Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obróbka zdjęć ślubnych.
Od dłuższego czasu próbuję osiągnąć na moich zdjęciach taki lub podobny efekt jak na zdjęciach tego Pana: http://podstawny.com/blog/blog/kubagosia/IMG_2134.jpg
Niestety marne próby, próżny trud...zmniejszanie nasycenia, manewrowanie nasyceniem poszczególnych kolorów na nic się zdaje...
Pytanie do Was, czy są jakieś żelazne wytyczne dzięki którym podczas obróbki osiągnę podobny efekt jak w przedstawionym wyżej przykładzie?
Do obróbki używam Lightroom 3.2 i Gimp 2.6.
Odpowiedz
poszukaj w google pod frazami lightroom presets, może znajdziesz jakiś podobny.
Odpowiedz
ja to moze juz jakis ślepy jestem po 12 godzinach w labo (nie fotolabo :-) )

ale moze mi ktos napisac co za efekt ma być na tym zaprezentowanym zdjęciu ?? nic ciekawego tam nie ma, mocno otwarta rura i obniżona saturacja, \\
co do artyzmu sie nie wypowiem bo sie nie znam na reportece slubnej, ale wg mnie zdjecie jakies takie normalne
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
Też się właśnie wpatruję i trochę się zdołowałem tym że nie dostrzegam nic nadzwyczajnego...
Czyli że mam zero orientacji na temat...
Ale skoro nie tylko ja widzę zwykłe zdjęcie to już mi lepiejUśmiech
Odpowiedz
Napisałem efekt, bo chodziło mi o naturalne stonowane kolory. Efekt to nie zawsze mocna rzucająca się w oczy spektakularna obróbka Uśmiech
No właśnie to nie jest kwestia tylko obniżonej saturacji...
Dzięki kris za (jedyną Język ) konkretną odpowiedź Uśmiech
Odpowiedz
no to raczej trzeba to jasno ujac w pierwszym poscie, ze nie chodzi o \"efekt\" tylko o obróbke, a najlepiej obróbke kolorów na zdjeciu,

nie znam lighrooma bo u mnie nie chodzi na kompie, i nie wiem czy mozna edytowac warstwy itp,

taka saturacje mozna uzyskac poprzez mieszanie warstw

oryginalna warstwa kolorowa, kopia warstwy mono (tu rozne metody przerabiania na mono), mieszanie na nakladke i jednoczesnie obnizenie kontrastu
ale to w PSie, a jak w LR , nie wiem :-)

Dziadek

czy teraz bylo konkretniej :-P :-) ??
Odpowiedz
Ten \"efekt\" to tzw. repoglamour. Wygoogluj sobie.
A co do Twojej metody tsergail - nie wydaje mi się, ale może jakbyś pokazał to na jakiejś fotce, to bym się przekonał Uśmiech
pozdówka
Odpowiedz
@Andrzej - grzebalem z takimi obróbkami, oczywiscie jak znajde cos takiego albo jak zrobie jakas nowa fote, to pewnie ze wrzuce i porównamy, troche odgrzebany ten temat , i nie mam PSa w tej chwili bo zmienilem kompetnie soft do obróbki, (teraz mac w domu) , ale faktycznie mozna by zassac demo psa na jeden raz i pokombinowac :-)

pozdrawiam również :-)

T
Odpowiedz
Cytat:@Andrzej - grzebalem z takimi obróbkami, oczywiscie jak znajde cos takiego albo jak zrobie jakas nowa fote, to pewnie ze wrzuce i porównamy, troche odgrzebany ten temat , i nie mam PSa w tej chwili bo zmienilem kompetnie soft do obróbki, (teraz mac w domu) , ale faktycznie mozna by zassac demo psa na jeden raz i pokombinowac :-)

pozdrawiam również :-)

T

Też siedzę na makówce Uśmiech Urooooooczo Uśmiech PS pięknie nań chodzi.
Co do fotki to z repoglamour walczę od bardzo dawna, więc z chcęcią zobaczę Twoje prace. W zamian z chęcią podzielę się swoimi przemyśleniami \"graficznymi\" Uśmiech
pozdówka
Odpowiedz
@Andrzej - superas, wszystkie moje męczarnie z pstrykaniem , PSem tudzież postepami lub cofami wiedzowymi mozesz zobaczyc na moim tasiemcu treningowym, praktycznie wsztsko od zakupu cyfrówki :-)

wszystko Tu:

http://canoniarze.pl/forum/treningowe-ta...dka--.html

nie wahaj sie pisac jakichkolwiek komentarzy :-),

chyba od 35 strony zaczynaja sie jakies konkrety, ale juz sam nie pamietam :-)

co do pracy na zdjeciach slubnych, no nie bylo mi dane konkrtenie slubu robic :-( mam nadzieje ze moze w tym roku nadchodzacym :-)
Odpowiedz