Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czym dla nas jest fotografia?
To wspaniałe medium.U mnie służy do eksploracji rzeczywistości i we zwrotnym sprzężeniu do rozszerzania osobistego widzenia świata.Do przekazywania emocji,idei,tworzenia i obalania stereotypów.
Odpowiedz
Odpowiem prostym zdaniem: To dla mnie hobby, ale chciałbym, żeby te hobby przerodziło się w profesjonalną pracę z aparatem i profesjonalną fotografię. Chodzi mi o powiązaniu hobby z pracą.
Odpowiedz
Cześć Uśmiech
Dobrze i lekko czyta się Wasze posty i świetnie, że ten temat się tu pojawił - a w związku z nim, ze wspomnieniem aparatów analogowych i z otaczającą je aurą niekwestionowanej sztuki mam proste pytanie:

Czy wszystkie zdjęcia, które prezentujecie na tym forum i w Waszych galeriach, które z przyjemnością miałam czas obejrzeć, są zdjęciami po przeróbkach w programach graficznych?

Czy istnieje gdzieś tu, jakaś galeria fotografii całkowicie naturalnych?

Pozdrawiam ciepło.
Odpowiedz
W moim przypadku, jest czasem nawet 70% Photoshopa w zdjęciach.
Nie ma czegoś takiego ja naturalna fotografia. Jeśli ty nie obrobisz sobie swojego zdjęcia w programie graficznym, zrobi to za ciebie oprogramowanie aparatu. Czyli ktoś, kto to oprogramowanie wymyślił. Albo odRAWiarka, też uzywając jakiś tam swoich algorytmów. Oddając plik do labu, zrobi to za ciebie laboludek.

A co do zdjęć:
Tam, gdzie temat będzie za każdym razem na siłę dopasowywany do utartych schematów, nie ma mowy o świeżości spojrzenia. Bezwzględne przestrzeganie prawideł kompozycji może prowadzić jedynie do nużącego powtarzania tych samych, wyświechtanych wzorców.
EDWARD WESTON - (1886-1958) - amerykański fotografik, uznawany za jednego z mistrzów dwudziestowiecznej fotografii.
Odpowiedz
Pytam, bo refleksja mnie napadła odnośnie przesuwania się granic tej sztuki i roli \'sztukmistrzów\'. Jakby coraz mniej nas było w tych fotografiach.. albo nasza obecność przesuwa się w innym kierunku.

Czy nie jest tak, że teraz zaczyna być ważniejsza umiejętność obsługi Photoshopa i jemu podobnych?

Z jednej strony szkoda mi tych analogowych aparatów, mam ogromny sentyment do \'antyków\' i ich klimatu, poza tym wymagały nie lada wysiłku i bycia na 110% - skupionym, cierpliwym nawet jeśli zmęczonym i zniechęconym, z drugiej wygodniej korzystać z dobrodziejstw cywilizacyjnego postępu, ale z tym postępem treść sztuki nabiera innego wyrazu.
Odpowiedz
A co jest złego w PSie ? Dla mnie liczy się końcowy obraz, a nie czym to jest zrobione. Może być zrobione nawet młynkiem do kawy. Biadolenie niektórych, że skoro było użyte dużo PSa, i dlatego zdjęcie jest be, to przyznawanie się do tego, że dla nich ważniejsza jest technika powstawania obrazu, a nie sam obraz.
Odpowiedz
Jeśli gdzieś jest 70% Ps to znaczy ot tyle ze się ma za dużo czasu Oczko
Albo powinno zmienić powołanie Oczko
Nawet w zdjęciach Dave Hill\'a jak zgodnie przyznają experci od Ps\'a 90% to zdjęcie, chociaż może wydaje się być odwrotnie.
Ps. Zobacz sobie jakieś wideo z jego sesji Oczko
Odpowiedz
Nie twierdzę, że jest coś w tym złego, bo byłabym hipokrytką. Technika powstawania obrazu jest dla mnie tak samo ważna, jak sam obraz.
I czasami szlag mnie trafia, że sama nie potrafię tak, jak PS.

Dzięki
i dobrego dnia życzę.
Odpowiedz
Cytat:Nawet w zdjęciach Dave Hill\'a jak zgodnie przyznają experci od Ps\'a 90% to zdjęcie, chociaż może wydaje się być odwrotnie.
Ps. Zobacz sobie jakieś wideo z jego sesji Oczko

90%.. to sporawo jakby, ale z przyjemnością obejrzę.
Chyba czas mi zwyczajnie pogodzić się z tym, że wszystko już wchłonęła technologia i postępowe know-how.
Odpowiedz
Czytaj ze zrozumieniem Oczko
90% to zdjęcie!!! Reszta to Ps chociaż wyglada odwrotnie
Odpowiedz