Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czym dla nas jest fotografia?
Wzniośle, czy mniej wzniośle, whatever. Ale fotografia to nie tylko najnowszy, megawypasiony sprzęt. Ba, może niektórym z Was wyda się to dziwne, ale są na tym świecie jeszcze tacy, co do robienia zdjęć używają aparatów na kliszę :evil: albo nawet otworków! :evil: :evil: :evil:

Patrząc sobie na nasze Forum, naszły mnie niepokojące myśli. W dobie fotografii cyfrowej, odnoszę wrażenie, że większość dyskusji okołofotograficznych sprowadza się do wymiany poglądów na temat sprzętu, szkieł, puszek etc. Ewentualnie na temat poprawnośi technicznej danego zdjęcia. Owszem, to ważne, ale czy najważniejsze?
Czy dobra fotografia musi być poprawna technicznie? Według mnie absolutnie nie musi. A co musi? Musi budzić emocje, musi zadawać pytania, albo na nie odpowiadać, musi mieć w sobie to \"coś\". Czyli co?

Ano właśnie, czym jest dla mnie fotografia? Czasem zadaję sobie to pytanie. Nie mam na nie jednoznacznej odpowiedzi, bo zawsze nasuwa się ich mnóstwo i często są zupełnie różne. Ale zawsze majaczy gdzieś słowo \"droga\". Dla mnie fotografia jest drogą do zrozumienia świata, do samodoskonalenia, wreszcie drogą do własnego wnętrza, do jak najlepszego poznania samego siebie. Ciekaw jestem Waszych przemyśleń na ten temat.
Odpowiedz
Czym jest dla mnie...pięknem, estetyką, emocjami, satysfakcją, pasją, sensem mojego życia, czymś co tracąc byłoby mi się ciężko odnaleźć w życiu.

Masz rację, dobra fotografia ma budzić emocje, nie musi być poprawna technicznie. Musi mieć element który przyciągnie zadziała na nas tak, żebyśmy nie potrafili oderwać od niej oczu, a następnie mieli ją w głowie przez następnych kilka godzin.
Odpowiedz
Dla mnie jest sposobem na zatrzymanie czasu.
Może i nie wszystkie moje zdjęcia są poprawne technicznie, ale zawsze kiedy je oglądam mogę wrócić do danej chwili i jej klimatu.
Zatrzymuję w kadrze naturę - a to rosę, a to mgłę, a to jesień, ale i ludzkie emocje. Kiedy przekazuję zdjęcia fotografowanym, wywołuję u nich kolejne reakcje, jak dotąd pozytywne (albo tak dobrze udają Oczko )i to jest dla mnie najlepszym prezentem.
A więc fotografia to dla mnie też droga do zadowolenia, do spełnienia się w tejże pasji.
Odpowiedz
fotografia dla mnie z kolei to:

- zatrzymanie czasu
- droga do wspomnien

ale przede wszystkim to zaglądniecie w takie miejsca gdzie \"gołe\" ludzkie oko nie jest w stanie zobaczyć

to wspaniale hobby (niestety nie tanie), bo moj zawód jest kompletnie inny i nie związany z niczym co dotyczy fotografii,

jest też dla mnie doskonałym źródłem zdobywania wiedzy o świecie :-)

pozdrawiam (przede wszystkim tych co sie szykują do łóżeczka)
bo ja znowu na nocce :-)

T
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
No właśnie czy najważniejsze jest aby było wszystko poprawnie i estetycznie itd.?

Ostatnio usłyszałem pewną bardzo mądrą rzecz na temat ocen na forach internetowych (której jak wiemy są raczej słabej jakości... i z tym chcemy na Canoniarzach walczyć), że poddając ciągle swoje zdjęcia do oceny forumowiczów w końcu przestaniemy robić zdjęcia jakie chcemy a zaczniemy taki jakie chce cała reszta... Czy o to tu chodzi?

Dobra fotografia wcale nie musi być poprawna w 100%. Wielu mistrzów fotografii otrzymywała niebagatelne nagrody za zdjęcia nie do końca spełniające wymogi dzisiejszych internautów Uśmiech
Odpowiedz
Cytat:Wielu mistrzów fotografii otrzymywała niebagatelne nagrody za zdjęcia nie do końca spełniające wymogi dzisiejszych internautów Uśmiech
Nie wiem czy znacie ale to tak w temacie Twojego rozważania :-)
http://autofocus.blox.pl/2008/01/Wielcy-...necie.html
Odpowiedz
Cytat:
\\"Feelip\\" post=3127 napisał(a):Wielu mistrzów fotografii otrzymywała niebagatelne nagrody za zdjęcia nie do końca spełniające wymogi dzisiejszych internautów Uśmiech
Nie wiem czy znacie ale to tak w temacie Twojego rozważania :-)
http://autofocus.blox.pl/2008/01/Wielcy-...necie.html

Znam Uśmiech M.in. bazowałem na tym pisząc post Uśmiech

No i tu chyba nie potrzeba komentarza Uśmiech
Odpowiedz
Dokładnie. Kwintesencja współczesnej \"dyskusji\" o fotografii. Smutne jest to, że wielu ludzi, którzy zajmują się robieniem zdjęć, tak naprawdę patrzą na obrazki, ale nie widzą fotografii (o ile rozumiecie, o co mi biega).
Odpowiedz
Dlatego proponuję utworzenie działu w stylu Mistrzowie fotografii i omawianie sobie wspólne pojedynczych zdjęć najlepszych z najlepszych Uśmiech
Czemu zyskało uznanie, co jest w nim chwytającego itd...
Odpowiedz
No jestem jak najbardziej za!
PS. Taki wątek moderatorsko-administracyjny nam się tu zrobił :-P
Odpowiedz