Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[axidus821]ciągle się uczę i uczyć nie przestanę
Jako, że otwieram ten temat to proszę o konstruktywne opinie.
1.

.jpg   IMG_7806.JPG (Rozmiar: 249.31 KB / Pobrań: 582)
Odpowiedz
Niebo do korekcji to po pierwsze ,nie odpowiada mi kolorystyka,ostrosc .
Odpowiedz
Jak dla mnie słabo, włazi coś w rogach, niebo biała plama, zielenie nie przyjemne. Ot takie pstryknięcie. U mnie na NIE
Odpowiedz
Niebo - biała plama.Powinno być widoczne niebo z chmurkami
Woda - dobrze by było, żeby odbicie nieba było wyraźniejsze
Wyblakła zieleń po prawej stronie, po lewej zbyt ciemno
Odpowiedz
Dzięki za opinie tylko nasuwa mi się pytanie jak mam zrobić niebo bardziej niebieskie?

a do pytania dołączam następne zdjęcie do zjechaniaJęzyk

2.
winietowanie zamierzone

.jpg   IMG_7833.JPG (Rozmiar: 214.93 KB / Pobrań: 459)
Odpowiedz
to jest świetny materiał na HDRa
jakbyś strzelił kilka fotek z różnymi czasami to by fajne zdjęcie można było złożyć.
reszty nie oceniam bo nie czuje się na siłach żeby powiedzieć coś konstruktywnego...
Odpowiedz
niebo bardziej niebieskie najlepiej robić w trakcie robienia zdjęcia Oczko jest wiele sposobów zapewne, ale jeżeli to jest krajobraz, to można mniemać, że chwilka czasu jest, więc wtedy najlepiej poeksperymentować z ustawieniami i popatrzeć jaki najlepszy kompromis przysłony i czasu, aby i niebo miało barwę i reszta nie leżała w totalnym \"cieniu\" Oczko
Odpowiedz
Z tym, aby niebo i ziemia były dobrze naświetlone, jest ciężko. Tutaj najlepiej zastosować albo filtr szarą połówkę, albo zrobić dwa zdjęcia, jedno na niebo, drugie na ziemię, i połączyć w programie graficznym.
Odpowiedz
No i właśnie, jeżeli wydłużam czas naświetlania to nie bo białe a reszta fajna, a jeżeli skrócam czas to niebo fajne a reszta wygląda jak w nocy.
Odpowiedz
ale tam Oczko musisz popróbować z wieloma ustawieniami. Oczywiście nie da się idealnie tego zrobić i zawsze z czegoś trzeba zrezygnować, ale teraz tak patrzę na to zdjęcie to zdaje się, że było lekko pod słońce i stąd takie kłopoty. Jak już słabo idzie w ogóle to lepiej zrobić niebo na granicy akceptowalności, aby było w ogóle jakieś, a dół rozjaśniać w programie. Lub korzystać od razu jak JacJac proponuje z filtra czy drugiego zdjęcia.
Odpowiedz