Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki sprzęt do fotografii ślubnej?
Spoko Uśmiech mi wystarczył, ale ja jestem amatorem i nie robię na ślubach zawodowo.

Chciałem tylko zwrócić uwagę, że EvellinA powinna pomyśleć o stałkach do robienia zdjęć w kościele (50mm czy też 85mm), ja mam najtańszą, ale są na pewno lepsze. Z tym że tutaj się już nie wypowiadam bo nie miałem styczności z innymi stałkami (narazie Oczko )
Odpowiedz
Na sluby obecnie 5d2 i 2x stałka szeroka i portretowka, to jest 24mm i 85mm + lampa ofc bo sie przydaje
Odpowiedz
Skoro sie uczy i chce fotografowac na slubach kiedys ,to dobry tez bedzie dobry zoom,a wtedy juz sama sobie dobierze co jej bedzie potrzebne i z jakim swiatlem.
Odpowiedz
ok dzięki
Odpowiedz
Za poprzednikami, aparat najmniej istotny, ważne, żebyś miał jasną szklarnię. Niestety branża ślubniakowa jest branżą dość wymagającą co do jakości szkieł. Wtedy problem światła Cię nie dotyczy.
Odpowiedz
Na śluby ważne są dobie szkła [jasne] musisz wziąć pod uwagę kościół, w którym przeważnie jest dość ciemno, ściany dość daleko a sufit wysoko i będzie ciężko odbić światło z flesza, czyli jasne szkła, ja na ślubach nie robię zdjęć, ale z tego, co widziałem większość fotografów oprócz stałek mieli tez zumy i to ma uzasadnienie przy dużej sali i rozbawionych weselnikach trudno latać z aparatem i zaglądać im w talerze, widok obiektywu peszy biesiadników [tych trzeźwych Uśmiech ] i zachowują się nienaturalnie
"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”
Odpowiedz
kurcze wszystkie tematy muszę zaczynać na nowo??? Więcej czytających niż piszących. Kolega pewnie już kupił sprzęcik, jednak ja skłaniałbym się do zakupu nowszego modelu Sony ( podobno sony to ulubiony sprzęt fotografów ślubnych ). Obiektywy zostają, lampa zostaje a pozostawiając sobie starą puszkę Sony zawsze mamy dodatkowe body jakby co ( bo wydaje mi się ze takie dodatkowe naładowane body jest nieodzowne na ceremonii ślubnej ).
Odpowiedz
A kolega te mądrości z FotoJokera wyniósł?
Segment PRO u Sonego właściwie nie istnieje, coś niby kombinowali w tym kierunku ale było to dawno i akurat parametry istotne dla ślubnej fotografii były daleko za konkurencją już w dniu premiery tych wynalazków.
Nie widzę najmniejszego powodu, aby ktoś kro zajmuję się fotografią profesjonalnie i nie ma w domu worka szkieł minolty o wartości średniej klasy samochodu, w ogóle rozważał system sonego.
Na placu boju został jeno Canon i Nikon (kolejność alfabetyczna)
Odpowiedz
Agree, poza reklamami ibupromu w TV nie znam osobiście nikogo kto profi zajmuje się fotografią ślubną i używa czegoś innego od C i N.
Odpowiedz
Nie , nie z FotoJokera :-) Doszedłem do takich wniosków czytając fora internetowe. Wiem wiem, zaraz przeczytam że fora piorą rozumy :-)
Tak na marginesie i bez obrazy , pracownicy Jokera nigdy nie byli i nie będą dla mnie autorytetem w tej dziedzinie.
Odpowiedz