Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wyposazenie mini atelier
no dobrze.
lampy (R+300), statywy i boxy zakupione.
i tu pojawil sie maly problem Uśmiech
nie moge (nie wiem jak) wyzwolic blysku. wszystko jest ok, ale blysk jestem w stanie wyzwolic tylko wbudowanym flashem. a nie o to przeciez chodzilo.
i co teraz? powinnam dokupic jakis zdalny wyzwalacz? (cos co sprawi, ze lampy zadzialaja bez flasha)?
help!
Odpowiedz
Masz kabelek synchronizacyjny? Wpinasz go w sanki czy w złącze PC? Musi chodzić nie ma to tamto. Na jakim czasie pstrykasz? Zewrzyj końcówki na kablu sprawdź czy błyska?
Odpowiedz
kabel mam, ale nigdzie go nie wpinam.
w sanki? nie mam takiej mozliwosci.
w PC tez nie bo nie mam Smutny (model eos 60d)
Odpowiedz
jeśli nie ma złącza PC to musisz mieć kabel z kostką która wepniesz w sanki
Odpowiedz
lampy mam dwie, czy w tej sytuacji jakis wyzwalacz radiowy nie bylby lepszy?
czy ta kostka ma wejscie na dwa kable?
Odpowiedz
Wyzwalacz byłby lepszy bo wygodniejszy w użyciu - potrzebujesz jednego nadajnika i dwa odbiorniki. Jedna lampa może tez być odpalana przez fotocelę i wtedy jeden odbiornik wystarczy. Jeśli nie chcesz mocno na dziś oszczędzać to zdecydowanie wyzwalacz radiowy - nie są bardzo drogie wiec jak najbardziej warto kupić.

z kostki można sygnał rozdzielić na dwie lampy - działa Uśmiech
jeśli takiej kostki nie znajdziesz to musisz sobie kabelek przerobić - lutownica w łapki i do roboty Uśmiech
(tu uwaga - nie wszystkie lampy można tak podpinać ze względu na napięcie na stopce)
Odpowiedz
lutownica nie jest chyba najlepszym pomyslem Język
wiec moze cos takiego:

http://www.digital24.pl/product_info.php...ts_id=4898

a przy okazji dziekuje za pomoc Uśmiech
Odpowiedz
sprawdź czy w zestawie z lampami nie dostałaś przewodów do odpalania. Zobacz jakie masz tam złącza co by pasowały do wyzwalaczy. Należy zwrócić uwagę czy wyzwalacze mają w zestawie przewody do twoich lamp (chyba duży jack)
Odpowiedz
z lampami dostalam kable, duzy jack z jednej i to cos (PC?) z drugiej, to jakis koszmar. chyba pojade jutro do sklepu z kablami i aparatem i zarzadam wlasciwego urzadzenia.
Odpowiedz
Cytat:z lampami dostalam kable, duzy jack z jednej i to cos (PC?) z drugiej, to jakis koszmar. chyba pojade jutro do sklepu z kablami i aparatem i zarzadam właściwego urzadzenia.
dostałaś właściwy zestaw - każdy porządny aparat ma złacze PC Uśmiech Canony 40d i 50d takowe posiadają - niestety 60d zostało zubożone o te złącze ale to żadna strata. Wystarczy kupić kostkę synchro na sanki z gniazdem pc. Kostka na sanki aparatu a kabelek w gniazdo PC kostki i masz komplet do wyzwolenia jednej lampy. Druga odpali z fotoceli od błysku tej pierwszej chyba że lampy będą tak ustawione ze czujnik fotoceli nie będzie widział błysku Uśmiech
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu