Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czym dla nas jest fotografia?
Zdjęcie 34 z tego wątku: http://www.canoniarze.pl/forum/treningow...0&start=20 tu jest właśnie chyba z 90% PSa, a przecież podobało się Uśmiech
Woda nie jest prawdziwa, jest wygenerowana przez PSa
Odpowiedz
uhm.. no tak, ze zrozumieniem..
Uśmiech
Dzięki raz jeszcze i na razie.
Odpowiedz
Cytat:Zdjęcie 34 z tego wątku: http://www.canoniarze.pl/forum/treningow...0&start=20 tu jest właśnie chyba z 90% PSa, a przecież podobało się Uśmiech

Mi się bardziej podobają zdjęcia 31. i 32.
Ale nad tą wodą to się wczoraj zastanawiałam co mi w niej nie pasuje.
Teraz już wszystko całkiem jasne.
Odpowiedz
Cytat:Zdjęcie 34 z tego wątku: http://www.canoniarze.pl/forum/treningow...0&start=20 tu jest właśnie chyba z 90% PSa, a przecież podobało się Uśmiech
Bo to całkiem udanu collage Oczko
Odpowiedz
Cytat:
\\"Feelip\\" post=3127 napisał(a):Wielu mistrzów fotografii otrzymywała niebagatelne nagrody za zdjęcia nie do końca spełniające wymogi dzisiejszych internautów Uśmiech
Nie wiem czy znacie ale to tak w temacie Twojego rozważania :-)
http://autofocus.blox.pl/2008/01/Wielcy-...necie.html
Tak czytałem ten artykuł, ale warto go przypominać, zwłaszcza tym, którzy tak chętnie oceniają powierzchownie czyjeś zdjęcia. Ostatnio zauważyłem, że sporo jest krytykantów [nie mylić z krytykami Uśmiech ] a coraz mniej wrażliwości i zrozumienia, część tzw. fachowców fotografii trzyma się sztywnych ram i zasad, co nie znaczy, że należy je lekceważyć.
Czytuję oceny internautów i czasem aż mnie mdli od tych bełkotów. :dry:
"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”
Odpowiedz
Jeno do krytyki krytyków trzeba podchodzić z taką samą delikatnością, jakiej brak się owym krytykowanym krytykom wytyka!
Jeśli wiesz co mam namyśli :-)
Odpowiedz
Twórcza krytyka jest ok. o ile jest rzetelna, niestety spora część internatów ocenia zdjęcia na zasadzie krytykanctwa a wręcz linczu
"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”
Odpowiedz
odnosnie artykulu,

no wlasnie to jest jedna z tych rzaczy, ktorych ja nie bylem i nie jestem w stanie pojac, nie wiem moze zbyt scisly umysl (nie mylic z za ciasnym :-) )

bo niech mi ktos wytlumaczy co fajnego jest np w tym rowerku?, dokladnie bym takm samym tekstem potraktowal autora jak tam przedtsawiono, a i podejrzewam ze jak ja bym walna takie zdjecie (chociazby tutaj) to nie jeden by sie wypowiedzial, ze mam zwracac uwage na to aby tlo nie odciagalo uwagi, zeby bylo bardziej rozmazane etc. Wlsanie dla mnie caly czas istenieje jakas \"niewidzialana szyba\", prze jaka ocenia sie niektore prace?!?!?!
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
heh temat widzę wraca jak bumerang :-P
Ta niewidzialna szyba to ekran monitora :-)
Większość tych prac została sławna poprzez wywieszenie w galerii a nie w necie, bądź wydrukowanie w różniastej prasie
Są częścią większych projektów a nie jedynie samoistnymi tworami i zazwyczaj są wytworami ludzi którzy za coś jednak zostali sławni, i nie za wywieszenie jednego zdjęcia w galerii internetowej :-))

I oczywiście, że przez samo nazwisko zmienia się perspektywa patrzenia na zdjęcie

Wiesz moja matka jadąca 60 km/h z Krakowa do Breslau A4 jest tylko kolejnym zawalidrogą i niedzielnym kierowcą
Kubica jadący 60km/h A4 z Krakowa do Breslau to manifest i zwrócenie uwagi na skandaliczne zarządzanie infrastrukturą Oczko

\"Kowalski\" głaskający dzieci na ulicy po potencjalny pedofil, jak to robi Papież czy inny wysoki urzędnik kościelny to wszyscy sikają pod siebie jaki ludzki i dobry i nagle zaczynają zwracać uwagę na problemy dzieciaczków i tak dalej i tp ...
Odpowiedz
Z moich obserwacji wynika, iż większość internautów ocenia czyjeś zdjęcia na podstawie wyczytanych czy też wyuczonych zasada złotego podziału, proporcji, linii horyzontu, kolorów, sztywnego kadrowania wg podręcznika itp. te zasady mają pomagać, co nie znaczy, że trzeba się ich sztywno i bezwarunkowo trzymać, ale jest druga strona medalu żeby zasady łamać najpierw trzeba je poznać.
Gdyby w czasach P. Picasso był internet i wystawiałby swoje prace do oceny internautów pewno by musiał zwinąć swój warsztat Uśmiech
Odpowiedz