Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zenit xp12
Kto miał styczność z tym aparatem analogowym?
Czy warto go kupować?
Szukałem na allegro, ale jest zawsze ryzyko, nigdzie indziej nie mogę znaleźć, ktoś wie coś na ten temat?
Aparatami analogowymi można uchwycić niesamowite kolory i głębie, no i można się sporo na nich nauczyć Oczko.
Czekam na odpowiedź, pozdrawiam!
Odpowiedz
Cytat:Kto miał styczność z tym aparatem analogowym?
Czy warto go kupować?

...

Aparatami analogowymi można uchwycić niesamowite kolory i głębie, no i można się sporo na nich nauczyć Oczko.
Czekam na odpowiedź, pozdrawiam!

z tym konkretnie to nie, ale mialem w swoim zyciu zenita, z rezta jeszcze w szafie lezy :-)

u mnie problem z takim aparatem jest tego typu ze, filmy kupic jeszczemozna np z ebaya, a wywolac ??? nie mam pojecia gdzie moge to zrobic :-(

o tych kolorach i głębi to zes nas tu dopiero uswiadomil ;-) ;-)

a nauczyc?? oczywiscie, \"kilka\" spieprzonych rolek filmu, uderza po kieszeni i czlowiek od razu zaczyna myslec :-)

pozdro
T
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
Mam takiego. Oprócz tego mam Zenita E i Zenita TTL. Któryś pewnie nawet jeszcze działa Uśmiech
Zenit jak Zenit. Na pewno lepiej kupić jakąś Praktikę albo Pentaxa. Ceny podobne. Kupisz na allegro albo na giełdzie foto (nie wiem czy w bydgoszczy takowa istnieje). W jakichś komisach też możesz poszukać.
A co do wywołania, to Tserga, w PL jeszcze to robią Uśmiech Można też zrobić sobie ciemnię w domu Uśmiech
Odpowiedz
Tserga dobrze prawi
Cytat:Kto miał styczność z tym aparatem analogowym?
Czy warto go kupować?
Mam parkę zenitów ale od laat nie używam jak już używam to albo średni format albo dalmierz. Natomiast światłomierze w każdym moim zenicie pokazują dane z kosmosu już :-(
Cytat:Aparatami analogowymi można uchwycić niesamowite kolory i głębie
Niesamowite zdjęcia można zrobić też pudelkiem po butach ;-) A kolory a zwłaszcza głębia zależy od optyki w większym stopniu niż medium światłoczułe ;-)
Cytat:no i można się sporo na nich nauczyć Oczko.
Zwłaszcza notować wszelkie parametry przy robieniu zdjęcia coby tydzień później po wywołaniu sprawdzać z kartką dlaczego źle wyszło :-)
Cytat:Można też zrobić sobie ciemnię w domu Uśmiech
I to jest piękna sprawa, ale raczej już jak się człek nauczy :-) i IMHO bardziej do zabawy w 6x6 a nie 35mm
Odpowiedz
Cytat:A co do wywołania, to Tserga, w PL jeszcze to robią Uśmiech Można też zrobić sobie ciemnię w domu Uśmiech

nie no, podejrzewam, ze w IRL, gdzies w wiekszych miastach pewnie tezmozna to jeszcze zrobic, w koncu w aptekach (tak, tak tutaj wszelkie fotograficzne sprawy zalatwia sie aptekach :-) ) mozna caly czas kupic jednorazowki :-) (za 8 euro 24 + 8 special offer klatek ) wiec gdzies pewnie sie aparat wysyla albo dowozi i zrobia, ale dzieki jak mialbym jezdzac x kilometrow i do tego wybulic nie wiadomo ile to wole sobie pstrykac dowoli dslrem :-)

labo w domu, pewnie ze mozna, nawet z racji mojego zawodu nawet pewnie by mi bylo latwiej zdobyc odczynniki, kuwety itp, no ale to \"zabawa\" dla prawdziwych pasjonatów ;-) ii pewnie mozna by juz dzisiaj napisac koneserów :-)
Odpowiedz
Ja noszę się z zamiarem uskutecznienia ciemni w piwnicy. W zasadzie cały sprzęt mam, kwestia zorganizowania miejsca (czyt. posprzątania) no i czasu...
Odpowiedz
a no wlasnie , najwiecej tu o ten czas sie rozchodzi najbardziej :-)
Odpowiedz
Myślałem o ciemni, ale to bardzo duże koszty, jeszcze właśnie się zastanawiałem nad innymi Zenitami, cenię tą markę pod względem aparatów analogowych, chyba można w zakładzie fotograficznym wywołać film, klisze można kupić, po 15zł np.

O takie kolory mi chodzi jak na tym zdjęciu, robione aparatem analogowym, nie pamiętam jakim, oczywiście to nie moje zdjęcie...
Odpowiedz
Nie widzę, żadnego powodu dla którego takiego zdjęcia nie dało by się uzyskać za pomocą cyfry. Zresztą wątpię w to aby to były kolory prosto z kliszy raczej jakiś cross-proces. I IMHO wcale nie są zachwycające :-)
Odpowiedz
To nie było nigdzie przerabiane, przybliż sobie to zdjęcie i się dobrze przyjrzyj, dla mnie to zdjęcie jest piękne, skoro tak to niech ktoś zrobi takie zdjęcie jakąś cyfrówką...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu