Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki sprzęt do fotografii ślubnej?
Śluby to 5\'tka idealna ale kasy masz za mało. W opcji biedotka przydało by sie 5D mkII 24-70 f/2,8L + 85 f/1.8 + jakaś jasna szeroka stalka + chcąc nie chcąc lampa. Zreszta sam sie powinieneś wypowiedzieć czy wolisz zoomy czy stalki czy blyskasz czy wolisz nie Oczko
Odpowiedz
Cytat:no tak lampa obowiązkowo. Zdaje sobie sprawe że jeśli zmieniam firme musze cały sprzęt od początku kupować. Chodź mimo bym została z Sony to nie musiałabym tylko lampy kupować, bo i nowe szkiełko już by się przydałoUśmiech

Lampke mozesz odsprzedac Oczko

Nie rozumiem tez tego ze wchodzisz w \'biznes slubny\" a nie masz pojecia co wybrac ?
Z gory bym podziekowal takiemu fotografowi ,oczywiscie nie odbieraj tego zle,lecz tacy wlasnie specjalisci niszcza komus pamiatke ...
Odpowiedz
Cytat:...Zreszta sam...

Jesli odpisywales do EvellinA to ona chyba jest plci zenskiej ??? :unsure:
Odpowiedz
Możliwe Oczko wybaczcie, ale ja z telefonu pisze wiec na nicki nie zerkam jeno treść sama powiekszywszy pomoc sie staram Oczko
Odpowiedz
Ale EvellinA nie napisała, że już teraz będzie robić zdjęcia ślubne tylko w przyszłości. Narazie pewnie chce skompletować sprzęt i uczyć się, a brać pieniążki jak już się nauczy. Nie wie jaki wybrać sprzęt bo zmienia system. Tak ja to zrozumiałem.

Wracając do tematu, do robienia zdjęć w kościele na ślubie mogę polecić stałkę 50mm. Sam kilka razy robiłem tym obiektywem zdjęcia znajomym na ślubie i jestem zadowolony. Głównie dzięki dobrej światłosci, co oznacza, że mogłem stosować krótsze czasy i mniejsze ISO.
Moja 50-tka ma f/1.8 (wydatek około 600zł), ale jest jeszcze wersja z f/1.4( cena 1200-1500 zależy w jakim sklepie).
Odpowiedz
dobra światłość?? pierwsze słyszę taki termin. Zawsze to nazywałem jasnością,min liczą przesłony ect..

50 mm to niezła ogniskowa do ślubów ale zoom np 28-75 2.8 daje dużo większe możliwości.Znam z autopsji. Trzeb pamiętać że każdy kościół jest inny i raz masz mało miejsca a raz nie możesz podejść blisko.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Oj tam, to nie jest termin fotograficzny tylko potoczna nazwa wartości przysłony Język Ja się spotkałem z różnymi określeniami -światło, światłość, jasność. Myślę, ze każdy wie o co chodzi.

Jasne, nie zaszkodzi mieć do stałki jeszcze jakiegoś jasnego (f conajmniej 2.8) zoom\'a.
Odpowiedz
Cytat:Moja 50-tka ma f/1.8 (wydatek około 600zł), ale jest jeszcze wersja z f/1.4( cena 1200-1500 zależy w jakim sklepie).
444 zł kupowałem, a przez internet jest po 398,00 ,- Duży uśmiech
Cytat:Jasne, nie zaszkodzi mieć do stałki jeszcze jakiegoś jasnego (f conajmniej 2.8) zoom\'a.
Zawsze się zastanawiałem czy są jaśniejsze od 2.8
Odpowiedz
Cytat:
\\"EvellinA\\" post=3580 napisał(a):no tak lampa obowiązkowo. Zdaje sobie sprawe że jeśli zmieniam firme musze cały sprzęt od początku kupować. Chodź mimo bym została z Sony to nie musiałabym tylko lampy kupować, bo i nowe szkiełko już by się przydałoUśmiech

Lampke mozesz odsprzedac Oczko

Nie rozumiem tez tego ze wchodzisz w \'biznes slubny\" a nie masz pojecia co wybrac ?
Z gory bym podziekowal takiemu fotografowi ,oczywiscie nie odbieraj tego zle,lecz tacy wlasnie specjalisci niszcza komus pamiatke ...
w \"ślubach\" to ja juz siedze, nie mozna zapytać innych użytkownikow co by polecali, skoro znaja już Canona? Jak kupujesz nowy sprzęt to niechcesz najpierw poczytac co inni maja na temat tego do powiedzenia?
I wybacz, ale mnie obrażasz tymi słowami \"Z gory bym podziekowal takiemu fotografowi ,oczywiscie nie odbieraj tego zle,lecz tacy wlasnie specjalisci niszcza komus pamiatke\" bo znam sie na rzeczy, a na temat \"specjalistów\" to ja się wypowiadac nie będe, bo mam z czyms takim styczność
Odpowiedz
Cytat:Wracając do tematu, do robienia zdjęć w kościele na ślubie mogę polecić stałkę 50mm. Sam kilka razy robiłem tym obiektywem zdjęcia znajomym na ślubie i jestem zadowolony. Głównie dzięki dobrej światłosci, co oznacza, że mogłem stosować krótsze czasy i mniejsze ISO.
Moja 50-tka ma f/1.8 (wydatek około 600zł), ale jest jeszcze wersja z f/1.4( cena 1200-1500 zależy w jakim sklepie).
Jak do zabawy i dla \"poczucia\" jak to jest mieć jasne szkło :-) 50 f/1.8 jest świetna, niestety do innych rzeczy się średnio nadaje ze względu na bardzo kiepski AF
Odpowiedz