Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obróbka zdjęć ślubnych.
proze sie nie kłócić !!!

i to w taki dzien !

nie jest celem aby sie wzjemnie jarac i sprzeciwiac czy tez targowac kto jak szybko to zrobi,

@Andrzej - pisalem, ze zrobie moja wersje i zrobie i nie uzyje do tego zadnego LR i jakiejs jego preselskcji i gotowych pluginów , ba sprobuje to nawet zroic za pomocą Aperture i Pixelmatora , a jak :-)

ale naprawde jak juz inni powiedzieli dzisiaj mi to nie w smak, jest sylwek i mam gdzies kombinacje z kompem (nawet sesja ciażowa nie skonczona jeszcze )

co do samej obróbki to tez napisalem,l ze marze o robieniu ślubu , wiec nigdy nie przywiazywałem do tego uwagi,

czy teraz juz mozemy wrocic do NORMALNOSCI naszego forum, bez podjudzania i wygadywania !!! co kto komu i gdzie i za ile ??
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
Jasne Uśmiech Mnie można na język nadepnąć a słowa złego nie powiem Uśmiech Uśmiech Uśmiech
pozdówka
Odpowiedz
i oto chodzi, zeby sie nie napier...niczac, tylko aby bylo w zgodzie :-)

haha jestem ciekaw czy to bedzie ostatni post w tym roku :-)

zas na budziku 23:55 :-)
Odpowiedz
Pewnie był ostatni - a ten .....pierwszy Uśmiech?
Happy New ROK 2012 Uśmiech
Odpowiedz
tak jak pisalem na samym początku,

dwie wartwy jedna kolor druga mono, mieszanie na nakladke , delikatna desaturacja kolorowej i zdjecie kontrastu , i mozna otrzymac wiele opcji, tego samego obrazka

[Obrazek: mix.jpg]

do dwóch dolnych dodałem torszeczke różowego filtra, moze przesadziłęm z zabarwieniem , ale wiadomka moj wspaniały monitor

inna srpawa jest taka , ze zdjecie przedstawione od pytajacego , rozni sie tez bardzo od tego co robi Kalina, u niej raczej monza spotkac niejako dosycenie barw , a to w pierwszym poscie jest niejako wyprane z kolorów,
aa i jak mowilem uzyłem PIxelmatora do tego, czyli pewnie w PSie mozna by było to jeszcze bardziej wyciągnąc

no tak mi sie przynajmniej wydaje :-)
Odpowiedz
a cos tak jeszcze sobie kombinowalem, znowu ta sama droga :-)

pomijałem tylko zabawe w cukierkowanie buzi , bo chyba nie oto tu chodzi :-)

oryginał\"
[Obrazek: IMG_10623oryg.jpg]

i po
[Obrazek: IMG_10623ver1.jpg]
Odpowiedz
Cytat:...Czy to naprawdę wielki problem, ze jeżeli ktoś twierdzi, że WIE JAK TO ZROBIĆ, TO ZROBI I OPISZE JAK TO ZROBIŁ? No i oczywiście pokaże jak jego dzieło wyszło Uśmiech

Nie wiem jak jest w innych krajach, ale u nas jest to problem. Żyjemy w takim kraju, że jeśli ktoś coś potrafi zrobić fajnie, szybko i dobrze, nie podzieli się z tym z innymi. Jest to jego słodką tajemnicą. Znam to z mojego zawodowego podwórka.
Odpowiedz
Repoglamour = Cutting Edge
Do repoglamour należy za wszelką cenę starac się robic foty przy zachowawaniu niskich wartości przysłon (do f2.8 max. Najlepsze do tego są stałki które są tak ziezbędne właśnie w fotografi ślubnej. RAW wrzuc do LR lub PS zapodaj na nim Efekt Cutting Edge, ustaw balans bieli, ustaw ekspozycje, ustaw winiete, rozjaśnij bruszem w trybie exp +1EV zwłaszcza ich skóre, możesz też rozjaśnic niektóre elementy sceny, nie na brzegach. Każde zdjęcie jest przecież inne, nie ma uniwersalnej recepty.
Trochę pogrzebię w archiwach by znależć fotkę zrobioną przy niskim \"f\" to zapodam następnym razem

Ucz swoje dzieci fotografi. Bedziesz pewny ze one nigdy nie beda miec dosc pieniedzy by kupic narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
@Elvis - to teraz ja tu troche poprzeszkadzam,
spoko Cutting Edge - czyli uzycie automatu, to juz wiemy wszyscy i mozna o tym wyczytac praktycznie na kazdym forum o foto, ,

mi natomiast chodzi aby podobny efekt (zwal jak zwal) uzyskac pracująć ręcznie bez tego plugina :-)
Odpowiedz
Cytat:spoko Cutting Edge - czyli uzycie automatu, to juz wiemy wszyscy (...)

Właśnie, poza tym nijak to się ma do metod \"grafika z rodziny\"
pozdówka
Odpowiedz