Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jan Bułhak
Cytat:Nie do końca, jest klimat, dla mnie to ma ogromne znaczenie.

To niestety jest powszechne w dzisiejszych czasach. Ma być kadr, ma być poprawne technicznie i jakoś przejdzie... a gdzie klimat?

Ad.zdjęcie 1 Tu akurat jest porównanie tej chmury do koron drzewa, jest coś więcej...
Ad.zdjęcie 2 Spójrzcie chociażby na tą wieloplanowość...
Odpowiedz
Otóż to zdjęcie poprawne technicznie zrobi KAŻDY kto ma chociaż minimalne obejście ze sprzętem foto, a z klimatem jest trudno, nie da się tego obejść w żaden sposób.
Odpowiedz
Cytat:Ale że to jest Bułhak, to musi być Art.

To nie tak, że to musi być art. To jest art.
Właśnie dlatego, że jego zdjęcia nie są oczywiste i nie każdy potrafi je zrozumieć.

Mogą ci się nie podobać te zdjęcia, ale po co wmawiać innym, że to tylko stare niepoprawne techniczne zdjęcia? Uśmiech
Odpowiedz
Ależ ja wcale nie mówię, że są niepoprawne technicznie! Chciałem tylko zwrócić uwagę, jakie pojawiły by się komentarze, gdyby to nie było zdjęcie Buhłaka, tylko zwykłego fotoamatora.
Odpowiedz
drzewo jest pozornie proste - gdy załapiesz ze chmury tworzą koronę drzewa całość nabiera innego wymiaru a trzeba mieć na uwadze ze wszytko było wykonywane technikami tradycyjnymi.
Odpowiedz
Sztuka, rzecz gustu. Dla mnie to zwykłe stare fotografie, dla was to coś dużo więcej. Ja mógłbym się godzinami wpatrywać w obrazy Salwadora Dali, wy pewnie uważacie ze to wymysł chorego umysłu. I w pewnym sensie, mielibyście rację Uśmiech
A o gustach podobno się nie dyskutuje Uśmiech
Odpowiedz
Niejedna osoba nazwałaby to w tym momencie ignorancją Język
Odpowiedz
JacJac ale wybrałeś przykład, zwłaszcza dwójka jest po prostu genialna!!!!
A co do malarstwa to Dali i wymysł chorego umysłu jakoś nie pasują do siebie w jednym zdaniu. Zreszta Surrealizm z definicji raczej wiecej ma wspólnego z typowym zdrowym umysłem niz z choroba.
Ps. Zreszta coby docenić Salvadora Dalii powinieneś iść moze nie na ASP ale Historia Sztuki by nie zaszkodziła. Docenić sztukę i zrozumieć a \"podoba mi sie Dalii\" to generalnie 2 rożne rzeczy. To tak jabys chciał rozmawiać o impresjonistach w oderwaniu od osiągnięć współczesnej im techniki, koncepcji barw, teori psychologicznych i tak dalej, nie jesteś w stanie tego docenić nie znając całości która sie na dany nurt składa, po prostu możesz powiedzieć podoba mi sie. Oczko
Tak i o surrealistach piszesz, ze to jak wymysł chorego umysłu a wrzeczywistosci to przelewanie freudowskich koncepcji podświadomości na płutno.

Nikt oczywiscie nie mówi musi Ci sie podobać Bulhak tak jak i nie powie Ci musi Ci sie podobać Picasso czy Witkiewicz, ale żeby cos docenić, trzeba sie na tym znać.
Natomiast podobanie sie jest rzeczą gustów i naturalnie nikt nie bedzie z Tobą polemizowal na tym polu Oczko

Ps. Nie bierz tego do siebie, chciałem tylko rozdzielić pojęcie podoba a doceniam bo niepotrzebnie sie w tym wątku zmieszaly.
Odpowiedz
Ostatnio tak jakoś przeglądając internet natrafiłem na ciekawe zdjęcie, moim zdaniem podobne do tego jak tworzył p. Bułhak

[Obrazek: 12911139002599_d11305dd8a5f5745d2bed412ac68a057_big.jpg]
Odpowiedz
I tu moim zdaniem dystorsja pomogła zdjęciu - krzywizny budynków współgraja z pochylona latarnią i tworzą fajny klimat. Dobra praca.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu