Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zenit xp12
I tu się z tobą nie zgadzam, ważne by zdjęcie się podobało jego twórcy...
Odpowiedz
Cytat:I tu się z tobą nie zgadzam, ważne by zdjęcie się podobało jego twórcy...
Niestety nie. To znaczy owszem, ważne. Ale ważniejsze żeby podobało się oglądającym. Fotografia, jak każda inna dziedzina sztuki nie istnieje bez odbiorcy. W końcu służy do tego żeby ją pokazywać. Zrobisz wystawę zdjęć, które będą się podobały tylko Tobie, to nikt na nią nie przyjdzie. Będziesz chciał sprzedać zdjęcia, które tylko Ty uważasz za wartościowe - nikt nie kupi. I tak dalej. Założeniem fotografii jest jej pokazywanie, więc mówienie, że ma się podobać przede wszystkim twórcy jest imho usprawiedliwianiem swojego braku umiejętności.
Odpowiedz
Lol
Odpowiedz
Wcale nie musisz się zgadzać. Pokaż swoje zdjęcia.
Odpowiedz
Ok, nie mam zbyt dużo ładnych zdjęć:
..::KLIK::..
Odpowiedz
zenit 12XP światłomierz jak tu ktoś opisał to jak dyskoteka pokazywał co sam chciał już lepszy był model zenit TTL mimo że starszy model ale mniejsze błędy wskazań pomiaru światła 12xp pozbyłem się na drugi dzień po zakupie a że w tym czasie to był towar deficytowy to ze zbyciem nie miałem problemu natomiast zenita dałem w prezencie koledze którego córka potrzebowała na uczelnię - bo miała to być lustrzanka analogowa .Wadą tego aparatu była szmaciana migawka szczelinowa rozklejały się tzg. szelki.
Światło i cień   /czyściciel/
Odpowiedz
Poszukaj na allegro, wolałbym Prakticę.
Odpowiedz
Ciekawe doświadczenia, bo ja dla odmiany z pomiaru światła w 12XP byłem zadowolony, co trudno powiedzieć o pozostałych aspektach Oczko.
Światłomierza trzeba było się nauczyć, a potem już z górki.
Pancerna solidność zenona jest MZ grubo przereklamowana. Precyzja wykonania i działania także typowo radziecka.

Wydaje mi się, że koledzy słusznie polecają raczej sprzęt innych producentów (wymieniony z nazwy).

Sam wymieniłem na Nikosia F60 i byłem zadowolony. Relatywnie najmniej ze światłomierza, żeby było śmieszniej Uśmiech
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu