmiech a jeśli już to najlepiej mówić, że ma się panasonica Uśmiech
"One exposure per motive!
ZŁO KONIECZNE ... aczkolwiek dziękuję słońcu za światło Oczko
gdybacz, użyszkodnik i maruda. czasem trzyma aparat w łapach i stara się go nie upuścić.

Odpowiedz
fotojacek napisał:
Cytat:Obrazek jest zupełnie inny.
Kolorystyka diametralnie różna.
Widać to nawet w serii 2cyfrowej, 30D i 40D są podobne jeśli chodzi o WB, a to głownie wpływa na kolorystykę - ale różnice da się zobaczyć gołym okiem. Natomiast 30D a 50D to już krok milowy. W 30 i 40 kolorki są \\"cieplejsze\\"
Seria 3 cyfrowa daje bardziej wysycone kolory na tychsamych \\"ustawieniach producenta\\"

Seria dwu i trzy cyfrowa ma tą samą matryce (w tych samych generacjach) więc obrazek jest dokładnie identyczny.
A cała reszta się nie wypowiadam bo robię w RAW więc ustawienia fabryczne mnie ni interesują.
Obrazek jest zupełnie inny to fakt ale przy FF dopiero
Odpowiedz
Sorki ale bzdury wypisujesz.
Miałem możliwość robienia jednocześnie 30D i 50D i kolorystyka była zupełnie różna - zupełnie inny balans bieli.
Co z tego że ma te same matryce? Matryce różnią sie rozdzielczością a tu już nie można powiedziec, że są tesame. Aparaty różnią sie procesorem i softem. 30D 12bitowe przetwarzanie obrazu, 50D 14bitowe przetwarzanie obrazu.
Jeśli aparaty wypluwają Twoim zdaniem ten sam obrazek to po co kupować 50D jak można kupić 30D??? Z 30D spokojnie zrobisz fote 30x45 i 50x70(robiłem) i widać wszystkie szczegóły.
Ta sama matryca w tychsamych generacjach.... no to proszę podziel mi puszki tymi samymi generacjami, bo ja nie wiem która puche do której generacji zaliczyć
10D, 20D, 300D, 350D, 400D, 450D, 30D, 40D, 500D, 50D, 550D

Jeśli obrazek jest taki sam dlaczego ISO 1600 w 30D jest gorsze niż 3200 w 50D mimo wiekszej rozdzielczości tego drugiego i mniejszego fizycznie pixela?

Idąc dalej tym tropem i dokładnie tym samym przetwornikiem w Sony i Nikonach - skąd sie biorą różnice w obrazku i kolorystyce?
Otórz, na obrazek ma wpływ procesor, przetwarzanie i soft aparatu a nie ten sam przetwornik.
I zaręczam Ci, że w RAWach też jest to widoczne.
Odpowiedz
Napisałem wyraźnie w tych samych generacjach więc nie wiem dlaczego uparcie porównujesz 30D do 50D
Pisałem też o RAW a ty uparcie drążysz balans bieli który jako taki w RAW nie istnieje
To że nie wiesz które puszki należą do jakiej generacji jest kiepskim argumentem na to że ja bzdury wypisuje
Małe exemlum
500D - 50D
550D - 7D
Jak widzisz 50D i 30D nie jest tej samej generacji co łatwo poznać po numerku :-P
Co do ISO znowu porównujesz zupełnie inne generacje
Idąc dalej tym tropem czyli porównując diametralnie różne modele puszek jesteś wstanie udowodnić każdą bzdurę, tylko nie wiem po co
Odpowiedz
No jeśli 7D i 550D to ta sama generacja to dziekuje bardzo Uśmiech
Odpowiedz
Mówienie że 550D i 7D to ta sama generacja puszek to moim zdaniem nadużycie. Powstały mniej więcej w podobnym czasie (chociaż bardziej 500d i 7D niż 550D), ale słowo generacja kojarzy mi się trochę szerzej, niż tylko okres produkcji...
Odpowiedz