Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
James Nachtwey
#1
James Nachtwey to chyba jeden z najbardziej rozpoznawalnych fotografów. Urodzony w Massachusettes w 1948 r. fotoreporter, a w szczególności fotograf wojenny. Na początku kariery w latach 1976 - 1980 pracował jako fotoreporter dla gazety w New Mexico. W roku 1980 przeniósł się do Nowego Jorku aby pracować jako freelancer. W 1986 roku dołączył do słynnej grupy Magnum. W roku 2001 założył własną agencję - VII Photo Agency. James to zdobywca wielu nagród w tym WPP w 1994 roku. Wydał dwie książki \"Deeds of War\" w 1989 roku oraz \"Inferno\" 2000 roku. W 2001 roku wydany został film dokumentalny \"Fotograf wojenny\" (\"War Photographer\") w reżyserii Christiana Frei\'a, który opowiada o pracy Jamesa (polecam obejrzeć!!!). Zdjęcia Nachtwey\'a nie są przeznaczone dla każdego. Większość z nich pokazuje brutalne obrazy wojny. Sam autor mówi, że to czego był świadkiem nie powinno już nigdy więcej się wydarzyć. Przez swoją pracę przekazuje obrazy wojny, które mają przestrzegać i edukować ludzi na przyszłość. Natchwey fotografował konflikty w takich krajach jak Afganistan, Bośnia, Rumunia, Kosowo, Pakistan, Rwanda, Indie, Czeczenia, Izrael, Indonezja.

Co ciekawe dość długo Nachtwey fotografował jedynie analogowym Canonem z serii 1, a gorące materiały przesyłał w postaci negatywów. Obecnie przeszedł już na cyfrę ale pozostał przy produktach firmy Canon (z małymi odstępstwami w stronę Olympusa).

Cytat: \"Jestem świadkiem, a zdjęcia, które robię – to moje świadectwo. Wydarzenia, które dokumentuję nie powinny być nigdy zapomniane i nigdy nie powinny się powtórzyć.\"

Strona Jamesa Nachtweya: http://www.jamesnachtwey.com/

Strona filmu dokumentalnego \"War Photographer\": http://www.war-photographer.com/en/

[video]http://www.youtube.com/watch?v=AGKZhNK_pHw[/video]

[Obrazek: james-nachtwey_scarface.jpg]
foto. James Natchwey
Odpowiedz
#2
Polecam film jest....ujmujący.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu