Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki sprzęt do fotografii ślubnej?
Hej. Do tej pory używałam marki sony. Od pewnego czasu myśle nad nowym sprzętem, lecz tym razem chciałabym przerzucić się na Canona. No właśnie ale, chciałabym abyście doradzili mi jaki model byłby najlepszy. Ma być to sprzęt nie \"zabawka\" tylko do poważnej pracy. Jaki model byłby najlepszy.
Cena...myśle że tak do 10 tyś, ale gdyby zaszła potrzeba, myśle że nie było by problemu dać więcej.

Przepraszam jeśli taki temat już istnieje. Prosze nie krzyczeć.
Odpowiedz
Do poważnej pracy to dosc ogólne pytanie. Napisz na jakich parametrach najbardziej Ci zalezy to dostaniesz konkretna odpowiedz. Te 10 kpln to na sama puszkę? Czy chcesz w tym zmieścić jeszcze optykę. Bo jak na razie to na hasło poważna praca nasowa mi sie tylko 1Ds mkIII ale sama puszka kilkakrotnie przewyższa Twoj budżet.
Odpowiedz
Cytat:Bo jak na razie to na hasło poważna praca nasowa mi sie tylko 1Ds mkIII ale sama puszka kilkakrotnie przewyższa Twoj budżet.
No to moze uzywana puszke kupic ?
Odpowiedz
A moze lepiej sprecyzować co chcesz robić? Weź pod uwagę ze najlepsza puszka nic nie da jak szkła gowniane a o optyce ktora tak sie składa dziwnie w fotografii jest najważniejsza nic nie piszesz
Odpowiedz
Z doświadczenia powiem, że używana puszka to najgorsze co w życiu kupiłem. Może się zastanów na 5D Mark II i do tego jakiś obiektyw L (EF 17-40).
Odpowiedz
A jak potrzebuje do sportu to raczej kiepski wybór Oczko nie mówiąc juz o tym ze IMHO 24-105 f/4L jest bardziej uniwersalne
Odpowiedz
Cytat: Napisz na jakich parametrach najbardziej Ci zalezy to dostaniesz konkretna odpowiedz. Te 10 kpln to na sama puszkę? Czy chcesz w tym zmieścić jeszcze optykę.
chodzi mi dokładnie o to żebym miała możliwość ustawiana bilansu bieli, takiego jak mam przy sony, bo miałam raz Nikona w ręce i no niestety tego baaardzo mi brakowało, ISO musi być różnorodne a nie tak jak mam przy moim obecnym 200, 400, 800, musze mieć możliwość wyboru parametru pomiędzy. No i przedewszystkim szumy...nie może być za wiele.
I ogólnie tak, chciałabym się zmieścić z optyką w tych 10tyś. Ja nie mówie że to ma być z najwyższej półki, ale coś takiego w miare.

jeśli chodzi o urzywany, nie ma takiej możliwości, niechce takiego sprzętu.
Odpowiedz
Cytat:A jak potrzebuje do sportu to raczej kiepski wybór Oczko nie mówiąc juz o tym ze IMHO 24-105 f/4L jest bardziej uniwersalne
nie nie to absolutnie nie w tym celu. To ma być konkretnie do ślubów, i tego typu rzeczy.
Odpowiedz
No skoro z optyka do 10 tys to zmienia calkiem postac rzeczy ?
To najlepiej 5D MKII,do tego dobra optyka ,hm to 10 tys staje sie juz malusio,bo Jjesli myslisz o slubach no to i lampa sie przyda ?
Odpowiedz
no tak lampa obowiązkowo. Zdaje sobie sprawe że jeśli zmieniam firme musze cały sprzęt od początku kupować. Chodź mimo bym została z Sony to nie musiałabym tylko lampy kupować, bo i nowe szkiełko już by się przydałoUśmiech
Odpowiedz