Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki posiadacie aparat.
Dla odmiany radziecki dalmierz, dwie lustrzanki zdjelane w CCCP, 350d i troszkę innego szpeja Oczko
Odpowiedz
uffff. Kain się objawił. Ktoś normalny w końcu a nie tylko 50D Uśmiech

nie mówię nic złego o 50D, tylko się trochę droczę, że nie tani i że nie drogi, chwilowo po prostu mnie na ta puchę nie stać, wolę zmienić najpierw statyw na lepszy, dokupić lampę, może coś jeszcze? Najpierw wyeksploatować to co mam a potem zmienić body na nowe.

Z drugiej strony, po co mi amatorowi pejzaży takie body? Oczko

edit ps. zapomniałem dodać żartobliwie, że mi panasonic ciągle wystarcza do robienia słitaśnych fotek Uśmiech
"One exposure per motive!
ZŁO KONIECZNE ... aczkolwiek dziękuję słońcu za światło Oczko
gdybacz, użyszkodnik i maruda. czasem trzyma aparat w łapach i stara się go nie upuścić.

Odpowiedz
Święta racja :-) Też priorytetem u mnie są słoiki i reszta badziewia :-) Co prawda przymierzam się do zmiany puszki ale zejście z trzech cyfr na dwie mnie wcale nie podnieca ;-) Jak zmieniać to na jedną cyferkę
Odpowiedz
o dokładnie to co mówisz, dokładnie to. szału bez, podniet brak .. czy cyfry na razie wystarczają na moje potrzeby (a może 3 znaki? fz7 panasonic? hyhyhy). jedna cyfra tak, ale najpierw szklarnia i poboczne rzeczy.
gdybacz, użyszkodnik i maruda. czasem trzyma aparat w łapach i stara się go nie upuścić.

Odpowiedz
Ja przesiadłem się z Olympusa na idealnego 50D, dlatego że kupiłem go w cenie używanej 500d - więc czemu było nie skorzystać?

To bardzo dobry aparat, zwłasza do pracy np. przy ślubach czy reporterce i nie wyobrażam sobie posiadania xxxD bo po prostu sa za małe na moją ręke i robienie zdjeć robi się irytująceOczko Ale każdy kupuje według swoich potrzeb przecież, prawda?Uśmiech
Odpowiedz
Jak za mały zawsze można kupić grpia Uśmiech Ale AF w trzy-cyfrówkach do ślubów IMHO się wcale nie nadaje
Natomiast matryca jest taka sama więc obrazek też podobny jeno ergonomia i AF są na korzyść dwu cyfrówki..
Dlatego dla mnie osobiście jak i dla raagoon\'a trzy cyfrówka była lepsza (więcej zostaje w kieszeni na pozostałe zabawki)
Tak jeno wyjaśniam, bo strasznie tu 50d jest zachwalane :-) I słusznie ja tylko piszę, że jest też inna droga wyboru sprzętu
Odpowiedz
A ja 50D nie zachwalam, jest strasznie awaryjne...a to migawka po 3k zdjec a to migawka po 2,5k zdjec :/
Odpowiedz
Pierwsze słyszę o awaryjności...póki co mam napstrykane jakieś 6500 zdjęć i działa;P
Odpowiedz
ja do swojego xxxD kupiłem po prostu gripa. na ślubach nie robię, częściej amatorsko biegam po miastach a celuję swój rozwój w krajobrazie. grip zaposiadłem głównie ze względu na rozmiar i wygodę trzymania oraz możliwość pakowania akumulatorków AA czyli kwestia uniezależnienia się w długich plenerach gdzie nie mam dostępu do zasilania, a nie chciałem się pakować w dedykowane aku canona.

i na koniec żartobliwie:
wiecie jak ciężko było kupić ten grip do mojego panasonica fz7 ? Oczko

Odpowiedz
ambiente napisał:
Cytat:Pierwsze słyszę o awaryjności...póki co mam napstrykane jakieś 6500 zdjęć i działa;P

No widzisz, a ja trafiłem na wadliwa sztukę:

1. Pierwsza migawka padła po 3k zdjęć
2. Druga migawka padła po 2,5k zdjęć.
3. Trzecia migawka ma na ten moment (nie chce mi sie sprawdzać strzalam) koło 5k...

A aparat ma ok. pół roku. Wesoło nie? I jeszcze kolor górnego wyświetlacza a dokładniej podświetlenia jest żółty ... nikt nie wie dlaczego, narazie spotkałem się tylko z jedną osobą która ma taki sam problem, napisałem już jak ktoś mi podpowiedział na g***o wartą żytnią i do canon polska z pytaniem o to podświetlenie..tak z ciekawości.
Odpowiedz