Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obróbka zdjęć ślubnych.
Trochę zabawy manualnej

To tylko próby gdyż jak pisałem nie leżą mi fotki wyprane z kolorów i rozjaśnione , chłodne tło i ciepłe świetliste osoby, ale to indywidualne odczucioa. Napewno jest teraz moda na \"repo\" w fotografi ślubnej. A przecież moda mija jak katar.
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
Cytat:
\\"tsergairl\\" post=18476 napisał(a):spoko Cutting Edge - czyli uzycie automatu, to juz wiemy wszyscy (...)

Właśnie, poza tym nijak to się ma do metod \"grafika z rodziny\"
pozdówka
Muszę cię zmartwić iż jest to moja własna obróbka obydwu fotek a nie grafika z rodziny. Do jego umiejętności z tym co pokazałeś to jeszcze daleka droga.
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
Cytat:... Do jego umiejętności z tym co pokazałeś to jeszcze daleka droga.

Jak dziecko, jak dziecko.... Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Odpowiedz
Aby nie być gołosłownym to tym się zajmuje

W[ięc jeśli chcesz być pomocny na forum to pochwal się kolegom sposobem obróbki jak to udokumentował Tsergairl, a nie podgrzewaj atmosfery swoimi cynicznymi uwagami. Pozdrawiam
Odpowiedz
Po pierwsze - fakt, że się zajmuje nie znaczy wcale że robi to dobrze Uśmiech
Przedstawione przykłady nie oddają jego maestrii niestety.
Sam zresztą na swoim profilu na modelmayhem pisze:
\"I am starting retouching photos, mainly portraits. I expect that I can find help and advice on this forum.\" Uśmiech
Swój chłop - szczery do bólu i to się liczy Uśmiech

Po wtóre - pokazałem dwa przykłady, jeżeli komuś pasują - wystarczy napisać, abym umieścił prosty tutek. Nie sądzisz chyba, że będę siedział i klepał w klawiaturę po próżnicy Uśmiech? Życia mi szkoda.... Wolę popstrykać (co kolwiek ma to oznaczać Uśmiech )

I tak już na koniec - nic nie musisz mi udowadniać - naprawdę. Jeżeli dobrze ci ze swoimi umiejętnościami to tylko przyklasnąć. Ja naprawdę nie poszukuję tu sposobów na repoglamour ani na niepotrzebne pyskówki. Wyluzuj, bo ze zdrowiem nie ma zartów Uśmiech
pozdówka
Odpowiedz
Bez wycieczek osobistych.
DOBRO KONIECZNE ...
Reputacja -∞
Odpowiedz
Fakt Uśmiech Sorrry. Zamykam gębę.
Odpowiedz
Ja też cię lubię i myślę że na tym poprzestaniemy. Jeszcze raz pozdrawiam
Odpowiedz
Wznieśmy się ponad opinie o Canoniarzach/Canonierach. Strona po to powstała aby być alternatywą od klimatu panującego na CB. Uszanujmy pracę i wysiłek Nas wszystkich.
DOBRO KONIECZNE ...
Reputacja -∞
Odpowiedz
Nie wiem po co się kłócicie ... może wam to sprawia frajdę nie wnikam ;-)
Ale ad rem ...
Załatwienie sprawy z automatu plug-inami to jakiś totalny urban legend tak przy porządnej fotografii ślubnej jak i (albo zwłaszcza) na załączonych przykładach które z fotografią już niewiele mają IMHO wspólnego.

Przy omawianym przez was stylu jak i zresztą przy każdym innym nikt nie będzie się bawił jak przy przykładach Rafała Jurczaka bo była by to zwyczajna głupota i strata cennego czasu.

Stąd owe warsztaty o których wcześniej była mowa, aby robić zdjęcia z myślą o obróbce jakiej będą potem poddawane, przede wszystkim dla optymalizacji czasu włożonego w dane zlecenie, jak widać na powyższym przykładzie da się wiele wyciągnąć z kiepskiego zdjęcia ... ale nie ma to sensu praktycznego ;-)

IMHO podstawowy błąd to założenie że robienie zdjęcia i późniejsza obróbka to dwie różne spawy, które nie mają ze sobą wiele wspólnego... a sukces IMO polega właśnie na postrzeganiu tego jako spójnej całości gdzie sprzęt jest narzędziem do wcielenie wizji w życie jeno ;-)
Odpowiedz