Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zenit xp12
Na bank to jest cross. IMHO taki efekt spokojnie jest do osiągnięcia na cyfrze. rewelacji nie ma
Odpowiedz
Nie będę się kłócił, mówić sobie może każdy, to zrób cyfrówką dokładnie tak samo i nie było to nigdzie przerabiane...
Odpowiedz
Nikt nie mówi, że było przerabiane. Cross proces polega na wywołaniu slajdu w procesie dla negatywu.
Odpowiedz
Ze mną jest coś nie tak, bo nie widzę w tym nic zachwycającego.
Odpowiedz
A to tak, było w kolorowym negatywie, to zapodajcie zdjęcie od razu z aparatu cyfrowego, takie jak to ...
Odpowiedz
Od razu, panie kolego to się nie da. Jak wyjmiesz film z analoga, to też OD RAZU takie nie będzie. Trzeba odpowiednio wywołać. RAW też trzeba odpowiednio wywołać
Odpowiedz
No wywoływanie filmu z kliszy trwa cały dzień, nie wiem jak tam z cyfrówką, zawsze z mojej wrzucałem od razu na kompa zdjęcia, jedynie trochę w Photoshopie jeszcze poprawiałem, każdemu co innego się podoba, moim zdaniem najważniejsze w fotografii jest to aby zdjęcie się podobało fotografowi Uśmiech
Odpowiedz
Cytat:No wywoływanie filmu z kliszy trwa cały dzień,
Boshe cały dzień film wołać !! To trzeba było mniej odczynniki rozcieńczać ;-)
Cytat:zawsze z mojej wrzucałem od razu na kompa zdjęcia, jedynie trochę w Photoshopie jeszcze poprawiałem,
Cross się robi w ciemni podczas wołania jak wcześniej Paweł pisał.
Cytat: każdemu co innego się podoba, moim zdaniem najważniejsze w fotografii jest to aby zdjęcie się podobało fotografowi Uśmiech
True ale akurat medium na jakim się to czyni jest IMHO najmniej ważne
Odpowiedz
Praktyka czyni mistrza, ale może też zgubić, trzeba rozwijać twórczość i wyobraźnie...
Odpowiedz
I błąd: zdjęcie powinno się przede wszystkim podobać tym, którzy je oglądają. Jak przy okazji podoba się fotografowi to bardzo dobrze Uśmiech
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu