Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obróbka zdjęć ślubnych.
Niemniej czekam na obiecaną obróbkę Uśmiech
Odpowiedz
Cytat:Od dłuższego czasu próbuję osiągnąć na moich zdjęciach taki lub podobny efekt jak na zdjęciach tego Pana: http://podstawny.com/blog/blog/kubagosia/IMG_2134.jpg
Niestety marne próby, próżny trud...zmniejszanie nasycenia, manewrowanie nasyceniem poszczególnych kolorów na nic się zdaje...
Pytanie do Was, czy są jakieś żelazne wytyczne dzięki którym podczas obróbki osiągnę podobny efekt jak w przedstawionym wyżej przykładzie?
Do obróbki używam Lightroom 3.2 i Gimp 2.6.
Andrzej ma rację to typowy \"repoglamour\"
Camera Raw - zwiększenie kontrastu, zmniejszenie nasycenia koloru, winieta, zdjęty kolor fioletowy i niebieski, balans bieli na auto, lekko oczyszczona skóra.
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
Cytat:
\\"Mariusz\\" post=9884 napisał(a):Od dłuższego czasu próbuję osiągnąć na moich zdjęciach taki lub podobny efekt jak na zdjęciach tego Pana: http://podstawny.com/blog/blog/kubagosia/IMG_2134.jpg
Niestety marne próby, próżny trud...zmniejszanie nasycenia, manewrowanie nasyceniem poszczególnych kolorów na nic się zdaje...
Pytanie do Was, czy są jakieś żelazne wytyczne dzięki którym podczas obróbki osiągnę podobny efekt jak w przedstawionym wyżej przykładzie?
Camera Raw - zwiększenie kontrastu, zmniejszenie nasycenia koloru, winieta, zdjęty kolor fioletowy i niebieski, balans bieli na auto, lekko oczyszczona skóra

Nie sądze, chyba że przekonasz mnie fotką Uśmiech
Odpowiedz
Cytat:
\\"elviskajot\\" post=18450 napisał(a):
\\"Mariusz\\" post=9884 napisał(a):Od dłuższego czasu próbuję osiągnąć na moich zdjęciach taki lub podobny efekt jak na zdjęciach tego Pana: http://podstawny.com/blog/blog/kubagosia/IMG_2134.jpg
Camera Raw - zwiększenie kontrastu, zmniejszenie nasycenia koloru, winieta, zdjęty kolor fioletowy i niebieski, balans bieli na auto, lekko oczyszczona skóra

Nie sądze, chyba że przekonasz mnie fotką Uśmiech

Dziś nic nie wymłodzę. Nie bawiłem się w taką obróbkę bo mnie ona nie leży. Zasięgnąłem opini profesionalnego grafika którego mam w rodzinie i robi \"glamour\". To co napisałem to tylko zarys obróbki i każdy wypracowuje sobie swój styl. To nie jest obróbka na kolanie. Przykładowo przygotowanie profesionalnego glamoura to godziny pracy.
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
i dodam jeszcze ze temat byl wałkowany na nikoniarzach, koles z reszta podal jak to zrobic w LR, tymnienmniej jak mi łeb troche przetrzeźwieje to sie pobawie :-)
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
Cytat:Dziś nic nie wymłodzę. Nie bawiłem się w taką obróbkę bo mnie ona nie leży. Zasięgnąłem opini profesionalnego grafika którego mam w rodzinie i robi \\"glamour\\". To co napisałem to tylko zarys obróbki i każdy wypracowuje sobie swój styl. To nie jest obróbka na kolanie. Przykładowo przygotowanie profesionalnego glamoura to godziny pracy.

Matko z córką! Uśmiech Jakie godziny? Kolego - gdybyś sam to robił i tak napisał - rozumiem, tyle Ci potrzeba. Ale w tej sytuacji powołujesz się na kuzyna - \"profesjonalnego grafika\" - który jak mniemam nie za bardzo wie \"o co kaman\" Uśmiech
Czy to naprawdę wielki problem, ze jeżeli ktoś twierdzi, że WIE JAK TO ZROBIĆ, TO ZROBI I OPISZE JAK TO ZROBIŁ? No i oczywiście pokaże jak jego dzieło wyszło Uśmiech
W innym przypadku to zwykła \"koniobójka\" Uśmiech

Do tsergairl: to, że temat był wałkowany, to wiem, jednak do tej pory nikt nie podał zadawalającego sposobu na repoglamour. Ten podany przez elviskajota można sobie w buty wsadzić niestety.

Mam nadzieję, że Koleżeństwa nie uraziłem. Nie było to absolutnie moim zamiarem

Pozdówka z Nowym Rokiem
Odpowiedz
[quote][quote=\\"elviskajot\\" post=18452]

Matko z córką! Uśmiech Jakie godziny? Kolego - gdybyś sam to robił i tak napisał - rozumiem, tyle Ci potrzeba. Ale w tej sytuacji powołujesz się na kuzyna - \\"profesjonalnego grafika\\" - który jak mniemam nie za bardzo wie \\"o co kaman\\" Uśmiech
Czy to naprawdę wielki problem, ze jeżeli ktoś twierdzi, że WIE JAK TO ZROBIĆ, TO ZROBI I OPISZE JAK TO ZROBIŁ? No i oczywiście pokaże jak jego dzieło wyszło Uśmiech
W innym przypadku to zwykła \\"koniobójka\\" Uśmiech

Do tsergairl: to, że temat był wałkowany, to wiem, jednak do tej pory nikt nie podał zadawalającego sposobu na repoglamour. Ten podany przez elviskajota można sobie w buty wsadzić niestety.

Mam nadzieję, że Koleżeństwa nie uraziłem. Nie było to absolutnie moim zamiarem

Pozdówka z Nowym Rokiem[/quote]
Skąd wiesz że to kuzyn i skąd wyssałeś wiadomości o jego umiejętnościach??? :ohmy:
Pisałem że nie bawiłem się w taką obróbkę a jedynie próbowałem Mariuszowi dać jakąś wskazówkę. Dziś żegnamy stary rok więc myślę że będę balował zamiast ślęczeć nad MAC-iem by ci coś udowadniać. A może ty coś nam pokażesz, chętnie zobaczymy skoro walczysz z tym od dawna. Czego nie udzieliłeś jakichkolwiek wskazówek koledze a próbujesz tylko podgrzać atmosferę na forum.
Odpowiedz
Czy to może nowa moda \"fotografików\" Uśmiech na wyciąganie kasy od młodych aby wytłumaczyć się dlaczego tak drogo :woohoo: no i słynne kursy za porządną kasę :laugh:

Uśmiech GLAMOUR Uśmiech - to urok, magia, czar, przepych, splendor, blask
Światło i cień   /czyściciel/
Odpowiedz
Cytat:Skąd wiesz że to kuzyn i skąd wyssałeś wiadomości o jego umiejętnościach??? :ohmy:
Pisałem że nie bawiłem się w taką obróbkę a jedynie próbowałem Mariuszowi dać jakąś wskazówkę. Dziś żegnamy stary rok więc myślę że będę balował zamiast ślęczeć nad MAC-iem by ci coś udowadniać. A może ty coś nam pokażesz, chętnie zobaczymy skoro walczysz z tym od dawna. Czego nie udzieliłeś jakichkolwiek wskazówek koledze a próbujesz tylko podgrzać atmosferę na forum.

To właśnie nazywam \"koniobójką\" Uśmiech Ty gadasz i mędrkujesz, a ja robię Uśmiech
Jeszcze raz wszystkiego dobrego w nowym Uśmiech

a tu wersja cieplejsza i ciut bardziej kontrastowa - co kto lubi:

Odpowiedz
Cytat:Czy to może nowa moda \\"fotografików\\" Uśmiech na wyciąganie kasy od młodych aby wytłumaczyć się dlaczego tak drogo :woohoo: no i słynne kursy za porządną kasę :laugh:

Modę tę zapoczątkowała niejaka Kalina, i do tej pory organizuje płatne warsztaty na ten temat. I niby dlaczego nie, skoro są tacy, którym pasuje naśladownictwo.

Ja wolę dochodzić do pewnych rzeczy sam, stąd ośmieliłem się zabrać głos w dyskusji i... chyba zaczynam tego żałować, gdy czytam takie posty jak Twoje. Nic nie wnosisz do tematu, a jedynie próbujesz obrażać w typowo \"polaczkowaty\" sposób wsadzać kij w mrowisko. Nie lepiej poczytać, posłuchać i czegoś się może nauczyć?
pozdówka
Odpowiedz